Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek körében milyen gyakori...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek körében milyen gyakori az, hogy valaki aromantikus is?

Figyelt kérdés

Aki esetleg nem vágja, van a szexualitás skálája, és van a romantikus orientáció skálája.


Ebből kifolyólag lehet valaki aszexuális és szerelmes a saját nemébe, vagy épp ellenkezőleg,képtelen szerelmesnek lenni, de szexuálisan vonzódik mondjuk a saját neméhez.


Az aromantikus ember nem feltétlenül él kicsapongó életet, lehet kapcsolatban, csak épp nem szerelmes. (Emiatt sokkal inkább hideg fejjel választ párt ami egyébként kedves a kapcsolat élettartamának).



Szóval van itt olyan, aki ilyen formán duplán LMBTQA+?


Hogyan élitek meg? Negatívan semlegesen, vagy jó dolognak érzitek?


Mikor coming outoltatok a párotoknak? A partneretek mit szólt?


Direkt így keresel párt, vagy csak később tálalsz ki?


Hordanátok a zöld-fehér-szürke-fekete zászlót is, vagy csak a szivárványost? Esetleg egyiket se? Esetleg a gyűrűt, vagy nyíl medálos ékszert?



2015. aug. 10. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

LMBTQA+? Duplán? Az mi?

Az érzelemmentesség az amúgy pszichopátia.. nem kell neki új nevet adni.


Meg mi ez a zászlózás? Miért hordana valaki zászlót?


Ez a kérdés hiperőrült... :D

2015. aug. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ha valaki pl. leszbikus transz nő, akkor ő egyszerre ott van az L betű alatt, és a T betű alatt. Az A betű az aromantikus/aszexuálist jelöli.


Ki beszélt itt érzelemmentességről? A szeretet attól még egy működő funkció, csak a szerelem nem játszik. És ezeken kívül minden más érzelem ott van, szóval a dolognak köze nincs a pszichopátiához.

2015. aug. 10. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerencsére én nem vagyok aromantikus.
2015. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Fogalmam sincs miről beszélsz, de pl. én fiúnak születtem, fiúnak érzem magam, fiúkkal fekszem le és csak fiúkba tudok beleszeretni is, viszont azt nagyon.
2015. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

en ugyanugy mint a 4-es.

Orulok hogy fiu vagyok. Nem akarnek soha no lenni. Es imadom a fiukat. Az elsobe epp negy evig voltam szerelmes, soha nem felejtem el, mennyire kedvesnes torodo volt velem, fontos voltam neki, szeretett. Reg kaptam ennyi szeretetet es torodest. Eros, izmos, helyes, okos es szeretheto volt. Mar ezert megerte melegnek lenni, hogy megismerhettem. ;(

2015. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagyok, pánszex és aromantikus (ennél jobban nem tudom, mennyire lehetnék a két ellentétes csücskében a skálának :D). De úgy általánosságban is nagyon lassan és nehezen kezdek el kötődni valakihez, de az érzelem amilyen nehezen jön, olyan lassan megy:)

Nem érzem rossznak, sőt, szeretem, hogy az érzelmeim nem "korlátolnak" le úgymond. Néha kíváncsi lennék, milyen lehet a másiknak megélni, mikor eluralkodnak fölötte az érzelmek - legyen az szerelem vagy vágy.

Úgy mentem bele a kapcsolatba, hogy már tudott róla, meg annyira nem is titkolom.


Én a zöld-fehér-szürke-feketét is, meg ha ezzel tudok segíteni a közösségnek, akkor mindenképp.

2016. ápr. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Alloarók léteznek, annak pedig nincs köze a pszichopátiához, hogy valaki érez-e romantikus vonzalmat:D
2022. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én oktoszexuális vagyok, ez is beletartozik az LMBTQA+ kategóriába?
2022. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!