Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Meleg vagyok, de szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meleg vagyok, de szeretnék majd gyereket. Más is van így? Ti hogyan élitek ezt meg? 20/f

Figyelt kérdés
Én egy meleg srác vagyok. Nem bánt az, hogy meleg vagyok, ha esetleg valakinek ez jött volna le a kérdésemből. Azonban több hátránya van a melegségnek, és ezt egyre inkább kezdem megtapasztalni, pedig tényleg jól érzem magam a bőrömben. Az egyik hátrány az ismerkedés nehézsége. Nagyon nehéz értelmes, normális srácot találni, aki klappol mind külső, mind pedig belső terén, és nem szexközpontú, hanem hosszútávra tervez. Talán ennek tudható be, hogy nem volt még barátom, és semmilyen szintű kapcsolatom fiúval, vagyis szexuális kapcsolatom sem. A másik dolog a felvállalás kérdése. A harmadik pedig, ami mostanában elkezdett foglalkoztatni a gyerekvállalás kérdése. Szeretnék majd legalább egy gyereket, azonban ez a dolog gátol ebben. Ti hogyan látjátok ezt? Hogyan élitek meg? Kezdem úgy érezni, hogy ez egy elég komplikált és nehéz helyzet.

2015. okt. 11. 17:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Örökbefogadás.
2015. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek a sértegetések. Meleg vagyok, de lehet, értékesebb ember vagyok, mint te. Egy értelmes választ nem tudsz írni, szóval szerintem nincs miről beszélnünk. Nem érzem magam semmivel rosszabb, vagy értéktelenebb embernek.
2015. okt. 11. 17:15
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

A legjobb barátom hasonló problémákkal küzd, kivéve a gyerekkérdést, mert ő nem akar.

Sajnos érdemi tanácsot nem tudok adni, hogy hogyan birkózhatnál meg az ismerkedési nehézségekkel, de nem vagy egyedül, és biztos találsz majd valakit.

A gyerekkérdést illetően meg nem tudom, mi lenne a jó. Én nem hiszek abban, hogy pusztán a szülői minta eldöntené egy gyereknél ezt, hiszen akkor nem is lennének melegek tekintve, hogy minden meleg heteró kapcsolatból születik, és heterók nevelik. Ugyanakkor én nem tenném rá a nyakam, hogy a politikai irányzatok nem befolyásolták az azonos nemhez vonzódás orvosi megítélését, azaz hogy egészen biztosan nem-e egy pszichoszexuális betegségről van itt szó, amit nem illik kutatni, mert normálisnak lett kikiáltva, és amire többek közt ezért is, nincs pszichterápiás kezelés. Márpedig ha arról van szó, és környezeti hatások is alakítják, akkor meggondolandó, jó-e meleg pároknak örökbefogadni. Bár a mai magyar intézeteknél lehet jobb, tekintve, hogy az állami gondozásból nagyon sokak útja az alvilágba meg az út szélére vezet. Míg egy szerető, normális melegpárnál felnőve több életkilátása lehet, emellett kap szeretetet, amit a nevelőtanárok, szoc. munkások nem tudnak megadni.

2015. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
28%

Még annyi az örökbefogadáshoz, hogy bár a gyerek szempontjából egyértelműen a hagyományos családmodell a legjobb pszichológiailag, ez sajnos nagyon sok gyereknek nem adatik meg meleg örökbefogadás nélkül sem, mert rengeteg érdemtelen heterónak csúszik be a felelőtlen védekezés miatt.

Valamint a tönkrement házasságokban született gyerekek is elveszítik a teljességet a szülőkkel. Így szerintem egy olyan gyerek jogai, aki az intézetben senyvedhetne, ha nem fogadná örökbe egy meleg pár, nem sérülnek, ha örökbefogadják, sőt, mint írtam, alighanem jobban is jár.

Viszont egy, az alkalmasságin átment hetero és meleg pár közül a heterónak kell előnyt élveznie, mint a gyerek fejlődése szempontjából egészségesebb opció.

Hangsúlyozom: a szűrőkön átment, tehát normális párokról van szó, nem a gyereknyúzókról meg alkoholistákról. Ha választanom kéne egy alkoholista vagy gyerekverő szülőpár vagy egy meleg, de józan életet élő, felelős szülőpár közül, utóbbira szavaznék,

2015. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 megmondo007 ***** válasza:
88%
adoptálás vagy béranya
2015. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

1) Ebben igazat adok neked. Az ismerkedés valóban nehéz, és még a melegek közt is van, aki egy másikra lenéz, csak mert az máshogy gondolkodik, teszem azt, hosszabb távra gondol már az elején.


2) A felvállalással kapcsolatban az a kérdés, hogy felvállalnád-e család és barátok vagy akár akárki előtt a kapcsolatot? Ez szerintem nagyban függ a környezettől is. Én először mindenképpen a családnak és a barátoknak vállalnám fel a kapcsolatot (már ha lenne). Az, hogy valaki az utcán felvállalja, az már más kérdés.


3) Én is szeretnék gyerek(ek)et, és igazából az eddigiek elmondták a két opciót: örökbefogadás és/vagy béranyaság. Illetve, ha olyan párod lesz később, aki mondjuk biszexuális és előző kapcsolatából van gyereke. Oké, tudom, az nem ugyanaz, de te is részt vállalhatsz a nevelésében.


21/F

2015. okt. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
én is 20 éves meleg fiú vagyok, és szerintem is az örökbefogadás lehet erre a megfelelő megoldás
2015. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
2%
Én nem vagyok meleg, és nyugodtan megkövezhettek érte, de én egyáltalán nem tartom szerencsésnek ha meleg pár fogad örökbe, vagy nevelnek közösen gyereket, amíg hetero párok is sorban állnak értük hogy örökbe fogadhassanak. Nem hiszem hogy a gyerek egészséges fejlődését elősegítené, ha azonos nemű szülők nevelnék fel. Ha 2 ember meleg, az az ő, úgymond saját döntésük, de ezzel ne befolyásoljanak egy új életet hogy ezt a modellt tekintse kiindulási alapnak és példának. Egy gyerek egy férfi és egy nő közös gyümölcse, és ennek így kellene maradnia szerintem. Még akkor is, ha nincs bajom a melegekkel, de szerintem ezt el kell tudniuk fogadni.
2015. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Ha egy gyerek melegnek születik, ha farkasok nevelik is meleg lesz, míg ha heteró, akkor akármit csinálhatnak vele, bottal se piszkálna meg egy férfit.


Semmi jelentősége, hogy meleg vagy heteró pár neveli, annyi, hogy egyik esetben biztos, hogy toleránsabb lesz. :)

2015. okt. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
6%

Úgy látom még nem vagy meleg..csak átalakulóban.

Majd ha 2-3 pasi alaposan ellát anyaggal és kicsit tágabb leszel,akkor másképp fogod gondolni az egészet.

Esetleg lehetsz tipikus "bi" ami most divatba jott..

Tehát elsőnek társat/kat/ keress,aztán majd kialakul az identitásod.

2015. okt. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!