Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Meleg vagyok, de szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meleg vagyok, de szeretnék majd gyereket. Más is van így? Ti hogyan élitek ezt meg? 20/f

Figyelt kérdés
Én egy meleg srác vagyok. Nem bánt az, hogy meleg vagyok, ha esetleg valakinek ez jött volna le a kérdésemből. Azonban több hátránya van a melegségnek, és ezt egyre inkább kezdem megtapasztalni, pedig tényleg jól érzem magam a bőrömben. Az egyik hátrány az ismerkedés nehézsége. Nagyon nehéz értelmes, normális srácot találni, aki klappol mind külső, mind pedig belső terén, és nem szexközpontú, hanem hosszútávra tervez. Talán ennek tudható be, hogy nem volt még barátom, és semmilyen szintű kapcsolatom fiúval, vagyis szexuális kapcsolatom sem. A másik dolog a felvállalás kérdése. A harmadik pedig, ami mostanában elkezdett foglalkoztatni a gyerekvállalás kérdése. Szeretnék majd legalább egy gyereket, azonban ez a dolog gátol ebben. Ti hogyan látjátok ezt? Hogyan élitek meg? Kezdem úgy érezni, hogy ez egy elég komplikált és nehéz helyzet.

2015. okt. 11. 17:00
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Igaz, tényleg nem! :D Akkor úgy mondom, hogy nem érdekel a fodrászat. :)
2015. okt. 12. 16:59
 22/26 anonim ***** válasza:
Az mar mindjart mas :P
2015. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
92%

Gyerekvállalás:

Én is szeretnék gyereket, de se partnerem, se világos döntés, hogy hogyan - a legegyszerűbb örökbefogadni, de sajátot szeretnék.


Tudtommal jelenleg az a tudományos konszenzus, hogy NEM SZÁMÍT a gyereknek, hogy szivárvány- vagy heteró családban nő föl. Nem tudom, ez mennyire számít lezárt, vagy még kutatott területnek, de számomra ez tűnik a jelenleg tudományos körökben elfogadott álláspontnak.

[link]

Egy konkrét tudományos cikk:

[link]



Vannak azért ellenkező vélemények, pl. ez a "Family Research Council" nevű Washingtoni szervezet is bizonygatja, hogy az eddigi tudományos tanulmányok nem jók, és igenis számít.

[link]

- de nem tudom komolyan venni, amit ott olvasok, mert egy konzervatív keresztény politikai szervezet, melyet egy republikánus politikus, Tony Perkins vezet.(l. wikipedia)


A 2015.-ös Pride hét keretében volt egy beszélgetés "SZIVÁRVÁNYCSALÁDOK NAPJA", pár lány- és egy fiúpár mondta el. [link]

Arra emlékszem, hogy akik örökbefogadtak, azoknak szerintem meglepően jó tapasztalataik voltak, valamelyik mesélte, hogy az ügyintéző kvázi elnézést kért, hogy a hivatalos iratok csak egyes számban neki szólnak, pedig partnere van - persze budapesten volt.


Lehetséges meleg-leszbikus pár kooperáció közös gyerekre. Erről a jelenlévő leszbikus párok nekem azt mondták, hogy szerintük a tipikus nő ilyenkor abból indul ki, főleg ő fogja nevelni a gyereket, és én férfiként amolyan vasárnapi apa lehetek - szóval engem nem annyira nyert meg.


EA beszélgetést a szivárványcsaládokért egyesület szervezte:

[link]


Örökbefogadás:

Interjú Krisztiánnal, aki a fenti fiúpár egyik fele, a fenti alapitvany egyik szervezője (az orokbe.hu blogot egy barátnőm csinálja):

[link]


(had idézzek - nyilván ez is Budapest:

– Tilos a szexuális orientáció miatt diszkriminálni, ezért nem zárhatják ki a jelentkezőt. Nem ismerek olyat, akit meleg volta miatt utasítottak el. A gyakorlatban ugyanaz érvényes, mint az egyedülállókra: ha van partnere, az alkalmasságnál őt is vizsgálják a környezettanulmányon és a pszichológusnál.

Mi egyébként a saját örökbefogadásunk során mintegy tizenöt hivatali emberrel kerültünk kapcsolatba, és senkivel sem volt problémánk)


további linkek:

[link]


cikkek:

[link]

[link]


Ismerkedés:

Van néhány meleg társaság budapesten is, ami inkább értelmiségi. Szimpozion egyesület (melegvagyok.hu)

vagy GBME, kifejezetten egyetemistáknak, biliárd, stb. FBcsoportok is vannak ilyenek, de nem vagyok benne. (A csoportokat amiket FBn megtalálsz ha rákeresel, tapasztalatom szerint leginkább szexparnerkeresőként működik, és igencsak egyszerű embereket látok)

A Rómeón néha kifejezetten értelmiségi emberekbe is belefutottam, sajnos még nem mindig volt meg a vonzalom is, de van akivel haverok maradtunk.

2015. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
88%

#9 vagyok


Régebben én is eléggé el voltam keseredve, hogy nem lehet "normális" családom. De aztán az élet úgy hozta, hogy a későbbi munkám miatt nem is baj, ha nincs gyermekem, mert nem lenne sok időm az ügyeletek, tanulás stb. miatt.

Hát életem párját még keresem, de ha meg lesz, úgy gondolom éppen elég lesz az a szeretet amit egymásnak tudunk adni. :)


Sok sikert kívánok neked, kedves kérdező és persze mindenkinek aki hasonló cipőben jár! :D

2015. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Ügyeletek... Hmmm... Én nem aggódom a z ügyeletek miatt. :) Jelenleg sokat kell tanulnom, és ez sokszor az éjszakába nyúlik, de így is van azért időm, szóval emiatt nem aggódom. Sok ssikert neked is! :) Igazából hozzám közelebb állnak az értelmiségi srácok, így majd onnan próbálok meg keresgélni. De persze nem fontos, hogy egyetemi végzettége legyen. Nem ez a mérvadó, de legyen intelligens. :)

2015. okt. 12. 22:03
 26/26 anonim ***** válasza:
91%

Megértem a helyzeted, tényleg nagyon nehéz normális, intelligens és emellett még helyes fiút találni, aki ráadásul nem is csak szexet keres... Nekem már volt amúgy kapcsolatom, de egy ideje már nincs és nehezen találok rendes srácot, de keresek, egyszer csak sikerül.


A gyerekvállalás kérdése melegként elég nehéz kérdés, én már elfogadtam hogy nagy valószínűséggel nem lesz. Mondjuk én örökbefogadni nem szeretnék, inkább sajátot (béranya), de azért az sem egyszerű. Ha összejönne, hogy 1. késznek érzem magam az apaságra minden szempontból (ez még nincs meg, de hát még fiatal vagyok), 2. megfelelő anyagi körülmények között tudom felnevelni, tehát hogy semmiben ne szenvedjen hiányt, 3. van egy olyan párom akivel el tudom képzelni az ilyesfajta családalapítást (bár az első két pont teljesülése esetén ettől elvileg el lehet tekinteni, hiszen én lennék az apja végülis, de jobb azért ha két szülője van). Majd meglátom mit hoz a jövő :)

26/F

2015. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!