Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homoszexualitásnak valóban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexualitásnak valóban genetikai okai lennének?

Figyelt kérdés

Voltak olyan esetek (ezeknek utána lehet nézni), hogy autó/- vagy egyéb súlyos baleset után, ahol az áldozat a fején sérült, 100% heteró férfiből, homoszexuális férfivé vált.


Semmi bajom a melegekkel, de nem lenne érdemes ezt a területet kutatni tovább?


Tudom, hogy ezt ültették az emberek fejébe, hogy már az anyaméhben kialakul ez, de nem lehetséges, hogy ez agyi rendellenesség?


Mert az ilyen esetek után, hol az áldozat erősen (pl. streokot is kapott) sérül a fejénél, az agyánál, és utána egyik percről a másikra meleggé válik, kicsit megkérdőjelezi a genetikai elméletet.


Hogy állnak most a kutatások, tudja valaki?


2017. márc. 17. 18:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Napi bulvár...remek. Akkor a nők is teherbe eshetnek a 3D-s filmtől, mert ezt is megírta egy bulvárlap: [link]

:D


Ugye ez most nem komoly?

2017. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy adott személynél rengeteg oka lehet annak, hogy meleg lesz.

Én például már mióta az eszemet tudom, mindig a fiúkat lestem, nagyon korán rájöttem, hogy meleg vagyok. Szerintem én így születtem. Ez például egy fajtája lehet annak, hogy valaki meleg lesz. Aztán ahogyan előttem is írták, lehet valakinek hajlama erre amit aztán mondjuk egy lelki trauma felerősít. És még biztosan ezeken kívül is rengeteg befolyásoló tényezője van a dolognak.

2017. márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Béla211 ***** válasza:
100%

Igazából nem tudják mitől lesz valaki meleg.

Pl az egypetéjű ikreknél nézet kutatások alapján ha az egyik iker pár homoszexuális a másik azt hiszem csak 50%Lesz meleg. És mivel nekik elvileg a genetikájuk ugyan az ezért ha csak a genetika lenne felelős a dologért akkor,ha az ikerpár egyik tagja homoszexuális akkor a másiknak is annak kéne lennie mindig.De úgy tudom ,hogy találtak valami gént ami megvan a homoszexuális férfiaknál. Viszont nem mindegyik heteró szexuálisnál találtak ilyet.De ebben nem vagyok biztos...

2017. márc. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

1.: a homoszexualitásnak van objektív fokmérője.

2.: tény, hogy a látens homoszexualitás felszínre törhet valamilyen trauma után.

3.: a genetikai ok sem bizonyított. Szeretünk vele pampogni, de nem tisztázott. Igen valószínű, de nem biztos. :)

4.: Nem lenne fegyver a homofóbok kezében, ha pontosan tudnánk, mit okozna, mert a kényszerkezelésnek nagyon komoly okának kell lennie. A homoszexualitás pedig nem betegség, így ki is lőttük. :)

5. A rendellenesség szót a kedves kérdező magyarázatában megkérdőjelezném: még ha agyi okai lennének, sem lenne rendellenesség, mert a rendellenesség az, ami az egyedre vagy a fajra nézve káros. A melegségünk pedig nem ilyen. :)

Igen, azt nagy vonalakban el tudom mondani, hogy állnak a kutatások.

A hormonális elmélet és a többiek régen megdőltek és 3 fő elmélet nyert teret:

Az egyik a genetikai elmélet, amely szerint az X kromoszómánk hosszabbik karjában van egy hibás gén, ami ezt eredményezi.

A másik, amit a homofóbok nagyon szeretnek félreérteni, azt mondja, hogy a nagyon korai szocializáció játszhat benne szerepet. Ugye itt meg kell mondani mi is a szocializáció, hiszen a fogalmak sok esetben nem tiszták: a szocializáció azon hossz-és keresztmetszeti hatások összessége, amely érett, a társadalomba beilleszkedni kész egyént hoz létre. Amikor a szocializáció megrekedt vagy torzult, akkor beszélhetünk a pszichiátriai zavarok esetében szociális vulnerabilitásról, ami azt jelenti, hogy az egyén a szocializációja miatt fokozottan hajlamos egyes mentális betegségekre. Úgymint: affektív zavararok, így különösen: depressziók és bipoláris zavarok; személyiségzavarok, így különösen dependens és kényszeres személyiségzavar; illetve néhány pszichotikus zavar, így időskorban különösen: szkizofrénia; valamint a dependens személyiségzavar talaján szerrel kapcsolatos és addiktív zavarok.

Amit még meg kell jegyezni, hogy a DSM 5-ben már nincsenek affektívtív zavarok. Vannak depresszív zavarok, bipoláris zavarok külön kategóriában. Meg sok más, de azokat most hagyjuk. A lényeget emeltem ki. Igen, ezt kihagytam, szorongásos zavarok. :D

Ha egy kicsit megnézzük a mentális zavarok fogalmát, vagyis mint olyanra, az egyénre és/vagy környezetére káros olyan szellemi állapotként tekintünk rá, amely annak személyiségében, szociális készségeiben, valósággal való kapcsolatában stb beálló olyan változást jelent, amely hatására a beteg és/vagy környezetének élete-életminősége megromlik vagy veszélybe kerül, akkor a homoszexualitást nem sorolhatjuk ide. Az a szorongásos-depresszív állapot, amely súlyosabb esetekben pszichotikus tünetekkel társul annak a következménye, hogy az egyén jövőképe összeomlik, az önképe negatív irányban torzul, életét áthatja a negatív tónusú érzelmek tömkelege. Ez egy olyan pszichológiai "csomag", amely szintúgy hajlamosító tényezőként szerepel a fent felsorolt zavarok mindegyikére. Amennyiben ez kezelve lenne, úgy ezen zavarok kialakulásának esélyét minimálisra tudnánk csökkenteni. Ez tehát nem egy olyan tényező, amelyre mint betegségre kell gondolni, hanem egy kezeletlen érzelmi krízis miatt beálló ÁLLAPOTRA (bocsi a nagybetűkért).

A harmadik elmélet pedig valóban agyi okokat feltételez, de ha nem gond, azt nem írom le, mert az agyat ismerni kell részletesen, hogy érthető legyen.

16/passzív

Ui.: van ott az osztályozásnál néhány pontatlanság. Azok azért vannak ott, hogy ne zavarja az érthetőséget.

2017. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg teljesen értelmetlen kutatni az okát..

Mégis minek?


Inkább a betegségek okait kellene kutatni,vagy az örök élet titkának megtalálása,vagy az öregedés megállítása:D

2017. márc. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel a "dologgal", hogy ellentétes az élettel.


Az emberben benne van egy reprodukciós ösztön, ami a homokosokban nincs meg. Ezért nagyon érdekes a dolog (ne jöjjön senki a béranyasággal meg a hasonló dolgokkal).

2017. márc. 19. 13:33
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellentétes az élettel, hiszen létező dologról van szó.

Ha ellentétes lenne az élettel, akkor szimplán nem létezne.


Az emberekkel (és más érzelmileg fejlett gerincesekkel) is az a helyzet, hogy nem puszta "reprodukciós" ösztönök hajtják őket.

Igény van a csoporton belüli kapcsolatokra, összetartozásra is.


A logikádnak akkor lenne értelme, ha pl. kérészek lennénk, akiknek az egyetlen feladata az életben, hogy szaporodjanak, aztán ennyi. Azt gondolom, hogy azért ennél egy ember bonyolultabb.


Az pedig szintén csak a te tévképzeted, hogy egy "homoksban nincs meg". Egy meleg is akarhat gyereket, és de, ha bexarsz, akkor is ezt pl. béranyával érhetik el.

A heterok sem azért dugnak, hogy gyerekük legyen. Ne legyél ennyire álszent.

2017. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

#14-es újfent. :)

Nem, nem ellentétes az élettel, mert általánosan elfogadott a biológiában, hogy az evolúció azért "csinálta" a melegséget, hogy meggátolja a faj túlszaporodását. :)

2017. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!