Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kinek, milyen "Coming out"...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek, milyen "Coming out" tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Azok kommentje érdekelne elsősorban, akik előbújtak másoknak.

Írhattok kort, valamint történetet is a válaszaitokhoz (akár privátban) is, hogy milyen fogadtatásban volt részetek.



2017. máj. 19. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A családom és az egyik testvérem a bigott vallásos hozzáállásuk miatt teljesen elutasítóak voltak, azóta sem beszéltünk egymással (kb. 3 éve). A barátaim közül eddig mindenki elfogadta, sőt olyan is volt, aki miután megtudta rólam, pár hónappal később elmondta, hogy ő is meleg. :D A barátaim közül eddig mindenki nagyon jól fogadta, pedig voltak olyanok, akiktől tartottam, mert homofóbnak hittem őket (van, aki az is volt), de mióta megtudták rólam (és így a páromról is) az igazságot, többeknek is megváltozott a melegekről alkotott véleménye. :)


27f m

2017. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
én nem fogadnám jól ha a környezetemből valaki coming outolna, persze ha magamtól jönnék rá milyen, akkor is dühös volnék
2017. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 Nagyon köszönöm válaszod! Pontosan ilyen válaszra vártam, hogy miután színt vallott a környezetének valaki, az megváltozott annak hatására. Akartam is írni a kérdésem kiegészítéseként, hogy a coming out egy nagyon jó dolog, mert ez képes legjobban befolyásolni az embereket, hiszen nem minden meleg (szerintem ez a felkapott kisebbség) szeret magassarkúban járni, meg vinnyogó hangon beszélni stb. Az emberekben márpedig e torz kép alakult ki a melegekről. Az általánosítás: minden meleg ilyen, erre nincs szükség... Holott ez egyáltalán nem igaz.
2017. máj. 19. 22:11
 4/8 Béla211 ***** válasza:
100%
Én akiknek elmondtam igazából jól fogatták. Mondjuk anyum nem vele volt harcom ,de most már ő is megbékélt a párommal is. Sőt már azt is mondta ,hogy neki is olyan pasi kéne mint a barátom:D Mivel ő anyumnál csak 5 évvel fiatalabb szerintem ezért is ment nehezen az elfogadás. Az unókőnővérem volt férje meg tudom ,hogy mielőtt megtudta volna ,hogy meleg vagyok szidta a homosexuálisokat. Na azóta nem és változott a véleménye.Amúgy a páromat is ismeri és szerintem becsül minket legalábbis nekem úgy tűnik.31/F
2017. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam voltak páran (öten), akik megszakították velem teljesen a kapcsolatot, miután bevallottam nekik, hogy meleg vagyok. De szerencsére a többiek mind jól fogadták. Volt, aki sejtette, volt, aki nem. Volt, aki kérdezett, volt, aki nem. Szóval összességében jól jöttem ki belőle, és őszintén sajnálom, hogy csak 20 évesen kezdtem el megnyílni.


28F

2017. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én nem vagyok túl tapasztalt még a coming out terén, pont pár hónapja kezdtem előbújni. Nem tudják még sokan. Az egyik barátomnak üzenetben írtam le, mert messze lakik. Lesokkolódott, nem gondolta volna, de nagyon örült neki, hogy megosztottam vele, és állítása szerint hatalmasat nőttem a szemében, hogy megmertem lépni. Nem csak mondta, tényleg sokkal jobban tisztel.

A másiknak szóban mondtam el, mosolygott egyet és ette tovább a hambiját.

A harmadiknak múlt héten volt. Nagyon izgatott volt amikor megtudta, és a kapcsolatunk bizalmi téren nagyon, de nagyon sokat mélyült az elmúlt egy hétben. Remélem ez továbbra is így marad.

Volt egy srác, aki megtudta, nem foglalkozott annyira vele, de állandóan csesztetett, beszólogatott; de rendesen. Tudom, hogy lesznek akikkel meg kell szakítanom majd a kapcsolatot, de igazából nem bánom.

Még csak ennyinél járok, pont benne vagyok.

Neked meg sok sikert kérdező:)

19F

2017. jún. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Akkor elég pozitív tapasztalataid vannak, ahogy látom! Ennek örülök! :) És köszönöm a biztatást! :)
2017. jún. 18. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én a nyilvánosság előtt (még) nem vállaltam fel, de mégis volt jónéhány ember, akiknek külön-külön elmondtam (ezek a "beavatott" emberek nem ismerik egymást, így nem állt fenn a pletykálás veszélye).


Ezzel a néhány emberrel kapcsolatban nekem a legkülönfélébb tapasztalataim voltak, javarészt jók, de voltak rosszak is. Volt olyan ember, akinél az történt amire számítottam, de bizony voltak pozitív és negatív csalódások is.


Volt pl. egy tanár-házaspár, akik barátaim voltak. Művelt, világlátott emberekről van szó, így biztos voltam a pozitív hozzáállásukban, így is történt. Nem akadtak fenn a témán, hanem egyszerűen olyan természetes dologként vették, mintha csak azt mondtam volna, hogy a kávéhoz tejport kérek.


Voltak olyan esetek is, amikor rosszra számítottam, mégis jól sült el. Az egyik nagybátyámnak is elmondtam. Őt úgy tudnám leírni, hogy már kinézetre sem egy bizalomgerjesztő látvány, nagy darab, kopasz ember, aki ráadásul rendőr, a stílusa elég nyers, mondhatni nagyon bunkó :D , és régebben mindig a csajokról beszélt, meg engem is ezzel szekált. Értelemszerűen azt hittem hogy ha neki coming outolok, még akár agyon is verne, de nem így történt. Olyan természetesen fogadta, hogy még ő adott nekem tanácsokat, hogy hogyan tudnék egy pasival együttélni stb. :D

5 éve, mikor a párommal összejöttünk s nem volt helyünk, ettől a nagybátyámtól kértem el a garázskulcsot 2-3 napi rendszerességgel, ő pedig minden alkalommal ideadta. :D


Volt olyan ember is, akinél viszont pozitív reakciót vártam, mégsem így lett. Egy egyetemi barátnőmről volt szó, akiről azt kell tudni, hogy egy budapesti lány, teljesen modern gondolkodású, sokat csavarog, elég félvállról veszi az életet, híve az extrém dolgoknak (valamelyik éven úgy kiment Spanyolországba több hétre, hogy egy fillér nélkül, stoppolva, nem tudta hol fog aludni, mit fog enni stb). Mikor neki elmondtam, elkezdett sírni. Kedvelt ő engem ugyanúgy, de inkább valamiféle betegségnek tartotta a dolgot, s ki akart engem gyógyítani. Hiába magyaráztam neki hogy ez nem így működik, akkor sem tudott megbékélni vele. Ha beszélgettünk is, a melegségről soha nem akart hallani, próbált engem úgy szeretni, hogy a melegségemet kivéve... dehát ha a melegségem nem fogadja el, azzal engem sem fogad el...

2017. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!