Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » MI történik a párommal?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

MI történik a párommal? Párkapcsolati kérdés, meleg férfiak együttélése (bővebben lenn)?

Figyelt kérdés

Kérlek, segítsetek a válaszaitokkal, mert nem tudom ledönteni, hogy mit gondoljak.

Lassan 43 leszek, a párom, akivel majdnem öt éve vagyunk együtt, ő 32, és sajnos egyáltalán nem tudok rajta kiigazodni, hogy miét viselkedik úgy, hogy, és miért nm képes megkomolyodni.

Értelmes, gondolkodó, nyitott srác volt, egyetemre járt, szerény volt, nem volt b*zis egyáltalán. A középiskolában kollégista volt, barátai nem voltak, az egyetemen is szinte csak melegek. Velük, mióta velem van, nem tartja a kapcsolatot. Mi, eddig azt hittem, jól megvagyunk, sokat kirándulunk, moziba is járunk, de egyre kevesebb az örömem ezekben, mert azt látom, hogy semmi sem érdekli, csak ott van „mert muszáj”, semmit sem élvez, és így én sem. Se a kirándulásokat, sem a TV-nézést, se a közös ebédeket-vacsorákat.

AZ elmúlt években teljesen „megváltozott”. Befelé forduló lett, még velem szemben is, néha már ellenséges, de minimum közömbös, kirekesztő, IGEN_NEM válaszai vannak, állítólag, hogy én ne tudjak belekötni abba, amit mond – de szerintem egyszerűen csak lusta velem beszélgetni. Nemcsak lusta, hanem akaratos, dacos, visszafelesel, soha nem mond olyat a vitatkozásban, ami előre, a megoldás felé vinné a dolgot, állandóan csak mosakodik, és bizonygatja, hogy nem az ő hibája. Nagyon fárasztó ez a gyerekes hozzáállás, teljesen kikészít vele.

Egyáltalán nem tudok rá számítani, még egy egyszerű bevásárlásban sem. Sokáig szájába kellett rágnom, hogy ne másfél %-os tejet, hanem legalább 2,8-asast vegyen, tejfölből is. Ha valami elmarad, mindig azt mondja, elfelejtettem. Egy csomó dolog van, amit elfelejt, eltéveszt, nem úgy csinálja, ésközben megpróbálja beadni nekem, hogy jó lesz az úgy. Láthatóan az is zavarja, ha beteg vagyok, olyankor még inkább magába zárkózik, alig szól hozzám, olyankor még kvesebbet beszélgetünk.

Szinte semmi sem érdekli, csak a pénzgyűjtés (nagyon sóher, önző és irigy embernek tűnik néha), az olvasás meg a kütyüzés (laptop, mobil). Tévét sem lehet vele nézni, csak meredten nézi a tévét, és alig szól hozzám olyankor. Képtelen elmesélni egy film történetét hátrom-négy mondatban úgy, hogy megértsem. De nem csak film, úgy általánosságban nem lehet vele semmiről sem beszélgetni. Vagy igen-nem válaszai vannak, vagy olyan beszédmodorban beszél, mintha akadémiai előadást tartana.

Kezdem azt hinni, hogy Ő nem teljesen egészséges mentálisan, illetve hogy én bolondulok meg tőle. Tanácstalan vagyok.



2017. jún. 27. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Azt gondolom ez a fiú már nem szeret. Lépj tovább!
2017. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik a leírásból, mintha motiválatlan és depressziós lenne valamiért. És azt, hogy pontosan mitől, csak tőle tudhatod meg. Nem érte valamilyen trauma, vagy sokk őt, ami kiválthatta ezt nála? Mióta viselkedik így?
2017. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezz rá. Lehet történt valami, amit nem mondott el neked, és most azon filózik. Ha elmondod neki, hogy aggódsz érte, és félsz, hogy elveszíted, akkor valószínűleg nem ordít le, vagy hasonlók. Ha meg még így sem képes kommunikálni veled, akkor mondd neki, hogy neked ez így nem jó, és beszéljétek meg, hogy mi lesz a továbbiakban. (szakítás)
2017. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha már évek óta így megy ideje vele beszélni. Nem gondolod?
2017. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet, én is mentális betegséget gyanítanék, persze nem árt tudni, másokkal hogyan viselkedik a fiú, mert a depresszió okozta érzelmi közömbösséget könnyű összekeverni azzal, hogy nem szeretik az embert, azaz neki szól a viselkedés vagy általánosságban ilyen. Bár ahogy így leírod meg amit én láttam eddig, abból ez inkább borderline.
2017. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Nyugi, mi 5 és fél éve vagyunk együtt a párommal, de sajnos ő is hasonlóan viselkedik, mint a tiéd. Ragaszkodik hozzám, szeret engem, de ezt egyrészt nehezen tudja kimutatni, másrészt vele sem lehet értelmesen kommunikálni. Ez a szájbarágós téma nálunk is megvan. Elmondok egy apró dolgot 1-szer, oké, 2-szer, oké, de amikor hónapok óta minden áldott nap szólok érte, és azértsem csinálja úgy, na akkor már nehéz nyugodt maradni.

De összességében megszoktam és elfogadtam, hogy ilyen. Próbálok a pozitív dolgoknak örülni, pl magának a ténynek, hogy ennyi éve együtt vagyunk, annak hogy nem csavarog, nem foglalkozik melegekkel, s a megcsalás téma még soha nem jött nálunk elő. Azzal nyugtatom magam, hogy az sem lenne jobb, ha mondjuk együttműködőbb és kommunikatívabb lenne, de közben meg állandóan fenyegetne a megcsalás veszélye.


Szóval szerintem ne aggódj emiatt. 5 év nálatok is hosszú idő. Ennyi év után a lángoló szerelem márt érthető módon nincs meg, mégis együtt vagytok. Lehet hogy a párod most olyan időszakban van, hogy nincs kedve semmihez. Hidd el, ha nem lennél neki fontos, már rég nem lenne veled.

2017. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem rajott, hogy a nokhoz vonzodik es egesz eddig tevhitben elt.
2017. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Béla211 ***** válasza:
100%
Bocsi de ahogy ezt leírtad nekem inkább úgy tűnik ,hogy neked lett ő kevés.És ahogy írtad ,hogy ha beszél is akkor is zavar meg idegesít és ha ezt megjegyzed neki meg mondott neki ,hogy zavar ahogy beszél akkor nem csodálom ,hogy csak igen meg a nem válaszra szorítkozik. Amúgy dolgozik valamit?
2017. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!