Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha jól tudom, a homoszexualitá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha jól tudom, a homoszexualitás hajlamához való irányultságot egy génhiba okozza. Szerintetek ez a génhiba örökölhető?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy nem feltétlen mindig van így, de ha én meleg vagyok, elképzelhető, hogy az apám is az lehet és ő örökítette át a génhibát?

Mintha látnék apámon meleg vonásokat, és nekem is könnyebb lenne vele megbeszélni a melegséget ha tudnám, ő is az.

Biztos őszintébb lennék vele ha tudnám.



2017. aug. 21. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Rosszul tudod.

Apád meg ha meleg lenne, valószínűleg te most nem írnál ide.

2017. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Öröklődik. Szülő csak hordozhatja, tovább adhatja, de nem mindenkinél vált ki homoszexualitàst.
2017. aug. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy működik így. Azt se tudjuk igazából hogy működik, csak feltétrezük hogy a gének közre játszanak a nevelés, a kultúra stb.
2017. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%
A lelki tényezők nagy behatással bírnak, ahogy a nőknél is, hogy hisztérikus leszbika, némelyik!
2017. aug. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Sok itt a homalyos reszlet!

1)nemtudjuk mitol alakul ki, valoszinuleg tobb tenyezo miatt alakul ki aminek resze a genek elvaltozasa (ha hiba lenne valszeg kiszelektalodott volna mar az emberiseg letezese ota)

2) a hajlam amit nagy valoszinuseggel (nem biztosan) egyes genek adnak, ugyan VALOSZINULEG tovabb adhato/orokolheto DE anyai agon, tehat nem, apad nem meleg, vsgy ha azis lenne, te nemazert vagy meleg mert tole szarmazol, az csak hatalmas veletlen lenne.

De ezekis mind csak feltetelezesek, nemtudjuk mi(k) okozza(k) pontosan, csak a teves nevetseges elkepzeleseket tudjuk kiszurni mint pl h dontes kerdese.

2017. aug. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Valóban vannak olyan kutatások amik az emberi homoszexualitással kapcsolatosak? Az úgy elég vicces lehet.

3 kutató bemegy a kocsmába...

Az egyik eldicsekszik hogy ő neurobiológus, erre a második mondja hogy tengerbiológus.

Erre a csapos: és az miért lenne jobb?

Hát mert szép helyekre utazok kutatni ahelyett hogy hullák koponyájában turkálnék. Erre megkérdi már a csapos a harmadikat is: na és te mivel foglalkozol? Ja én csak a Homosze... *%#~§$# 😀😀😀

2017. aug. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Volt egy hasmenéses betegség, amiről az volt az álláspont, hogy öröklődik. Aztán csak kiderült, hogy az egész család a felmenőivel együtt ugyanazt a mérges gombát fogyasztotta, mert már hagyomány volt. Vigyázni kéne azzal, hogy mit nevezünk örökletes betegségnek.


A hivatalos álláspont szerint a genetika és a homoszexualitás között gyenge korreláció van, míg a hormonális és környezeti befolyások nagyobb szerepet játszanak. Mivel nagyon kevesen vannak azok a melegek, akik felvállalják a melegségüket, ezért reprezentatív felmérés nem készülhetett a kis minta miatt, így a teóriák csak teóriák, senki ne kezelje ezeket tényként.


TL;DR: nem tudjuk, de tippelgetni lehet, csak felesleges.

2017. aug. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy sokan azt se látják át, hogy nem egy fajta meleg van.

Épp ezért van a vita az okokon.

2017. aug. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Oké, pár dolgot szögezzünk le. A hormonális elmélet megdőlt. :D

A nagyon korai szocializációt illetően tényleg vannak eredmények, de ez nem "arra nevelés" és "a szülő elrontott valamit".

Az ikerkutatások valóban alátámasztják, hogy genetikai tényezők is közrejátszanak.

Node... A biológiával együtt más természettudomány sem működik úgy, hogy ki lehet jelölni egyetlen konkrét okot. Nagyon sok különböző tényező hatására jönnek létre általában dolgok.

Tehát azt gondolom, hogy a 21. században fel kellene fogni, hogy az egyszerű és könnyen megnevezhető okok ideje lejárt.

Ez igaz a melegségünkre is.

2017. aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%
Czeizel Endre kutatásai alapján azt lehet mondani, hogy anyai ágon öröklődhet.
2017. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!