Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerelmes vagyok a legjobb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok a legjobb barátomba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon rég óta ismerjük egymást, szóval ismerem annyira hogy elfogadná hogy meleg vagyok, de attól félek hogy azt már nem annyira tolerálná ha tudná hogy szerelmes vagyok belé. És semmi pénzért nem kockáztatnám meg hogy elveszítsem a barátságunkat. Hogyan tudnék továbblépni ezen a szakaszon vagy egyáltalán lassan rávezetni erre a témára? Előre köszi a válaszokat!

2017. dec. 15. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban a legjobb barátod és úgy is érzed, hogy elfogadná a melegségedet, akkor kezdd azzal, hogy pl. elmondod neki, hogy meleg vagy. Ennyit, nem többet. Lehet, hogy még szorosabb lesz a barátságotok. Majd az erre a bejelentésre adott reakciói után eldöntheted, hogy bevalld-e neki a szerelmes részt, vagy se. De ha úgy is döntesz, hogy bevallod ezt is, akkor se közvetlen utána, hanem tényleg hagyj neki pár hetet, hónapot.


A továbblépésen viszont csak az segít, ha találsz valaki mást, akibe beleesel. Sajnos tapasztalat, hogy addig nehéz túllépni valakin, amíg nincs helyette más (kivéve ha az épp aktuális valami olyan szörnyűséget követ el, amivel megutáltatja magát).

2017. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első tökéletesen összefoglalta. Én is csak ugyanezeket tudnám leírni neked saját tapasztalatból.

Ha bárhová szeretnél elmozdulni a jelenlegi felállásból, akkor mondd el neki, hogy meleg vagy.

Az sem biztos, hogy ezt el tudja fogadni, de ha nem, akkor ugye nincs miről beszélni.

Ettől sem kell tartani, mert ha ez tényleg a barátságotok közé állna, akkor úgy is csak idő kérdése.

De szerintem ezzel nem lesz gond, mindenesetre valószínű ehhez is idő kell majd neki, mire teljesen természetessé válik az új helyzet.

Szóval adj neki időt, akár hónapokat is, aztán ahogy érzed onnan.

De túllépni tényleg csak úgy lehet, ha megismersz valaki mást, máskülönben nem megy.

Sok sikert :).

2017. dec. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én legjobb barátom tett már rá utalást, hogy biszex és utalgatott arra is amikor nem volt nőm, hogy akár segítene rajtam ha tudna, de azt is mondta, hogy nagyon nehéz neki erről beszélni.


Én simán elfogadnám tőle ezt és megpróbálnék valamit tenni, hogy könnyítsek az életén. Nem tudom mit, valószínűleg akkor gondolnám végig, de nagyon jó barátom, tényleg, fontos nekem. Mivel én heteró vagyok azért proléma lenne bőven, de szerencsére nálunk nincs ilyen gond, szerintem ő nem különösebben szerelmes belém, a lányokat amúgy is jobban szereti.

2017. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!