Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi értelme a coming out-nak?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme a coming out-nak?

Figyelt kérdés

18 vagyok, és senki nem tudja rólam. Kéne?


Igaz lehet hogy az en helyzetem miatt, de lehet azért mert félek


Gondolkoztam hogy elmondom a legjobb baratnomnek, de o azt mondta neki mindegy hogy fiúm vagy csajom van..

Azon is gondolkoztam h egyik lany osztalytarsamnak elmondom akivel jobban vagyok, o meselte hogy neki van tobb meleg ismerose.

Csinaltam olyat egy masik lanybaratnommel hogy elmondtam azutan meg mondtam h csak vicceltem es o egybol mondta hogy tudtam..


Látszat csal, de igazabol en imadok sminkelni, noieskedni meg lánynak lenni, fiúkhoz is vonzódom passziv ként, lányokhoz is, de azon is gondolkoztam milyen jó lenne ha a barátnőm lenne az úr a háznál (felcsatolhatós).



De most minek mondanam el, barkinek hogy bi vagyok? Persze neha jo lenne sminkeloset jatszani a baratnommel egy pizsimartin.



De amugy hetkoznapokban emberek kozott senki ra nem jonne hogy en nem az vagyok aki.



2018. márc. 6. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Megoszlik, ki hogy járt a coming out-tal, valaki emiatt, mert tudták rola, a "kollegák" 100%-osan biztos lehettek a dolgukban, igy könyebb volt ismerkedni, vagy kiderült kik voltak az igazi barátai, akik mellette maradtak, persze... nem mindenkiről lehet ezt elmondani, viszont a biszexek szerintem picit bátrabbak talán, a coming out-tal kapcsolatban


Kissé elfogadobb velük az ember, mert vonzodik ugyan ugy a lányokhoz is, igy max ráfoghatják, hogy mert egyszer élünk.


De ahogy érzed, ha szeretnéd elmodhatod azoknak akiknek elszeretnéd, vagy magadban tarthatod viszont! azzal ugye együtt kell éllni, olyan gondolkodás modot kell folytatni, hogy ne zavarjon az, hogy nem mondod el. Oh és ha olyan a barátnőd, hogy vannak meleg barátai, akkor nagy eséllyel elmondhatod, akkor nem kiközösítő, hanem elfogado embernek gondolom az irásodbol.

2018. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Mi értelme?


Semmi. Akik nagyon közel állnak hozzád (akikkel együtt vagy) elég ha ők tudják. A nagy nyílvánosságnak semmi köze ehhez, leginkább akkor teszik ezt meg ha feltűnési viszketegségük van, és mással nincs mivel, hát ezzel kitűnnek a többi közzül.


Sajnos sokkal nagyobb az esély arra hogy több problémád lesz utána az emberekkel mint amennyi most van.


Nagyon jól mérlegeld a lehetőségeket, mert ha megteszed ezt, és nem jól sül el (ugyebár nagyon homofób világban élünk) akkor hosszú évekig viselned kell a következményeket ami fizikailag és lelkileg is tönkretehet.


Nagyon jól gondol át ezt.

2018. márc. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Én manapság kezdem azt gondolni, hogy a melegek azt akarják hogy másként nézzenek rájuk, annak ellenére hogy ők mindenhol azt harsogják hogy ugyanolyan emberek. Nyilván a többségre ez nem igaz. De sokakra igen. Miért kell másik emberek arcába tolni a nemi identitásod? Mi közük van hozzá? Legfőképpen meg kit érdekel a véleményük. Én sem tolom más arcába hogy hetero vagyok, mert senkinek semmi köze hozzá. Azt meg az anyámnak sem hagyom hogy beleszóljon az életembe, kiváltképp a szexuális, érzelmi vagy szakrális életembe. Csak olyan van hogy ember. Nem olyan hogy hetero-biszex-meleg. Csak ember, egyedi érzésekkel és vágyakkal. Nem kell kinyilatkoztatni a nemi identitásod, mert nem érdekel senkit. És ne érdekeljen mások véleménye.
2018. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Drazicc ***** válasza:
27%
Utolsó mondja jól. Nekem is úgy tűnik, hogy most, hogy mivel már olyan világban élünk a 21. században, hogy fel sem tűnik (egyébként nagyon helyesen) hogy két fiú kézen fogva jár, a melegeknek nincs meg az az adrenalinadagjuk, amit ezidáig megkaptak. Tehát egy része próbál minél jobban feltűnni ezzel, és játszadozik, hogy mások lássák: ő az a különleges kit mindenki megnéz az utcán, meg az az áldozat akit mindenki helytelenül utál.
2018. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Aki azt hiszi, hogy a mai magyarországon homoszexualitással lehet reputációt, elismerést szerezni, az próbálja ki...


A coming-out a mentálhigiéné része. A leket is ugyanúgy egészségesen kell tartani, mint a testet. A melegeknek óriási megrázkódtatás, amikor ráébrednek a másságukra, és napi kínlódás a látszat fenntartása. Nagy szerencse, hogy ma már se börtöntől, se sterilizálástól, se "gyógyítástól" nem kell tartaniuk a melegeknek, épp elég nekik, hogy megköpködik őket akkor is, ha csak örülnek az életnek. A coming-out leveszi a vállukról legalább a rejtőzködés terhét.

Sokan vannak, akiknek elég erős a személyiségük hozzá, hogy megbírkózzanak a nehézségekkel, ők nem adják ki magukat. És vannak elegen, akik hangos b*zizással leplezik a rejtett meleg hajlamukat.

2018. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Kedves #3, te sose fogod meg a barátnőd kezét az utcán? Azt már gondolni se merem, hogy megcsókolod ott is, ahol más is láthatja. Hogyan kerülöd el, hogy valaki azt higgye: együtt vagytok - "úgy" is?
2018. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Sziasztok újra.


Szóval, kicsit elbeszélünk egymás mellett. Természetesen megfofom a barátnőm kezét, de csókolgatni nem szoktam a nyílt utcán, nekem az intimebb dolog és rajtunk kívül senkinek semmi köze hozzá. Az hogy egy meleg pár egymást csókolgatja a parkban, szerintem nem érdekel senkit, de nem is tartozik senkire. Nem hiszem hogy a mai világban ezzel már polgárt lehet pukkasztani. Reputáció szempontjából meg teljesen mindegy hogy milyen a nemi identitásod, mert nem kell róla tudnia a világnak. Mert nem tartozik senkire. Ezért nem értem ezt az egész coming out dolgot. Miért kell valamit kinyilatkoztatni ami egyébként teljesen magánügy? Tegyük fel hogy én is meleg vagyok. Nem hinném hogy másképpen élném az életem. Annyi hogy nem nővel élnék együtt. De nem hinném hogy pl a kolegáim vagy mások tudnák rólam ezt. Talán az egy legjobb barátom tudná. Meg nyilván otthon ha megyek családi ebédre. Most sem nyilatkoztatom ki senkinek hogy hetero vagyok. Nem beszélek senkivel a nemi identitásomról. akkor sem volna másképpen. Ha végig sétálok az utcán senki nem tudja megállapítani hogy kivel töltöm az éjszakát. De nem is baj mert nem tartozik senkire.

2018. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Olyat ne csinálj, hogy elmondod pár embernek akiknek el akarod és annyi! Úgy is ki fog derülni akkor lassan mindenki számára! Vagy tudni fog róla mindenki a környezetedben, vagy senki!


Ez így működik. Amit már több ember tud mint 1, az nem számít titoknak.


25/f, biszex

2018. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Miért kell elmondani mindenkinek?


Mondjuk azért mert k..rvára ki...ul idegesítő, hogy folyamatosan mindenki ilyen hozzászólásokkal és kérdésekkel jön:

"Tetszik beked valamelyik csaj?"

"Nézd már milyen jó csaj, szerintem bejössz neki"

"2 éve egy csajnál sem próbálkoztál, mi van veled?"

"Bejön XY"

stb


Aztán persze a nemleges válasz után:

A) Mi van, b..i vagy?

B) Mi van, aszex vagy?


Mindezt egy fiatal, budapesti közegben, egy elitnek mondott gimnáziumban.


Valahogy nem akarom naponta háromszor eljátszani ezt és ugyanúgy a homofób beszólásokat sem akarom hallgatni.


Aki nem tudja elfogadni, kerüljön el. De tényleg.


És nagyon sajnálom, hogy van olyan, aki nem tudja elfogadni, de egyszerűen lelkileg megterhelő az, hogy ilyenkor minden esetben önmagamat kifigurázva valami olyasmi választ adjak, hogy "dehogy vagyok..., hogy gondolhatod ezt?", amikor tudom jól, hogy soha nem lesz barátnőm és azt is, hogy egy sráccal vagyok együtt.


Az pedig szintén egy frusztrációt okozó dolog, amikor hallom magam mellett a melegeket illető beszólásokat és egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy hol a "poénhatár" és ki az, aki ténylegesen nem tudná elfogadni.

Mert tudom jól, hogy lenne olyan.

És ha valaki odajön beszélgetni eléggé rossz, ha közben folyamatosan azon töröm az agyam, hogy vajon, ő elítélne-e.


A másik dolog még egy apróság, írta valaki, hogy senkit nem érdekel, hogy ki meleg.

Dehogynem. Elég gyakori beszédtéma mondjuk az én korosztályomban.

És nyílvám ilyenkor, nekem melegként ez igencsak rossz.


És nem is arról van szó, hogy majd az utcán csókolózok a barátommal, meg kézenfogva sétálunk, mert Magyarország igencsak homofób.

Egyszerűen arról van szó, hogy nem akarok folyamatosan hazudni. Hogy nem akarunk kétségek közt élni és azon töprengeni, hogyha véletlenül kiderül, akkor hogyan fognak majd hozzá állni. Ahogy azon sem, hogy mir beszélnek a hátam mögött.


A barátomat pedig, akit mindennél jobban szeretek nem egy szégyenfoltkébt kell számontartanom, nem titokként kell kezelnem attól félve, hogy "jajj, mi lesz?", hanem büszkén azt tudom mondani, hogy ő a barátom.

Ha nem is olyan nyíltan és büszkén, mint egy hetero, de mégis...


Sajnos, aki nem meleg annak nem nagyon van ebbe belelátása, és bele sem gondol abba, hogy milyen érzés ezt titokban tartani és úgy kezelni.


Még talán a biszexeknek is sokkal könnyebb, ha nem azonos nemű partnerrel vannak.

2018. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
85%

#8

" Úgy is ki fog derülni akkor lassan mindenki számára! Vagy tudni fog róla mindenki a környezetedben, vagy senki! "


Ezzel azért vitatkoznék...

2018. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!