Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Magyarországi kis településeke...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországi kis településeken és vidéken (falvak, községek, vidéki városok, tanyák, stb. ) ha valaki meleg, milyen esélyei vannak ott? Párkapcsolati, szerelmi esélyekre gondolok és az elfogadásra, megértésre

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 12:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen félreértettél. :) Nem kell kezelnem semmiféle indulatot, mert nincs bennem indulat. Undorító, ahogy kollektíven (ezt már kifejtettem) minden vidéki embert egy kalap alá veszel és pl a debreceni professzort ugyanúgy veszed, mint egy falusi állattenyésztő bácsikát. Hiszen mindkettő "vidéki". És ebből az egy kalap alá vevésből jön le az, hogy te úgy nézel minden emberre, aki nem Bp-en él, mint akinek kilóg a kapanyél a szájából.

Az, hogy én mindenkit az ország elhagyására buzdítok, nem miattad van, ez csak egy ékes példája a kiváltó oknak.

2018. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Sehol nem voltam gyulolkodo.


A kommentemben szepen levezettem, hogy mit tapasztaltam.

Ennyi.


Ha ez neked gyulolkodes...


Kettonk kozul nem en vagyok a gyulolkodo.

Pont te vagy az, aki kulonbnek es tobbnek akarja beallitani magat.


Egy szoval sem mondtam, hogy minden videki egy paraszt kapanyellel a szajaban.


Ezt mar te kezdted el sulykolni.

Es igazabol itt te vagy az, aki lenezi a falusiakat es azokat az embereket, akik nem orvosira jarnak meg akik nem ebben a nehany varosban elnek.


Orvosira jarsz?

Egeszsegedre.


Frusztralt vagy, mert azt mertem mondani, hogy Budapest diverzebb, mint a megyeszekhelyek?

Egeszsegedre.


De itt nem en nezek le masokat, hanem te.

Nem en probalom bizonygatni, hogy a videkiek elmaradottak, hanem te sulykolod ezt es fennhangom megsertodve mondod:

EN KULOMB VAGYOK, MERT ORVOSIRA JAROK!

Szeged, Pecs meg Debrecen kulonb, mert ott van orvosi egyetem!

Ezt mondod?

Jo. Ez is egy velemeny. De akkor ne engem allits be gyulolkodonek.


Koszike :)

2018. okt. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%

"EN KULOMB VAGYOK, MERT ORVOSIRA JAROK!

Szeged, Pecs meg Debrecen kulonb, mert ott van orvosi egyetem!"

Ezeket hol olvastad, jó ember? :D Ordít az irigység a kommentedből.

Tehát az, hogy szerinted Budapest diverzebb, sokszínűbb mint a megyeszékhelyek, nem gyűlölködés, nem lenézés, te nem tartod magad többnek attól, hogy ezt mondtad, de az, hogy szerintem meg Pécs, Szeged és Debrecen diverzebb a többi megyeszékhelynél, mert az orvosi egyetemek sok külföldi hallgatót bevonzanak a világ minden tájáról, az már egyből gyűlölködés és lenézés. Na, ez a kettős mérce, és itt látszik, hogy mennyire beképzelt tipikus pesti vagy. Én csak megvédtem ezt a három várost, mert úgy állítottad be, hogy a vidékiek fehér, heteroszexuálisokon kívül mást nem is látnak. Ezt cáfoltam meg, mert ebben a tekintetben egy orvosi egyetemi város igenis eltér a többi egyetemi várostól, mivel erre a szakra jön a legtöbb hallgató külföldről, mind a 4 orvosinkra. Ez tény. Ebben mi volt a lenézés??

Te dicsőítheted Bp-et, azzal te nem nézed le a vidéki városokat, meg azzal se, hogy elmaradottnak állítod be őket, de ha én meg merek védeni 3 egyetemi várost, mert a többi városhoz képest igenis diverzebb az összetétel, az már egyből probléma. Ja, mert én nem budapestiként mondom? Más különbséget nem látok...

Hol néztem le kit? Te állítottad be alsóbbrendűnek, tudatlannak a vidéki embereket, én csak kikértem magamnak, mert nem gondolom, hogy bármivel is elmaradottabb vagy szűklátókörűbb lennék bármelyik budapestinél.

Ismétlem, nem azzal volt a bajom, hogy Bp-ről írtad, hogy sokszínűbb, nyilván 2M-s lakóssággal ez így is van, hanem pár rossz tapasztalat miatt elmaradottnak állítottál be minden vidéki várost és embert. Legalábbis elmaradottabbnak a budapestiekhez képest. Kivételek meg minden irányban vannak. Alapvetően a magyarok nem túl elfogadóak. Budapesten max jobban hozzá vannak szokva a látványhoz, és tolerálják, de el nem fogadják. Óriási különbség van a kettő között. Hidd el, Bp-en is vannak olyan részek és emberek, ahol és akik sz_rrá vernének, ha a barátoddal csókolóznál, megfognád a kezét.


U.i.: Hadd tartsam már magam értelmiséginek és haladó gondolkodásúnak, ha orvosi egyetemen tanulok, ráadásul én is meleg vagyok, és ezáltal sokkal elfogadóbb. Hadd kérjem már ki magamnak vidéki értelmiségiként, hogy elmaradottnak állítottad be a vidéki embereket általánosítva... Mi ebben a lenézés?


(Btw helyesen: KÜLÖNB, és nem KÜLÖMB.)

2018. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%
Az is érdekes, hogyha szerintem város és falu között nagy különbség van, az lenézés, de ha szerinted Budapest és vidék (megyeszékhely, város, kisváros, falu - egy kalap alá véve mindet) között nagy különbség van, az nem az. TE vagy az, aki lenézi a vidéki embereket, mert úgy kezeled a 200 ezer fős nagyvárosban élő embereket, mintha falusiak lennének, és TE voltál az, aki a nagyvárosban a nagy szót idézőjelezte… Akkor mi szerinted egy 200 ezer fős Debrecen? Község vagy falu? Nyilván Budapest a legnagyobb város Mo-n, de attól még a 100-200 ezer fős városoknál sem kell degradálva idézőjelbe tenni, hogy nagyváros, mert azok. Attól, hogy Budapest még nagyobb város, egy agglomeráció, még Szeged sem lesz falu.
2018. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Részemről itt le van zárva a téma. Nyugodtan fortyogj magadban, de néha azért nézz tükörbe, mert ha szerinted én beképzelt és nagyképű voltam (nem.), akkor te 2x annyira az voltál. Vannak haladó emberek vidéken (falvakban is, városokban is, nagyvárosokban is) és Budapesten is vannak maradi, homofób, rasszista emberek. Ne általánosíts, ennyit kérek. Nyilván a fordítottja is igaz. Mindenhol van mindenféle ember, persze eltérő arányban, valószínű tényleg Budapesten szoktak hozzá legjobban pl a melegekhez, de ehhez a vidéki nagyvárosok még mindig sokkal közelebb állnak, mint a falvakhoz. Ott meg is lincseltek volna. A megnézésben meg semmi nincs szerintem. Te is megnézed azt, amit ritkán látsz. Na bumm. Ettől még nem ítéled el. Azt gondolom, hogy az adott embert kell minősíteni, nem általánosítani. Ennyi. Ezért esett szarul, amiket írtál, mert vidéki városban élek, úgy gondolom, hogy egy komoly szakmám lesz, nyitottnak is tartom magam, és általánosítva lehordtad a vidéki embereket, holott pl rám (és még sok más emberre) abszolút nem igaz, amiket leírtál, teljes mértékben visszautasítom.

Utolsó két kommentemben leírtam minden mást, amit akartam.

További szép napot!

Peace :)

2018. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanultal vilagfoldrajzot, tudod, hogy ezek nem nagyvarosok.


Millios varosokat szoktunk annak nevezni. Azert mondjuk ezekre, hogy nagyvarosok, mert Magyarorszag kicsiny orszag es nincs tobb millios varosa, mint mondjuk egy Nemetorszagnak, vagy Franciaorszagnak. Nemzetkozi szemmel ezek nem nagyvarosok.


Es te degradalod a falusikat.

Nem belolem sut az irigyseg, hanem beloled sut az "en jobb vagyok" erzes.

Ugyanugy, sot sokkal jobban ledragadalod azokat a videkieket, akik nem olyan varosban elnek, ahol orvosi van.


Szerintem az dregadalo, ha az mondom, hogy videken jobban megbamulnak? Hogy tobbszor beszoltak mar videken? Hogy volt, hogy majdnem megvertek?

Ez csaj tapasztalat!

Emelj ki egyetlen degradalo mondatomat. (Ha szeretned en a fel irasaidat kiemelem, ahol hisztizel, mint egy ot eves, hhogy marpedig te jobb vagy.)


Helyesirasi hiba. WAO! Telefonrol vagyok, csodalatos mondon elutottem.

Igen, tudom, hogy a kulonb szoban az n hasonul kiejtesben m-me.

De csak nyugidtan kapaszkodj ebbe, masba nem tudsz.

2018. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat en egy 1200 fos faluba elek. Nem egyszeru az elet. Nalam elsonek egy ket ember tudta,majd mikor ket eve megismertem a mostani baratom a szomszedsag is latta , h surun jon hozzank...es hat a kapuba mielott beszalt a kocsiba rendesen puszival es olelessel koszontunk el...

Szoval lassan a falu megtudta... foleg a fiatalok...

De engem soha nem erdekelt ez...na jo egy kicsit. De soha nem hallottam rossz pletykat, ami persze hogy van.

En elegge visszahuzodo, de nagyon segitokesz ember vagyok. Korhazba dolgozom szakrendelobe apolokent es sok falubeli ker segitseget hamarabb idopont miatt, stb. Vagy ha jonnek akkor sorelejere veszem oket, anelkul h megkernenek. Kolcsonos segitseg ez falun egszokott lenni. A harom testverem nagyon emberkozpontuak, igy a haveri ag is gyorsan elfogadta a dolgot...anyum pedig a vilag legjobb feje, es sokan szeretik...ezert is konnyebb igy... apum pedig a nagypofaju, mindent megteszek a csaldomert tipus, aki nem hagyja annyiba a dolgokat...

Maskulonben fontos egy faluba mennyi toked van, ha tobb vagy kicsivel jobb akkor elfogadobbak...

Nem azt mondom h Porscheval kell jarni, de ha latjak, h rendesen dolgozol es van belole egy kis penzed akkor nem mernek pletykalni...


Maskulonben pedig a mai falusi (itt tenyleg a kis 1000-1500fos telepulesre gondolok) fiatalok teljesen elfogadoak...


Altalaban pedig teljesen mindegy, mert mindenhol tudnak rolad pletykalni ha akarnak.


Mondjuk a parommal mi nem vagyunk az a nyalcsorgatos parok az utcan, eleg pasisak vagyunk es nem szoktunk kezenfogva setalgatni...


26-25/ fiuk

2018. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#5

"Azért megvan annak a pikantériája, mikor mindenféle szar elmaradott reteknek le van hordva minden vidéki település (falvaktól kezdve a 200k-es megyeszékhelyekig), illetve az ott élő emberek..."

Hol írtam ilyeneket?

Vidéken, egész pontosan, faluban élek. Igazán meglepő lenne még nekem is, ha ilyeneket írnék a vidékről, és az ott élő emberekről.

#4 vagyok

2018. nov. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ha nem vetted volna észre, Magyarországról beszélünk. Valóban, a világon a nagyvárosok milliós, de inkább tízmilliós nagyságrendűek. Ott még Budapest is kisváros. Nálunk más lépték érvényes. Hazai viszonylatban a 100, 200 ezres megyeszékhelyek nagyvárosnak számítanak.

2018. nov. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!