Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért van az, hogy az lmbtq+...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az lmbtq+ emberek között arányaiban több a művész lélek? Színház, zene, film stb.

Figyelt kérdés
Mi közbe a szexuális irányultságot befolyásoló géneknek ehhez? 🤔

2018. nov. 2. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez nemcsak a gének kérdése.


A meleg embereknek ma Magyarországon, de a világ minden táján, még a fejlett nyugati országokban is sokszor rengeteg kell szenvedniük. Eltitkolniuk önmagukat, bezárni magukat egy szekrénybe.


Aztán ez a sok szenvedés és az önkifejezés hiánya valamilyen müvészeti ágban ölt testet.


De szerintem a melegeknek átlagosan az esztétikai érzéke is magasabb és általában kreatįvabbak is.

Én legalábbis ezt látom a környezetemben.

Hogy ennek pontosan milyen köze van a génekhez, azt nem tudom.

2018. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Mert belevetted a Q-t is. Sima szexuális másság nem jelent feltétlen személyiségbeli másságot, a gender-másságoknak viszont pont ez a lényege. Szélsőségesen fogalmazva: sörszagú, futball-lelátón ordítozó férfiak és napi 16 órát csecsemők, cicusok, kutyusok, púderek között gügyögni-gagyogni, elveszni képes nők közötti szakadékot jelentik a művészek. Akik a férfiakra jellemző nagyobb átlátó- és megvalósítási képességet tudják vegyíteni a nőkre jellemző kifinomult érzelmekkel és esztétikára való igénnyel. Ebből születik a művészi alkotás.
2018. nov. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3%

Hihetetlenül álságos volt a hozzáfűzésed a kérdésed alatt. Kezdjük azzal, hogy nem tudja továbbra sem az orvostudomány, hogy mi befolyásolja a szexualitás kialakulását. Egyszerűen arról van szó, hogy a jelenlegi legracionálisabb magyarázat, a génekben keresendő. (közben*)


-----


Talán a leginkább elfogadható válasz az, hogy az elnyomás kifejezése - és alapvetően az érzelem kifejezése - a művészetekben történhet meg. Ez az a terület, ahol az ember igazán szabad lehet. Menetesztergálással nem hiszem, hogy ki lehetne fejezni a gondolatainkat, de festéssel, és mondjuk írással, már annál inkább.

2018. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köze*
2018. nov. 3. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!