Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek az lehetséges,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az lehetséges, hogy valakiben 18 éves korára tudatosul, hogy nem meleg, hanem transznemu? Vagy talán ez csak valami transzfesztita dolog lehet? Esetleg nem bináris nem? Vagy csak össze vagyok zavarodva?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig nem nagyon tudtam megnyílni másoknak, nem vállaltam fel magamat, elrejtettem azt, aki vagyok. Szürke cuccok, tipikus antiszociális lét, mások kizárása. Egy ideig ez egészen jól is ment, aztán viszont mégiscsak közel kerültek hozzám emberek, amikor kollégiumba kerültem. Lettek barátaim, akikkel sok dolgot megoszthattam: leginkább az érzéseimet. Aztán most sokan szeretnek, sok barátom van és mindenki tudja, hogy meleg vagyok kb (már aki olyan közel áll hozzám).


Millió LMBTQ embert is ismerek és több kisebb csoport tagja is vagyok.


Ismerek számos transz embert is és ez sokat lendített rajtam. Az, ahogyan kiállnak magukért, az, ahogyan mernek létezni.


Az utóbbi hónapokban én is merek létezni.

És ez a létezésem egyre inkább feminin irányba megy. Szeretnék még sok dolgot kipróbálni, ruhák közül is leginkább a lány osztályon találhatók tetszenek, de sokszor nem merem felpróbálni/megvenni ezeket.

Érdekel a sminkelés is, de ezzel is ugyanaz a helyzet. Illetve, hogy anyukám mindig aktuálisan ad pénzt valamire, de képtelen vagyok erre kérni pénzt, félek a reakciójától. Ráadásul az emberektól is félek, hogy rosszul reagálnának erre, még többet bántatanának, stb.


Sok ilyen sztereotipikus dolgot mondhatnék még, de nemcsak ruhák terén érzem ezt.

A barátaim legnagyobb része lány, sokkal jobban megértem oket es sokkal inkább közéjük tartozónak érzem magamat.

Ezt is lehetne tetézni sztereotípiákkal meg kiskori elményekkel, de nem tudom mennyi szükséges ezt ecsetlgetnem.


VISZONT

-Nem utálom a testemet, viszont néha el tudom képzelni, hogy milyen lehet nokent. Néha meg nem. És ez nagyon ingadozó.

-18 vagyok már. Kb minden transz, akit ismerek ilyen 12-13-14 éves már tudta ezt és kirábban is komoly problémái voltak önmagával.


18/F (azt hiszem)


2018. nov. 20. 02:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meleg crossdresser vagy de nem vagyok szakértő a témában
2018. nov. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy feminin vagy még nem leszel transznemű. A genderdiszfória szerintem elég komoly dolog, amit azért észrevettél volna már. Szerintem ennyi alapján itt egyszerűen arról van szó, hogy nem felelsz meg a hagyományos nemi szerepeknek és elvárt viselkedésnek.

Keress fel egy pszichológust, ha úgy érzed, hogy segítségre van szükséged, hogy megértsd magad. 0. lépésnek jó lenne, hiszen, ha valaha nemátalakításon szeretnél átesni, akkor úgyis pszichiáterhez és klinikai szakpszichológushoz is kell menned és csak a két szakvéleménnyel a kezedben léphetsz tovább hivatalosan.

2018. nov. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Transzexuálisnam nem mondanálak. Ez tényleg hamarabb látszik. Attól, hogy feminím oldalad jobban kijön még nem lesz az.

Transzvesztita (így v-vel) dolog féleség az lehetséges, de az sem feltétlen.

Szerintem most, hogy már jobban megnyiltál kissé összezavarodtak benned a dolgok.

De amennyiben te férfi testben jól érzes magad, s így férfiként vonzódsz a férfiakhoz, akkor "egyszerűen" homoszexuális vagy.

2018. nov. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Feminitás = női lét. Oké.

Az ilyen önfelfedező "lehethogytranszvagyok" kérdésekről és a bennük elkerülhetetlenül kifejtett "gyerekként babáztam és most a női ruhák tetszenek" monológokról mindig azt jut eszembe, hogy a nők nagy részének ez az egész marhára nem jelent semmit.


Nem tudom hogy hogy állhatnék mondjuk a nagymamám elé, és kezdhetném fejtegetni neki ezt az egész genderesdit, miközben ő pl az egész életét egy tanyán dolgozta végig, a kezei érdesebbek és ráncosabbak, mint bármelyik irodában megöregedett férfié, a haja mindig is rövid volt, mert a kommunizmus alatt le kellett vágnia és el kellett adnia, hogy a pénzből ételt tudjon adni a gyerekeinek, és rúzst talán soha életében nem viselt. Hogy az istenbe magyarázod el ezt az egészet egy olyan embernek, aki tisztában van vele, hogy a létezése nem egy olcsó sztereotípiahalmaz, és még akkor sem válik férfivá, ha inget és nadrágot visel?


Vannak emberek, akiknek tényleg szenvedés az életük azért, mert egy mentális probléma miatt utálják a testüket az ilyenek pedig, akik nem tettetik a transzságot általában nem felnőtt fejjel jönnek rá erre, hanem 18 éves korukra hosszú mentális problémák sorozatát tudják maguk mögött. Sokan öngyilkosságot is megkísérelnek, hallottam olyan lányról, aki le akarta vágni a saját melleit, stb. Ilyen a transzneműség, nem pedig az, amit te leírsz.


Kérdező, te egy feminin, meleg férfi vagy. Ne akard lenézni a női létet annyira, hogy cukirózsaszín miniszoknyákkal, meg barbibabákkal azonosítod.

2018. nov. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a feminim dolgok vonzanak és a lányok társasága az egyáltalán nem jelenti azt hogy transznemű lennél, a melegek között is van aki akár csak párkapcsolati szinten is a női szerepet tartja a magáénak.

Ugyanakkor igaz az is hogy a női szerep nem feltétlenül valósul meg a női ruházat preferálásában, ismerek olyan lányt aki fiús cuccokat hord a hajával nagyon nem foglalkozik és nem sminkel, persze igényes önmagára és abszolút heteroszexuális. Szerintem is egy feminim meleg srác vagy, és ne nagyon gyötörd magad ezen, csak lelki problémák lesznek belőle.

2018. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt létezik olyan hogy valakiben 18 éves korában vagy a fölött tudatosul hogy transznemű és a diszfória megélése is személyenként változik (csak a tisutánlátás véget). DE fontos hogy valaki nem a sztereotípiáktól lesz valaki nő vagy férfi, nem ismerlek stb szóval nem tudhatom mi a helyzet, de szerintem te csak egy nagyon feminim srác vagy nem transz nő, az hogy szeretdz x módon öltözködni, sminkelni és főleg lány barátaid vannak nem tesz téged transzneművé.
2018. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!