Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miért viselkednek így a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkednek így a leszbikus nők? Még az lmbtq emberek sem képesek elfogadásra?

Figyelt kérdés

Ott kezdődik a tortenetem, hogy mindig leszbikusként gondoltam magamra, sosem érdekeltek igazán a férfiak. Barátnőim voltak mindig.

Aztán úgy kb másfél éve (most vagyok 23 éves) megismertem egy férfit aki mind lelkileg mind szexuálisan nagyon elkezdett vonzani, azóta csak férfiakkal vagyok. Valami átklikkelődött az agyamban vagy nem tudom, de azóta nem igazán vonzanak a nők, férfiak viszont annál inkább.

Na most a hetero barátaim teljesen jól fogadnak mindent. Azt is, amikor leszbikusként coming outoltam anno és most is. Támogatnak, megértenek.

Van egy pár leszbikus barátnőm (mármint olyan aki csak barát volt mindig is) és mindannyian elfordultak tőlem, kb úgy kezelnek mint egy leprást. Az egyikük egyszer azt vágta a fejemhez, hogy “na ezért nem veszik komolyan az igazi leszbikusokat” Mit vétettem? Nem létezhet olyan hogy valaki rosszul kategorizálja be magát és később jön rá, hogy a másik nem (is) vonzza? Miért olyan nagy baj ez? Nem tudom megérteni őket, hiszen ők is elfogadást várnak el az emberektől, akkor ők miért nem tudnak elfogadni másokat? Komolyan nem értrm már az egészet, azt hittem ettől felnőttebbek vagyunk és nem azon akadunk fent hogy ki kihez vonzódik.


2019. okt. 25. 16:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
A kérdésedben ott van a vàlasz. A liberális gondolkodású emberek elfogadnak mindenkit aki olyan mint ők. De a másságot nagyon nem toleráljàk.
2019. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
37%
Azok a leszbik és melegek akik a pride-on verik a mellüket, nem elfogadást várnak, hanem konfrontációt. Ők harcolni akarnak. Most már ellened is.
2019. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem, itt arról van szó hogy aki tényleg leszbikus azt nem kezdik el vonzani a pasik. És az ilyen személyek miatt hiszik azt hogy minden nő tud vonzódni a pasikhoz, csak a "megfelelelő partner" kell. Akik meg tényleg nem tudnak vonzódni nőkhöz azok az ilyen személyek miatt hallgatják ezt a hülye dumát.
2019. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

De basszus nekem ezt honnan kellett volna tudnom előre???

Persze hogy leszbikusnak gondoltam magam ha 21-22 évig egyetlen férfi sem érdekelt.

2019. okt. 25. 17:06
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Vagyis akik tényleg nem tudnak vonzódni férfiakhoz* bocsi, elírtam

A baj hogy ezt egy tényleg leszbikus nem fogja megérteni, hanem inkább azt hiszi hogy csak be akartad neki kamuzni, átverted, stb.

2019. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Azt ne felejtsük el, hogy sok meleg rengeteg nehézségen megy át, mire felvállalja magát, és így támogatják egymást. Te már heteró kapcsolatban vagy szóval nincs meg a közös téma, homoszexualitás ami összetartaná a barátságotokat.
2019. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#6 Úristen😂😂😂😂 Ha egy barátságot csak a homoszexualitás tartja össze, az már régen rossz.

Én azt hittem azért voltunk barátok ezekkel a lányokkal mert csomó közös van bennünk és kedveljük egymás személyiségét. Ez nagyon gáz... Vagy nem tudom ki hogy van vele, de én nem szexuális orientáció alapján választok barátokat. Ha meg eddig is támogattuk, segítettük egymást, akkor most mi változott? Ennyi erővel eddig meg a hetero barátaim mondhatták volna hogy áh hagyjuk nincs meg a közös heteroszexualitás😂 ez nevetséges

2019. okt. 25. 17:42
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem nevetséges. Nyilván a közös pont a melegség volt, mert egyébként nem úgy tűnik, hogy érdeklődnének utánad, vagy keresnék a társaságod. Olvassál kicsit utána milyen okból alakulnak ki a barátságok miért érnek véget. És egy meleg barátságot nem lehet összehasonlítani egy heteró barátsággal. Azért mert két meleg jobban megérti, ha pl. bántották őket ezért, vagy kidobták otthonról. És ők nem választhatnak mert nem tudnak heteró kapcsolatban élni. Ezért adott esetben aki ilyenekkel megküzd pl. tudja hogy meleg, de próbál ellenkező neművel szexelni, vagy a szülei nem állnak vele szóba a párja miatt, adott esetben nem szimpatizál azzal aki annak mondja magát, és rájön hogy mégsem az.Mert ő sok mindent elvesztett a melegsége miatt.És azt belül mindenki érzi, hogy kihez vonzódik.
2019. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Nem hülyeség, amit az előttem szóló ír. Nekem igazán hosszútávú barátságom jó ideje nem alakult ki heterokkal. Akik voltak régen, ők azóta is megvannak, de alig van időnk egymással találkozni. Ők férjeikkel, gyerekeikkel, én meg munka, suli, párom más utakon járunk.

Olyan hetero barátságaim vannak, amik úgymond “érdek” barátságok, de jobb inkább úgy mondani, munkahelyi, egyetemi stb. Jóban vagyok velük, de sose fogjuk egymást úgy érteni, mintha ezen kívül is összekötne bármi.

Meleg barátaim többen vannak és jobban is tudok velük beszélgetni, mert bár toleránsak a heterok is, sose fogják igazán átérezni a helyzetem.

De ezt leírták korábban.

Abban is van valami, hogy nem muszáj magad kategorizálni, csak hogy legyen címkéd... így ilyen kellemetlenségek nem fordulnak elő.

De a te kérdésed is lényegében provokáció, mert már a kérdésedben is buzdítod a homofóbokat, hogy ugorjanak és álljanak melléd, kár tagadni.

Az se biztos, hogy annyira jó barát voltál/voltak ők, hogy tényleg ennyire fájjon az elvesztésük.

2019. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem buzdítok senkit, egyszerűen nem értem, hogy egy leszbikus közösség hogyan lehet ennyire kirekesztő. Leszbikusokhoz szól a kérdés, nem homofóbokhoz.

Pontosan azért, mert ők tudják milyen kirekeszve lenni, “másnak” lenni éppen ezért hittem azt, hogy meg fogják érteni a helyzetemet. De hát tévedtem, ilyen barátok nem is kellenek. És nettó baromság, amit írtok. Engem nem érdekel senki szexuális orientációja, ha barátok vagyunk, akkor azok is maradunk, mindegy melyik nemhez vonzódik.

Arról meg ne beszéljünk szerintem hogy én mennyire vagyok jó barát, nem tudsz rólam semmit nyilván. Aki ismer az úgyis tudja hogy a lelkem kiteszem kb a barátaimért.

2019. okt. 25. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!