Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Nektek hogy reagált a környeze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek hogy reagált a környezetetek, amikor kiderült hogy a lányokhoz vonzódtok?

Figyelt kérdés

A családom nem tudja hogy a lányok érdekelnek, és a barátaim közül is csak egy embernek mondtam el. Egyelőre nem úgy tűnik, hogy színt fogok vallani, mert nincs barátnőm, de nagyon sokszor megkapom azt, hogy miért nem szerzek már magamnak egy fiút. Az a baj, hogy ez egyre jobban idegesít, és félek hogy egyszer elszólom magam. A környezetem eléggé elítéli ezt a dolgot, szóval nem sok esély lenne hogy jól reagálnak.

Általában ilyenkor próbálok csak annyit válaszolni, hogy nem akarok ismerkedni, de mintha a falnak beszélnék. Mintha senki nem értene meg, és egy családtagom előtt se lehetek őszinte, talán soha.


Veletek volt már ilyen?


2020. ápr. 19. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nagy dilemma. Talán jobb kapcsolat előtt elmondani, mert sokkal nehezebb lesz, ha akkor szembesülnek vele-borulnak ki, amikor épp szerelmes vagy valakibe.
2020. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Csak a barátaimnak mondtam el, őket nem zavarja, elfogadnak, szoktunk is lányokról beszélni, szóval jó ez.

Családom nem tudja, de azt tudom, hogy anyukám és testvérem elfogadja a leszbikusokat, melegeket, így gondolom, ha elmondom nekik egyszer, akkor nem lesz baj. Apát nem tudom, hogy ő hogy fogadná ezt az egészet.


Nekem a nagyszüleim szokták kérdezni és a keresztszüleim, hogy van-e már barátom stb.

2020. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nehezebb utat választottál magadnak mint gondolod. Azon szép csajok akik miatt te leszbikusnak vallod magad azok nem leszbik. Tehát csalódni fogsz mint mikor az ember kimegy a nudistastrandra és akceptálja hogy bő 40 évvel magasabb az ott napozók átlagéletkora a reméltnél
2020. ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Én direkt komolyabb kapcsolat elott mondtam el h legyeb idejük emészteni :D es milyen jol is tettem mert 2 év kellett hozzá. :D


23/L

2020. ápr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Jól hangzik az, hogy majd várok kapcsolatig, meg ráér, csak ha tényleg vársz addig, amíg szerelmes leszel, egy esetleges elutasítás a környezetedtől lehet, hogy rosszabbul fog esni. Bár a jelenlegi helyzetet elnézve, ha a családoddal élsz, nem a legjobb ötlet... Azt mondjuk nem értem, miért nyomják ennyire, hogy szerezz már valakit (több konkrét esetről is tudok, szóval ezt így általánosságban mondom), ez rohadtul nem az ő dolguk. Barátnőmmel lassan egy éve vagyunk együtt, ráadásul határon túli, úgyhogy egy idő után csak leesett a szüleinek is. Nagyon sokáig nem merte, de végül kimondta nemrég, és annyit mondtak, hogy egyértelmű volt. A nagyszülei esete más tészta, amikor találkoztam velük, volt egy olyan kérdésük, hogy tetszenek-e nekem a szlovák fiúk.

Én nagyon szerencsésnek tartom magam, vagy előbb tudta mindenki, mint én, vagy annyit mondtak, hogy oké/azta, köszi, hogy elmondtad.

2020. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez volt a helyzet, szóval teljes mértékben meg tudlak érteni. Nekem elegem lett a som fiús kérdésből, így 19 évesen kifakadtam. Ennek lassan 1 éve. Azóta se fogadnak el, összejöttem egy fiúval is, hogy leszálljanak rólam. Nem szálltak le, úgyhogy elmondtam, hogy kamu volt a srác. Már nem érdekelnek, majd elköltözök és kész. Megszakad velük a kapcsolat úgyis, semmit sem fognak tudni rólam. Amondó vagyok, próbáld meg kizárni a sok negatívumot. Sajnos nekem nem sikerült. Ha úgy érzed nem érné meg, hogy robbanj, akkor ne tedd, mert csak magad alatt vágod a fát. Inkább várd ki a te idődet.
2020. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nekem is volt akkor épp komoly kapcsolatom, így végképp nem fogadtak el. Szóval lehet jobb ezt kapcsolat előtt beközölni, ha annyira nem bírod már magadban tartani. Utolsó voltam.
2020. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Anyának mondtam el a családból és jól fogadta. Barátaim nincsenek egyet kivéve de vele úgy ismerkedtem meg hogy tudta rólam.


(Nem ide tartozik de hamarosan szeretnék anyának transzként comingoutolni)

2020. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Egyszer volt egy "osztályszinten még hamarabb tudtuk mint te" válasz, akkor én mondtam ki a dolgot egy osztálybeli barátomnak.


Utána anyum is rákérdezett hogy az, akivel megismerkedtem, lány-e. Az igenlő válaszom után megölelt, meg tökre örült, tán még könnybe is lábadt a szeme.


Aztán a következő ember aki megkérdezte, egy aránylag újnak számító jó barátom. Nem leptem meg a válasszal, a reakciója az volt, akkor mikor megyünk majd le a szüleihez grillezni meg sütögetni, mert ez náluk tök okés, van is leszbikus rokona.


Egyvalaki érdeklődte meg alpári stílusban, hogy mizu velem (a főnököm, aki abszolút nem fogadja el), arra nem adtam egyértelmű választ, ráadásul sikerült úgy csűrni-csavarni a beszélgetést, hogy elég rendesen zavarba hoztam. Lényeg, hogy békén hagy :D


A többit pedig majd még hozza az élet.

2020. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem sokáig elképzelhetetlen volt, hogy erről bárkinek is beszéljek. Féltem, egyszerűen nem illett be a családi képbe, abszurd volt az egész. Úgy éreztem, egyedül vagyok ezzel, és mifelénk amúgy sem vállalja fel senki. Akik meg a világ másik felén felvállalják, azoknak biztos "könnyebb" volt. De hidd el, hogy nem.

Most már, hogy elmondtam, én is úgy vagyok vele, hogy bármikor megtenném még egyszer. Pozitív csalódás volt, nem erre számítottam.

A szüleim már-már homofóbnak tűntek, én mégis meguntam a majd 7 évig tartó titkolózást és úgy voltam vele, lesz ami lesz, meg kell tudniuk, hogy ki vagyok, ha mást nem elköltözök otthonról.

Végül levélben mondtam el, és egy nagyon megértő választ kaptam. Azt írták, hogy úgy élem az életemet, ahogy szeretném, ők továbbra is ugyanúgy szeretnek. Nekik csak az a fontos, hogy biztonságban legyek..hogy ki mellett találom meg a boldogságom, az az én dolgom.

Szóval elfogadták, és azóta néha-néha feljön a téma de teljesen pozitív értelemben.

A szüleim előtt a barátaim már tudták, úgyhogy lényegében tőlük már előzőleg kaptam egy megerősítést.

2020. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!