Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Szerintetek elmondjam neki?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elmondjam neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy körülbelül két éve kezdett el tudatosulni bennem, hogy a lányokhoz vonzódom, amit még senkinek sem meséltem el.


Már nagyon szeretnék valakinek kitárulkozni az ismerőseim köréből, de a családomnak még nem mondanám el, ezért arra gondoltam, hogy mielőtt a családom megtudná, egy olyan férfinek mesélném el az érzéseimet, aki nagyon közel áll hozzám és ő is viszonylag kedvel engem, megbízhatónak tartom és ha az idő engedné, akár órákon át el tudnék vele beszélgetni, ami az én esetemben nagyon ritka dolog.


A probléma a férfivel csak annyi, hogy rettenetesen homofób, volt már, hogy egy-egy kijelentése után kiborultam, sírtam a háta mögött. Akármikor szóba jött egy melegségről szóló téma, láttam az arcán az undort és igyekezett kerülni a témát.


Ezért félek, hogyha kitárnám magamat előtte, megváltozna rólam az évek alatt kialakult képe és nem lenne olyan közvetlen, mint előtte.


Mit gondoltok, szerintetek ezek tényében elmondjam neki, hogy mit érzek vagy ne? Azért bennem van egy kicsi reménysugár, hogy el fog fogadni vagy lepereg róla az információ.


18/L



2020. szept. 4. 21:47
A kérdező szavazást indított:
Mondd el neki
Ne mondd el neki
40 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd el. Vegetáriánust se viszünk steakhouse-ba ebédelni hogy hátha velünk megeszi azt a marhahátszínt.
2020. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Tehát inkább egy homofóbnak mondanád el először hogy homoszexuális vagy, mint bárki másnak. A logikát nem értem, vahy hogy mit vársz ettől.
2020. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Ne mond el, mert ha nagyon homofób akkor csak belédrúg egy jó nagyot (az is lehet hogy amúgy akar tőled "valamit" azért olyan nagy barát). Ha már mindenáron beszélgetni akarsz erről valakivel, akkor

1) Vagy egy másik leszbikussal hogy lásd a történetét ő hogy fogadta el magát.

2) Szakemberrel (hogy segítsen az önelfogadási krízisen átlendülni).

2020. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Csőlátású homofób...szóval inkább ne mondd el.
2020. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod, legalább egyel kevesebb "barátod" lesz. Nincs szükség egy ilyen emberre az életedben. Ha, akár később, felvállalod, úgyis megtudja.
2020. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképpen sem neki mond el először, próbálj meg más lmbt személyekkel beszélgetni erről
2020. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan embernek kéne elmondani, aki nyitott, elfogadó más dolgokban is és akkor nehéz mellélőni.

Ilyen barátod nincs?? Én évek alatt szóba sem álltam seggfejekkel, sose értem az itteni kérdésekben az olyanokat, akiknek a legjobb barátja pl homofób. Ez hogy lehet? Olyannal nem is tudok jóban lenni, akin érzem, hogy teljesen más a felfogásunk és a homofóbia pl pont ilyen. De ha ezt az infót nem is tudom róla, az élethez egyéb hozzáállásából könnyű rájönni. Egy szó, mint száz. Mikor én coming outoltam, egyetlen barátom sem fogadta rosszul. Nem véletlen, megválogattam őket.

2020. szept. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet nem ezzel az emberrel kellene feltétlenül kezdeni. Az első coming out olyan emberrel legyen, aki elfogadó, és támogat. Egyébként is elég nehéz szitu, ne tetézd azzal, hogy neki mondod el először.
2020. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Azóta elmondtad valakinek?
2021. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!