Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikus kisokos? Ti mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikus kisokos? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár hónapja utolért a felismerés, hogy a férfiaknál még a barokk építészet is jobban felkelti az érdeklődésem, de mivel nincs egyetlen nyíltan leszbikus ismerősöm sem, ezért itt tenném fel a kérdéseim a témával kapcsolatban.


Kb. mennyi idő telt el nálatok a felismerés és a coming out között? A szűk családon és barátokon kívül megéri egyáltalán elmondani bárkinek is? Ért valamilyen hátrány, diszkrimináció, fizikai vagy szóbeli inzultus azért, mert leszbikus vagy? Van olyan családtagod, ismerősöd, aki a szexuális orientációd miatt szakította meg veled a kapcsolatot? Hogy kezdtetek el ismerkedni vagy nyitni a "meleg világ" felé? Internet? Melegbárok? A véletlen hozott össze valakivel? Társkeresős élmények? Mennyire gyakoriak az unikornis vadászok és a magukat nőnek kiadó férfiak? A többség tényleg csak egyéjszakás kalandot keres? Fontos nektek, hogy a párotok out legyen? Mennyire zavar, ha pl. az utcán nem akarja megfogni a kezeteket, mert kényelmetlenül érzi magát az elítélő pillantásoktól és fél a zaklatásról? Hogy álltok a transznemű nőkkel? A genitális preferencia alapvetően transzfóbnak számít? A "melegradart" létező dolognak tartjátok? És a "leszbikus kezet"? Mennyire fontosak számotokra a külsőségek? Mi az ami megfog valakiben (mind külső, mind belső tulajdonságokat tekintve)? Mekkora korkülönbséget tartotok elfogadhatónak egy kapcsolatban (ahol mindkét fél legalább huszonéves)? Az idősebb vagy a fiatalabb nők vonzanak inkább? Első csók, első szex élmények, sztorik? Az akkori partneretek tudott róla, hogy előtte nem voltatok azonos neművel? Ha igen, hogy kezelte? Ha nem, akkor később elmondtátok neki? A Pride-ot minek tekintetek? Harc a társadalmi egyenlőségért, csak egy jó buli (esetleg is-is) vagy inkább kontraproduktívnak/feleslegesnek érzitek? Volt már olyan, hogy egy magát heterónak valló női ismerősötök többször is utalgatott rá, hogy tudja, hogy melegek vagytok és elkezdett veletek diszkréten - vagy nem túl diszkréten - flörtölni? Az ilyesfajta közeledést hogyan kell udvariasan visszautasítani egy "figyelj, tényleg leszbikus vagyok, de nem vagy az esetem" típusú beszélgetés nélkül?


Első nekifutásra ennyi jutott eszembe. Az érdemi válaszokat előre is köszönöm, szivárványos szép szerdát mindenkinek.



#homoszexualitás #leszbikus #Babygay #Nemtárskereső
2021. aug. 4. 13:35
 1/5 anonim válasza:
100%

1: Nálam úgy 1 év telt el a felismerés a a coming out között.

2: Hát baráti körben mondtam el bátrabban mert már akkor volt pár leszbikus biszexuális barátom "nem befolyásolták az szexuális identitasom" ...

3: Valamilyen szinten ért! De nem csak akkor amikor elmondtam hanem már előtte is! Családi körben apukám kiadagadt anyukám csak lassan beletörődött testvéreim hülyének néztek ...

4: Apukam tűnt el az életemből de előtte se voltunk apa-lanya kapcsolatban soha, baráti körben mindenki jól fogadta a L és bi lányok nagyon is ...

5: Eléggé könnyen. Barátok révén.

6: Társkeresőn sose próbálkoztam nem éri meg.

7: Nem fontos annyira hogy out legyen ...

8: Hát én jelen pillanatban párkapcsolatban vagyok és az utcán kézen fogva azért kicsit vissza fogottan de magunkat felvállalva megyünk. Ha a páromnak rossz akkor természetesen ez nem zavar figyelembe veszem az ő érzéseit gondjait is!

9: A legjobb barátom transz nemun szóval ... Semmi bajom sincs velük ..

10: Ami egy lányban leginkább megfog az a csillogó szemek, a vágyakozo tekintete, ha valaki magabiztos az bejön...

11: Max 5 évet fogadok el korkülönbségnek ...

12: Az idősebb is és a fiatalabb nők is lázba hoznak ...

13; Az első csók felejthetetlen volt én kezdeményeztem max 1 hónap ismerkedés után... A szex is álom ha én vagyok a ,,alfább" ...

2021. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

“a férfiaknál még a barokk építészet is jobban felkelti az érdeklődésem”


Na jó, ezen szakadtam. 😂


Nem tudom megmondani mennyi idő telt el, mert fokozatosan jött a felismerés is, és fokozatosan coming outtoltam.

Igazából mindig is tudtam, csak volt egy tagadó fázisom. Aztán próbáltam magamat becsapni hogy biszex vagyok, mert plátói módon tetszenek a férfiak, szeretem nézegetni a helyes pasikat, de érzelmeket táplálni irántuk, vagy lefeküdni velük nem tudnék. Volt barátom, és egyébként nagyon rendes srác volt, de mégis nagyon kellemetlenül éreztem magam vele.

Sokáig csak egy szintén meleg barátnőmnek mondtam el, aztán amikor láttam hogy őt mindenki elfogadja, akkor mertem én is jobban coming outtolni.

Baráti körömben már mindenki tudja, család még nem, de lassan nekik is el kell mondanom. Valamit lehet hogy sejtenek, mivel 22 évesen még sose mutattam be otthon senkit. Már nagyon unom hogy heterot kell játszanom.

Hátràny nem ért, de csak azért mert nem kürtölöm világgá. Oké hogy barátok tudják, de a munkahelyeimen vagy az egyetemen nem tartom fontosnak hogy mindenki tudja rólam. Egy munkatársam tudja, aki elfogadó és nem pletykás, többieknél nem akarom hogy téma legyen. Annyi ennek a hátránya hogy hárítanom kell a “ miért nincs barátod” és hasonló kérdéseket. Meg volt már olyan kellemetlen szitu is hogy majdnem összehoztak nekem egy randit egy sráccal. Meg hasonlók.

Úgy kezdtem el nyitni a meleg világ felé, hogy az egyik legjobb barátnőm coming outtolt még évekkel ezelőtt. Aztán később egy fiú barátom is. Majdnem minden lmbtq tagot akit ismerek, azt rajtuk keresztül. Többiekkel vagy véletlen ismerkedtünk meg, vagy volt akivel meleg bárban.

Nem fontos hogy a párom out legyen, tudom milyen nehéz. De azért jól esne ha legalább a barátai előtt felvállalna, ha családtagok előtt nem is. Kézenfogva sétálással szerintem semmi baj nincs, de ha ő nem akarná nem erőltetném.

Nem tartom magam transzfóbnak, de szerintem nem tudnék transzneművel járni. Mondjuk egyet sem ismerek, szóval ki tudja, lehet van olyan transz aki annyira megfogna valamivel, hogy mégis adnék neki egy esélyt.

Melegradar létezik, csak nem mindenkinél működik. Nekem általában beigazolódik, ha van egy olyan sejtésem valakinél.

Ami megfog valamiben az általában a kisugárzás, meg az összkép. Van sok apró bejövős dolog is, de azokat nem sorolom. Olyan preferenciáim nincsenek hogy szőke vagy barna, alacsony vagy magas stb. Eddig akikért odavoltam, mindig tök máshogy néztek ki, meg belsőleg is mások voltak.

Én 22 vagyok, 20-40ig nekem nem probléma a kor. De mindenkinél más. Inkább az idősebbek jönnek be.

Első csók olyan lánnyal volt akihez nem fűzött semmilyen érzelem, mégis ezerszer jobb érzés volt mint az összes korábbi fiúval.

A pride nem érdekel túlságosan, sose voltam még.

Igen volt ilyen többször is, általában részegen csinálták. Általában flörtöltünk, aztán másnapra elfelejtettük.

2021. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami megfog valakiben*
2021. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre tudok érdemben válaszolni:

A két legjobb barátomnak még aznap elmondtam, anyának 5 év múlva, több embernek meg még abszolút nem. (9 éve)

Hogy kezdtetek el ismerkedni vagy nyitni a "meleg világ" felé? - Gyakori, Tinder

A véletlen hozott össze valakivel? - nem

Társkeresős élmények? Mennyire gyakoriak az unikornis vadászok és a magukat nőnek kiadó férfiak? A többség tényleg csak egyéjszakás kalandot keres? - Szerintem ezeket nagyon könnyen ki lehet szűrni. Annyi a kellemetlenség vele, hogy például a Tinderen az embernek görcsbe áll az ujja a sok balra tologatástól :)

[ Mi az az unikornis vadász? ]

Fontos nektek, hogy a párotok out legyen? - Ezt a kifejezést még így nem hallottam, de gondolom, mit jelent. Sokkal jobban örülnék, ha felvállalhatnánk közösen a dolgot, nem kéne petrezselymet áruló hetero nőként feltüntetni magam mindenhol...

Mennyire zavar, ha pl. az utcán nem akarja megfogni a kezeteket, mert kényelmetlenül érzi magát az elítélő pillantásoktól és fél a zaklatásról? - Mostanában nagyon elharapóztak az indultok ezzel kapcsolatban, én sem kockáztatnék. Majd ha lecseng ez az egész.

Hogy álltok a transznemű nőkkel? - Sajnos én nem tudom igazi nőnek tekinteni őket. Ha választani kéne, előbb lennék transz pasival, mint transz csajjal. Még műtétek után is.

A genitális preferencia alapvetően transzfóbnak számít? - Nem hinném.

A "melegradart" létező dolognak tartjátok? - Ha az ember már sok "példát" látott, és/vagy egyébként is jól ráhangolódik az emberekre, az kiolvashatja a jelekből, hogy valaki vonzódik-e vele azonos neműekhez. (Hasonlít ahhoz, mint hogy valaki könnyen észreveszi, ha egy ember nem őszinte.)

És a "leszbikus kezet"? - Az ujjhossz-dologra gondolsz? Én úgy tudom, azoknak hosszabb a gyűrűsujjuk a mutatóujjuknál, akiknek a méhen belüli fejlődés során több tesztoszteron "jutott", de ez nem függ teljesen össze azzal, hogy az később milyen szexuális irányultságúak lesznek.

Mekkora korkülönbséget tartotok elfogadhatónak egy kapcsolatban (ahol mindkét fél legalább huszonéves)? - Általánosságban olyan 10-15, persze ha jól érzik magukat együtt 40 év korkülönbséggel, lelkük rajta. Saját magam szempontjából kb -6 / +12.

A Pride-ot minek tekintitek? - Én annak tekinteném, hogy felhívjuk a figyelmet egy olyan problémára, ami nagyon sok embert érint. Persze abban is van igazság (mivel konkrétan már a csapból is az folyik), hogy az egyébként sem elfogadó embereket ez bosszantja, és így nem igazán megy át az üzenet sajnos.

Volt már olyan, hogy egy magát heterónak valló női ismerősötök többször is utalgatott rá, hogy tudja, hogy melegek vagytok és elkezdett veletek diszkréten - vagy nem túl diszkréten - flörtölni? - Nekem csak nagymamám utalgat rá mostanság, de flörtölni nem szokott :'D

2021. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú válaszokat, jó végre lmbtq témában olyan kommenteket olvasni, amik nemcsak az alpáribbnál-alpáribb homofób sárdobálásról szólnak.


#4: Szivárvány vagy unikornis vadász az a hetero kapcsolatban élő pár, akik kifejezetten biszex/meleg embereket keresnek harmadiknak a hálószobai életük felpezsdítésére (elsősorban nőket). Azt hittem ez már itthon is elterjedt kifejezés, szerintem nagyon találó :) Leszbikus kéz alatt arra gondoltam, ha valakinek nő létére nagyon maszkulin keze van, akkor nagy eséllyel leszbikus. De az ujj dologról is hallottam már, sok ilyen városi legenda kering.

2021. aug. 4. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!