Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Mit tennétek ha a barátnőtök...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha a barátnőtök bevallaná, hogy fiúnak érzi magát?

Figyelt kérdés

Jelenlegi barátnőm elég fiús, mesélte, hogy régebben azt hitte fiú, és jobban örült volna annak ha fiúnak születik. De már nem érez így, és elfogadta magát. Most viszont küldött egy képet egy transszexuális srácról (műtét előtt műtét után kép), és leírta hogy lehet ő is jobban érezné magát de nincs pénze műtétre. Aztán később kérdeztem hogy fiúnak érzi-e magát, és azt válaszolta hogy nem. Próbáltam belemenni a dologba mert gyanús volt az egész, meg olyan ködösen fogalmazott, de nem akart erről beszélni aztán.

Mit tennétek ebben a helyzetben? Mit gondolnátok?

Én csak aggódom érte amiért nem mer/tud őszinte lenni de nem akarok semmit eröltetni.

19/L



2017. márc. 30. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem várd meg míg ő kezdményez erről beszélgetést, mivel nem olyan egyszerű mutatvány ez, hogy egyik pillanatban még lány, aztán hirtelen átműteti magát mert úgy gondolja. Ez egy nagyon hosszadalmas procedúra. A lényeg, hogy támogasd, ha szereted, akkor elfogadod, de hidd el, neki szeretetre és támogatásra van szüksége! Csak legyél türelemes lehet, hogy nem fajul tetlegességig a dolog viszont, ha már tényleg nagyon erőt vesz rajta ez a gondolat, akkor mindenképpen kell egy pszichológus számára, hogy segítse feldolgozni benne illetve benned a dolgokat! :)

Ne aggódj!

2017. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

pszichiáterek foglalkoznak ezzel, pszichológus nem elég

nekem volt "barátnőm" aki végig próbálta erőltetni ezt a leszbikus dolgot a kedvemért, eközben meg másoknak azt mesélte milyen cukin elfogadó vagyok vele, hogy szeretem őt transz fiúként is. csak ezt velem felejtette el közölni, hogy végülis inkább csak arról van szó. beszélgettünk előtte mi is transz témáról (mert van nekem is sok beütésem) amúgy, de nem állapodtunk meg így semmiben, hanem hogy végülis nem tudja.

aztán nekem meg ezzel az a bajom, hogy leszbikus vagyok és nem kell pasi, nem azért mert transz, hanem mert pasi, ráadásul mocsok mód hazudozott róla, főleg mikor szóba került a téma :) meg emellé még sok más dologról is.

amúgy rengeteg leszbikussal meg biszexszel beszéltem, aki jobban örült volna, ha fiúnak születik, de ez még nem jelent igazából semmit. nőies nők is vannak így ezzel, patriarchális társadalomban élünk, igazából nem meglepő dolog emiatt.

na most nekem is vannak hajlamaim, mint említettem, de én konkrétan tudom, hogy sok szőrt, más testszagot nem bírnék elviselni magamon és melleimet se akarom elveszíteni, mivel kicsik próbálok ésszel is edzeni, hogy azért legyen valami :'D meg igazából néha jó lenne, ha más lenne a lábam közt <- na és erre nem ad megoldást az egész hormonos, műtétes hülyeség, alig van akinek azt is megcsinálják, de mivel kevés az infó róla, még azt se tudom mennyire lenne működőképes. azt az élvezetet amit meg így kapok, nagyon is szeretem, meg azt is, ha megdugnak :D

egyébként én elfogadom őket, de számomra teljesen elborult náluk, hogy nekik milyen fontosak a szerepek... cisz srác ha valamihez gyenge, kínjában röhög egyet magán egy transz pedig nekiáll sírni, mert nem fogja fel sokszor, hogy férfinak lenni nem annyiból áll, hogy pl. van fizikai ereje. igazából nem tudom miből amúgy. számomra lélek szempontjából, lelkileg a két nem egyenlő, szakadékokat meg kifogásokat gyártunk csak, hogy mik a bazi nagy különbségek férfi és nő közt, ezzel is feszültséget szítva és ezt úgy mondom, hogy rengeteg barátom van mindkét nemből. és akkor meg azért vagyok leszbikus, mert fizikailag a nők vonzanak. ez meg a másik, ne engedd, hogy miattad ne akarjon változást, mert utána meg majd a fejedhez vágja, hogy ezt és azt miattad tett. és ha leszbikus vagy, ő pedig fiú, akkor meg fel kell fognia, hogy nem leszbikus párt kell keresnie magának.

2017. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
#2 a pszchiáter a szakvélemény kiállításához szükséges, mindaddig pszichológus kell... de nyilván te jobban tudod annál, mint aki végig ment a dologon.
2017. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Először is, kérlek, éld át a helyzetét, az önismeret neki is nagyon nehéz. Próbáld meg irányítani a TransVanilla felé, tán ha, miután velük beszélt, biztosabb lesz önmagában, és az identitásában. Mint az előző válaszoló mondta, ha elindul az útján, akkor tényleg pszichiáterre lesz szüksége. Kérlek, a mostani állapotban ne hagyd, hogy ez befolyásolja a kapcsolatotok jövőjét. Ő (a dolgok jelen állása szerint) nő, és még ha úgy is dönt, hogy elindul a transz úton, akkor is lelkileg ugyanaz az ember marad, akit szeretsz, és tisztelsz, még akkor is, ha már nem lesz nő. Te abban segíthetsz neki a legtöbbet, hogy érzelmileg támogatod, esetleg próbálod feszegetni a témát, tánha ad neki egy támpontot, hogy jobban megismerje önmagát, e mellett mélyítheti a kapcsolatotokat is.
2017. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
42%
Nekem már eleve a kérdés megfogalmazása nem túl szimpatikus, ha az ő fejével gondolkodok. Az itteni kérdés, és a neki feltett kérdés is úgy szól, hogy "érzi magát". Ez nem egy érzi magát dolog. Nem a fejében képzeleg erről. Rendesen úgy szól a kérdés, hogy "bevallotta, hogy fiú", és megkérdezted, "hogy fiú-e". Ha én érintett volnék, és tőlem úgy kérdeznék, fiúnak érzem-e magam, én is nemet mondanék, meg is sértődnék, mert ezzel azt érezteti az érdeklődő hogy valami nem oké velem.. hogy mindenfélének érzem magam, ami pedig nem vagyok. Szóval óvatosan.
2017. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!