Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miért küzd itt ennyi lány...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért küzd itt ennyi lány társkeresési problémával?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, ennek mi a fő oka?


Kevés a leszbikus/biszex?

Nincs megfelelő platform az ismerkedésre?

Nem lehet a "mai lányokkal" normálisan ismerkedni?

Vagy inkább változtatni kéne az elképzelésen, hogyan is kell párt találni?


A kérdést nem magam miatt kérdezem, boldog kapcsolatban élek, csak rengeteg itt a kérdés ezzel kapcsolatban és érdekelne, hogy az "én is ebben a helyzetben vagyok, írhat bárki:(" válaszok mögött tényleg elgondolkodnak a lányok, hogy mi lehet a probléma, vagy letudják ennyivel?


Köszönöm előre is, ha valakinek vannak jó meglátásai, hátha segít itt az érintetteknek.



2019. jan. 4. 19:30
1 2
 1/15 StevenUp ***** válasza:
2%

Mert az egyik fele luzer kisfiú a másik fele meg unatkozó tini


Az itteni leszbikus/homoszexuális/biszexuális kérdések 80% csak provokásra megy meg annak hogy lehessen sírni hisztizni meg az unalmat elverni a szürke életükben mindezt úgy hogy a kérdés feltevője nem is releváns IRL az adott témában

2019. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Előre leírom, hogy ez nem minxekire igaz!!! De a gyksok nagyresze (akár fiú akár lány) ide azert jön ebbe meg a párkapcsolati kategóriába, mert reméli hogy egy kirakott kérdésével vagy valaszaval eléri azt, hogy valaki privibe rá írjon, s ott szerezzen magának párt. Persze megint kiírom, h nem mindenki!!! Csak mondjuk az itt lévők 3/5-e


Egyebkent nem igazán hiszem, hogy valaki is elgondolmozna ezen. Szerintem ennyiben marad, és várnak azt, amit írtam, h valaki privibe rájuk írjon. Kicsit önbizalom hiányosak, vagy bármi más is játszódnak a hatterben

2019. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1,Látom nálad beválik, ugrasz is a "provokációkra".


Köszönöm az eddig válaszokat.

Várom a többiek véleményét is.

2019. jan. 4. 19:39
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert nagyon kevesen vállalják fel azt, hogy a saját nemükhöz is vonzódnak (köztük én is) és így vaktában kell ismerkedni. Ráadásul a való eletben még így is kockázatos, mert ha rossz emberbe szeretsz bele,lehet elmondja mindenkinek stb.. aki nem meri felvállalni annak csak az internet, vagy az őrületes nagy szerencse maradt (pl rám az előző facebookon írt,kb 1 hónap barátkozás után összejöttünk) az internetes ismerkedés meg eleve nehéz..
2019. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy gondolom, hogy aki fővárosi vagy közel lakik a fővároshoz és ilyen nehézségekkel küzd, az általában csak kifogásokat gyárt. Nyilván vannak kivételek, olyan okok, ami miatt nem tud élőben ismerkedni még Budapesten sem, de ha úgy megnézzük a dolgot és ténylegesen kihasználjuk a lehetőségeket, akkor nagyon is sok féle mód van arra, hogy ismerkedjünk egymással. De nyilván ez a könnyebbik eset, amihez csak annyi kell, hogy legalább annyira felvállaljuk önmagunkat, hogy elmerjünk menni egy-egy programra, szórakozóhelyre vagy bármire. Nyitott szemmel járjunk.

A nehezebbik eset az amikor valaki egy eldugott kis faluban él vagy olyan városban, ahol nincs semmilyen lehetősége.. Azt teljesen megtudom érteni, hogy nagyon nehéz helyzetben van. Olyankor csak az online ismerkedés lehetősége marad, ami rengeteg buktatót hoz magával. És sokan bele is buknak, feladják, elkeserednek.

Nagyon sok tényezője van ennek miért ultra nehéz ez, a megoldásokon még nem gondolkodtam el mélyebben, de jó hogy feltetted ezt a kérdést, mert nagyon inspiráló.

Feltettél kérdéseket, hogy pl kevesen vagyunk e. erre a válaszom az, hogy igen és sokan nem is vállalják fel különböző okok miatt.

"Nincs megfelelő platform az ismerkedésre?" Azt gondolom van. Nagyon is sok, csak ezek használatában rejlenek buktatók, amik nehezítik a helyzetet.

"Vagy inkább változtatni kéne az elképzelésen, hogyan is kell párt találni?"

Ez is nagyban közrejátszik, mert valóban sokan csak várják a csodát, de lépéseket nem tesznek meg. Úgy veszem észre sokan nem kezdeményeznek, csak várják, hogy rájuk írjanak vagy megszólítsák őket. Talán ha a kezdeményező készség feléledne, akkor már más lenne a helyzet. És itt nem a görcsösségre gondolok, csak egy egészséges nyitott szemmel járásra. Persze ehhez előbb el kell fogadni azt, hogy ez a helyzet, mert ha önelfogadás nincs, akkor tudat alatt de hátráltatjuk az ismerkedés folyamatát, azzal hogy félének állunk a dologhoz.

2019. jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*félénken
2019. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyszerű kérdező, a való életben nincs szerencsém párkapcsolati téren. Rólam sem mondják meg, én sem tudom más nőiesebb nőről megmondani, hogy a nőket szereti.

Introvertáltként nehezebben tudok kötődni, ez annyit jelent, ha így nem mozdít meg bennem a másik fél az elején valamit, nem szeretem erőltetni, mert tudom, hogy ebből részemről nem lesz több és nem akarom bántani a másikat vagy hitegetni.


Bulizni nem járok, a fősuli alatt elég volt belőle :) nagy baráti társaságom sincs, az online társkeresőkben meg kivétel nélkül csalódtam, annyi sok a kamus és a kalandor.

Itt is beszélgettem pár emberrel, de vagy nem volt meg igazán a közös hang vagy nem jött be egyikünk a másiknak. Ez van :) Ja, ismertem fel amúgy magamban hibákat és dolgozom nagy erőkkel, hogy ezek változzanak, de ettől még bazira szerencse kérdése is a dolog, ezt azért a boldog párkapcsolatosok hajlamosak elfeledni...

2019. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"ezt azért a boldog párkapcsolatosok hajlamosak elfeledni"


Nekem sose az ismerkedéssel volt a gondom, hanem hogy nem tudtam hogyan kell viselkedni egy párkapcsolatban.

Ezen igyekeztem javítani és a mai napig fejlődök.

Részemről ez úgy történt, hogy leültem elemezni az összes eddigi kapcsolatomat, és az ott kiütközött problémákat figyelembe véve magamat is elkezdtem vizsgálni.


Sajnálom, ha támadásnak érezted a kérdést, nem ez volt a célom. Azt meg még inkább nem akarom, hogy a "boldog párkapcsolat" rész ellenérzést szüljön, hanem reményt, hogy másnak is sikerül.

Inkább az olyanoknak kéne agyalni, akikről fentebb is írt az egyik válaszoló, hogy "kifogásokat gyártanak".

Nekem nem a provokáció a célom, hanem a segítség. Mi másért is foglalkoznék ezzel? Nem azért, hogy mások orra alá dörgöljek bármit is.

2019. jan. 4. 20:45
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd támadásnak :) Valszeg nem jól ment át, de nagyon szeretnék én is egy párkapcsolatért dolgozni, lehet kicsit érzékeny is vagyok a témára.

Viszont olyat egy percig nem erőltetek, ahol nem érzem azt a pluszt. Lehet ez valakinek kifogás lehet pl. :)

2019. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Erőltetni egyáltalán nem kell.

Viszont ha felületes vélemény alapján jut valaki a következtetésre, hogy "nincs meg a plusz", annak sok oka lehet.

Lehet még nem találkozott az illetővel, lehet ütközik valamiben a véleményük és lehet, hogy a másik érdeklődését se keltettük fel igazán. Ilyenkor érdemes valamivel kivívni a figyelmét, aztán hagyni, hogy eméssze a dolgot (semmi megbotránkoztatóra nem kell gondolni, csak hogy ő is elgondolkodjon az előbb említett dolgokon, hogy "miért is nem érdekel engem ez a lány? biztos, hogy nem érdekel?"), ha sikerült a dolog, akkor keresni fog, ha nem, akkor tényleg hagyni kell.


Vaktában lövöldözök tanácsokkal, nyilván minden egyes szituáció más. Kiindulópontnak viszont jó lehet.

Nem vagyok egy szakember, de ha valamiben van jártasságom, az az ismerkedés a legkülönfélébb embertípusokkal, így ha valaki tanácstalan egy lányt illetően, nyugodtan írhat nekem, elbeszélgethetünk róla és azalatt hátha rádöbben valamire.

2019. jan. 4. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!