Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm depressziós miattam?

Figyelt kérdés

Lehet nem ez a megfelelő kategória, de hátha volt már valaki hasonló helyzetben!

A barátnőmmel lassan egy éve leszünk együtt. Interneten ismerkedtünk meg, ő Magyarországon én Angliában élek, mivel itt kint tanulok. Azt szoktuk mondani, hogy szerelem volt első írásra, mert mind a ketten éreztünk valami megmagyarázhatlant már úgy is, hogy még nem is találkoztunk, képről se láttuk egymást..aztán jött az első találkozás, összejöttünk és azóta is egy pár vagyunk. Nagyon szeressük egymást, szinte napi 14h-ban beszélünk, levelezünk, skypeolunk...mégis mind a kettőnket megvisel a távolság! És a tudat, hogy minimum 2,5 évig távkapcsolatban kell élnünk nem könnyít a helyzeten. Én szeretném befejezni a tanulmányaimat kint, ő viszont Magyarországon dolgozik, és nem szeretne külföldre költözni.

Nem tudom, hogy mi lenne a helyes döntés vagy a helyes lépés ebben az esetben. A barátnőm láthatóan rosszabbul viseli mint én, 11kg-t fogyott szeptember óta, mindig lehangolt, stresszes, étvágytalan, folyton aludna, miközben a megismerkedésünkkor, egy életvidám, folyton ébrenlevős az alvásra nem tulajdított nagy szerepet. Aggódom érte, hogy beteg lesz, hogy miattam történik majd vele valami. Szeretem, nem akarom elhagyni de féltem. Eddig háromszor tudtunk szemelyesen találkozni, és munka és iskola mellett nem nagyon tudom az utazást többször megoldani. Ő is most váltott munkahelyet, szabadsága sincs még 5 hónapig...

Mit tegyek? Szakítani nem akarok, mert szeretem és félek csak nagyobb bajt csinálnék...de hogyan segítsek neki? Ő régebben is depressziós volt, kb 10 éve, vagdosta is magát... csak félek, hogy nem nőttem még fel ehhez a kapcsolathoz :( és attól is, hogy csak bajt okozok neki!

23L a barátnőm 30L

Tanácsaitokat előre is köszönöm! Kérlek, ne bántsátok a kedvesem!



2019. febr. 10. 15:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megírni, hogy orvosnál volt és kapott is a depressziójára gyógyereket...
2019. febr. 10. 15:34
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Mire a végére értem, belekönnyeztem.

Abszolút átérzem a helyzetet, és együttérzek a barátnőddel. Az mondjuk kicsit fura, hogy nem akar utánad menni. Miért nem? Csak a munka miatt?

2019. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem beszéli a nyelvet, nem szeretné a családját elhagyni, barátait, es Magyarorszagon egész jó állása van. Teljesen megértem őt, neki itt kint csak én lennék, szüleimmel élek, akik nem tudják, hogy leszbikus vagyok...nehéz lenne megoldani a lakhatást...

Az egész helyzet bonyolult :(

2019. febr. 10. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, itt akkor is csak két opciót látok,vagy enged egyikőtök, vagy megpróbáltok majd kicsit gyakrabban találkozni. Ezen kívül próbáld vele többször, jobban érzékeltetni,hogy szereted, fontos neked, és hogy bár fizikálisan nem tudsz ott lenni mellette, ha valami problémája van,de ennek ellenére igyekszel mindent megtenni.


Sok szerencsét, drukkolok nektek!

2019. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen miattad depresszios. Ez azert összetettebb dolog.

Ha helyben lennél se biztos h kitudnád ebböl zökkenteni. Főként h már korábban is voltak gondjai.

2019. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is voltam távkapcsolatban, őszinte leszek. Fontos az hogy legyen perspektíva.

Van ennek jövője? Tud ez a kapcsolat fejlődni? Milyen terveitek vannak a következő 5 évre?


Távkapcsolat szép és jó, de egy idő után már csak stagnál.


Ahhoz hogy egy kapcsolat élő legyen, kell az, hogy lássatok közös jövőt. Ha 2.5 év után mittudomén össze akartok költözni az azt gondolom perspektíva.


A távkapcsolat viszont olyan mint a lila köd, van egy csomó minden amit nem tudsz a másikról, mert nem töltötök elég időt eggyütt.

Az én exemről pl csak hosszú idő után esett le, hogy tök más személyisége mint amit én hittem. Pl. nem lehet vele programot szervezni mert agórafóbiás te meg rendezvényzervező vagy, ő kupis te meg rendes, ő cserfes te meg szereted a csendet...



Ilyen dolgok nem fognak feltűnni amíg nem vagytok rutin szinten eggyütt. Ha épp nincs kedved dumálni , a whatsappot be lehet csukni, és ha 1-2 alkalommal meglátogat az sem lesz olyan mint a hétköznapok amikor fáradt, nyűgös stb.


Persze, ilyen "mikor a mátkám megtér a háborúból " szituációk kibírnak 2-3 évet, de ott van egy stabil alapzat ami átviszi őket ezen az időszakon, ismerik egymást stb. Ha ez a helyzet akkor hajrá, kitartás.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mennyit változik az ember ez alatt az idő alatt...nem egyszerű.


Szal azt gondolom kell egy biztos alap vagy kell rá mód hogy a kapcsolat fejlődni, növekedni tudjon.


Gondolkozz el azon hogy megéri-e ezen a több év kínszenvedésen átvergődni. Ez elég sok idő, és ha nem hoz nektek mindkettőtöknek örömet, akkor nem tudom megéri-e. Illetve ha 2.5+ év után jöttök rá hogy olyasmibe invesztáltatok időt és érzelmeket ami nem is működik az nagyon fog fájni.


Szerintem azért ez is a fenőtt kor egyik ismertetője hogy az ember nem akarja kínozni akit szeret. Persze, lehet fájni fog, de nem két és fél évig....


Gondolkozz el azon mi az ami fair mindkettőtöknek, mi az ami leginkább működőképes.

2019. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!