Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok az Attack on...

Mit gondoltok az Attack on titan 139. fejezetéről?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 8. 12:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Eren magyarázatainál bármi jobb lett volna. "Nem igazán tudom, hogy miért is harcoltam,azt sem tudtam, hogy ki fogja túlélni." És még a saját anyját is ő ölte meg. Ymir motivációja is elég szánalmasra sikeredett, lehet, hogy Mikasa szerelme Eren iránt elég mániákus volt, de Ymir érzelmei már a Stockholm-szindróma.


Mikasa lényegében hőssé vált, de közben mégsem, mert Armin magára vállalta Eren megölését, hogy Mikasát ne fogják el a Jaegeristák a szigeten, amikor hazament Eren(fejével)nel. Szerintem is jobb lett volna, ha meghal. Így nagyon szomorú élete lesz. Úgyhogy én tényleg arra számítottam hogy mind a ketten meghalnak és hogy majd Falco és Gabi jelképezik, hogy mik lehettek volna, ha tudtak volna kommunikálni egymással. De sajnos Erennek és Mikasának ez sosem ment (nem a szavak emberei, amiket Eren is összesüketelt életében hát xD). Eren érzései iránta a végén nem szerelemnek, inkább birtoklási vágynak tűnt, de végül is a 138. fejezetben arra kérte Mikasát, hogy felejtse el őt. De talán mégis könnyebb lett volna a búcsú, ha legalább 1x normálisan tudtak volna beszélni. Úgyhogy ez a kapcsolat nem csak tragikus volt, de még nézni is rossz volt. Mikasa ennél jobbat érdemelt.


A fejezet többi részével meg voltam elégedve, mert realisztikus volt. A végső búcsúk nagyon meghatottak, és Levi kétségtelenül a legszuperebbül megírt karakter az egész történetben. Az én személyes kedvencem, Armin végül elérte a diplomatikusságával a célját, úgyhogy neki is nagyon örültem, meg mindenkinek, aki életben maradt.


Nem tudom, hogy Historianak miért akartak nagyobb szerepet, ő már azzal teljesítette, hogy a királynő lett. A terhességének pedig volt értelme, a kislánya szimbolizálja az új generációt (ami ellentétes Zeke tervével), az új kezdetet, jövőt. Ráadásul aznap született, amikor Eren meghalt.


139, valami véget ér, és valami új kezdődik. És ha kiszámoljátok, Mikasa 13 éve találkozott először Erennel, amikor 9 évesek voltak. Hát ez sem véletlen.


Szóval összességében nem ez a legrosszabb befejezés, amit láttam, de nem is jó. Megsirattam. De Eren karaktere miatt nem hiszem, hogy képes leszek újra elővenni, számomra az utolsó fejezet megölte... kár, pedig 4,5 évig követtem és őszintén kedvencem volt. Most nehéz szívvel búcsúzom.

2021. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Valaki elmagyarázná, hogy ölte meg ő az anyját?
2021. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Kosbor24 ***** válasza:
100%
Mikor Berthold betörte Shiganshina falát, Dina titánkánt megközelítette és megette volna. Eren, aki össze-vissza lát múltat és jövőt, tudta, hogy Berthold itt nem halhat meg, ezért elküldte Dinát tovább, be a városba. A mangában nincs kimondva, hogy ráküldte a saját anyjára, de ha logikusan nézzük, meg kellett tennie. Carla halála nélkül Eren sose lesz - annyira - bosszúszomjas és idegbeteg, mint amilyennek lennie kellett ahhoz, hogy az egész rumbling megtörténjen. Nincs így szó szerint leírva, de több, mint valószínű, hogy direkt az anyjára küldte, mert így tudta a saját személyiségét elforgatni.
2021. ápr. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is olvastam, és szerintem jó vége lett. Ha belegondoltok Erennek megkellett halnia, hiszen sosem elégedett volna meg az életével, mindig szabadságra vágyott volna, és folytatta volna az egészet, addig amíg azt meg nem leli teljesen, az ő elképzelései szerint. Szerintem azzal, hogy Isayama megölte a karakterét, ezzel adott neki szabadságot, és ezt szimbolizálja szerintem a végén a madár, ami Mikasa köré tekerte a sálat. Az egyetlen ami nem tetszett a végében az az Ackerman páros sorsa, Levi aki kerekesszékbe kényszerült és már sohasem lehet az aki volt, és persze Mikasa aki örökre szenvedni fog Eren halála miatt, mert nem tudja elengedni. Eren nagyon önzően viselkedett, mikor a chapter elején beszélt Arminnal, hogy ő nem akarja hogy Mikasa elfelejtse, emiatt nagyon haragszom rá. Remélem Mikasa tovább tud majd lépni valamikor, és új életet kezd valaki mással, aki megérdemli majd az ő szeretetét nem úgy mint Eren... én személy szerint örülnék egy epilógusnak ami bemutatja a karakterek életét pl.10 évvel a 139 chapter után, csak hogy egy kis belátást nyerjünk mi történt velük az elmúlt években :) Összességben nekem nagyon tetszett ez a vég, szerintem tökéletes lezárása volt az AOT-nak

2021. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, ha nem értitek, hogy miért volt szükség arra, hogy Ymir szeresse a királyt a sztoriban, próbáljatok úgy gondolni ő rá, hogy ő az első Ackerman és emlékezzetek vissza mit mondott Eren Mikasának az Ackermanokról az asztalnál. Lehet lehetett volna egy jobb endinget is írni neki, de szerintem így is elég jó és összetett lett.
2021. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszolónak:

Az, hogy az Ackermanoknàl lenne az a kényszer, hogy megakarják védeni azt akit szeretnek ( vagy màr nem emlékszem pontosan, királyi családot?) jelen esetben Mikasa Erent, nincs megerősítve, se bebizonyítva. A mangában is mikor Eren visszaemlékszik a Zeke-kel való beszélgetésükre, ahol megkérdezi Zeke-t hogy lehetséges-e az Ackermanoknál ez az ösztön, Zeke azt mondta hogy nem! Szerintem Eren csak azért mondta ezt Mikasának, hogy könnyebben eltudja majd őt felejteni, és engedni.

2021. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Előző kommentelő vagyok: A királyi vérvonalat “kell” megvédeniük, viszont Levi már az elején megakarta ölni Zeke-t , és ez nem is változott a chapterek során, szóval ezért gondolom én, hogy ezt csak kitalálta Eren.
2021. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
16, helyesbítenék, nem azt mondta, hogy nem lehetséges, hanem azt, hogy nem tartja valószínűnek, hogy Mikasa ezért ragaszkodik hozzá.
2021. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
#16, 18-as igazad van, most olvastam újra, és épp ki akartam magam javítani, de köszi!:)) A véleményem így sem változott, szerintem nem ezért ragaszkodott Mikasa Erenhez, hanem mert igazából szerette.
2021. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, azt egy szóval sem írtam, hogy Mikasa ezért szerette Erent, de amit Eren mondott az kapcsolódik Ymir múltjának ezen részéhez.
2021. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!