Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért divat utálni a One Piecet?

Miért divat utálni a One Piecet?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 00:15
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
47%

#10


Nem csak arról van szó, hogy gyengébben indulnak, egyszerűen maga az One Piece világa sem jön be. A Naruto-nál ugyanez van. Olvastam a mangát, az első kötetet, meg talán egy részt megnéztem, annyi elég volt.


Én tudom, hogy mi az, ami tetszik nekem, és mi az, ami nem. Biztosan vannak az One Piece-nek is jó részei, de engem nem érdekel.

2021. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

"más írók ugyanezt a sztorit érdemben feleannyi idő alatt el tudták volna mesélni."


Persze, el lehet bármilyen sztorit máshogy is mesélni, de a One Piece-nek szappanopera narratívája van. Minden rész alapozásból és világépítésből tevődik össze, és hangyányit halad csak a sztori.


"sok idő elmegy az összecsapásokra"


Ezt azért gondolod így, mert egy kalap alá veszed a többi neverendinggel. Valójában nagyon kevés időt töltenek harccal. Az arc-ok végén mindig van egy több részes összecsapás, de azok előtt csak pár perces harcok szoktak lenni.

Nem azért mondom, mintha akkora fangirl lennék, de az OP több jellemben egyedülálló a neverendingek között.

2021. ápr. 18. 13:08
 13/52 anonim ***** válasza:
28%

#11


Itt nem konkrétan a One Piece-re utaltam,csak úgy általánosságban írtam.


De látom nagyon megy az embereknek még mindig a lepontozás. Kivehetnék ezt a funkciót a gyik-ből,mert semmi értelme nincsen, ha a többség lepontoz minden választ ami kicsit is eltér az ő véleményétől.

2021. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
35%
Én használom a lepontozó gombot, ez van.
2021. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
39%
Mert gagyi.
2021. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényege a pontozásnak.
2021. ápr. 18. 14:07
 17/52 anonim ***** válasza:
50%
16. Nem,a pontozás az nem egy tetszik, nem tetszik opció.
2021. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
67%

A pontozásnak az a lényege,hogy szerinted hasznos e egy adott válasz, attól függetlenül,hogy egyetértesz vele vagy sem. Az,hogy lepontozol valakit,mert más véleményen van,mint te, de közben teljesen normálisan megfogalmazott egy kritikát az nem a rendszernek a lényege.

De hagyjuk is,mert off.

2021. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
30%

"Persze, el lehet bármilyen sztorit máshogy is mesélni, de a One Piece-nek szappanopera narratívája van. Minden rész alapozásból és világépítésből tevődik össze, és hangyányit halad csak a sztori."


Ezt hívjuk úgy az iparban, hogy rossz forgatókönyv. Egy jó író egyszerre világépít és halad a sztorival. Az a baj a One Piece-szel, hogy a végtelenségre lett tervezve, és emiatt katasztrofális a pacing. Meglátszik rajta, hogy abból indult ki az egész, hogy a mangaka egy minél tovább húzható sztorit akart kitalálni, ami csak úgy köpi a pénzt, és erre alapozva talált ki valamit, amit húzni lehet.


De amúgy nem hiszem, hogy te láttál már valaha szappanoperát, mert azok nagyon nem így működnek. Egy szappanoperában konkrétan állandóan halad a sztori, és a világépítés nem szempont bennük.

2021. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

"Egy szappanoperában konkrétan állandóan halad a sztori" Hogyhogy? Egyik részben kiderül X csalja Y-t Z-vel (ami már hónapokon keresztül tart) - erre a következő rész csakis arról szól, hogy mindenki megtudja a titkot és megmutatják az emberek reakcióját.

Vagy: egy karakter teherbe esik, és szó szerint 9 hónapon keresztül terhes lesz. Holott time skip-elhetnének oda, amikor már megszületett a baba. De elnyújtják a sztorit, mert ez a lényege a szappanoperáknak.


A másik, hogy a One Piece mangakája 5 évesre tervezte a sztorit. De mindig újabb és újabb ötletei voltak, ezért folyamatosan bővítette, mert olyan szinten imádja írni, hogy még betegen a kórházi ágyban is ezen dolgozik. Már régóta annyi pénze van, hogy az unokái életét is tudná biztosítani, mégsem állt le, mert neki ez nem a pénzről szól.

2021. ápr. 18. 15:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!