Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért divat utálni a One Piecet?

Miért divat utálni a One Piecet?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 00:15
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

és de az időt nagyon rosszul kezeli!!! itt van már 23 éve és csak 3 max 4 év telt el benne és ahogy mondtam az az 1-2 év ki nem mondott mert egyszerűen megy az idő telnek a napok a sorozatban! a narutoban az idő valamivel jobban ment a simában el telt 1 év utána volt 2 év time skip majd a shippuudenben telt el 2 év majd a movie amiben 2 év time skip volt és most ugye egy erősebb generáció váltás de ugyan úgy szerepelnek a régi szereplők

de a one piece-ben még mindig hivatalosan 2 év telt el ami csak a time skip! ez rossz időszámítás nagyon!

2021. ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
53%

"Ezzel mondjuk pont nem értek egyet.


Egy 12 részes anime esetén a 2 rész, az a teljes anime 16%-a. Ebben az esetben azt mondom, hogy igen, az releváns.


Egy never-ending anime esetében 2 rész borzasztóan kevés. A One Piece-t pedig tipikusan lassan beinduló animének tartják."


-------


Nem kell egyetértened, azt viszont el kell fogadnod, hogy nem mindenkinek jön be a One Piece. Az ilyen hosszú, lassan beinduló animék nekem eleve nem jönnek be. A Dragon Ball Z-n nőttem, viszont a maga 291 részével a mai korban elavultnak tartom, mert a fele szét van fillerezve. Lassan csordogálnak ott az események. Inkább megnézem a Dragon Ball Kai-t, ahonnan kivágták a fillereket, és fele olyan hosszú az egész.


Nekem elég volt a One Piece-ből néhány rész. Fel tudok sorolni belőle néhány szereplőt, ismernem a főhőst, Monkey D. Luffy nevét + még egy kötet mangát is beszereztem, de nekem ennyi elég volt belőle.

2021. ápr. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként nem két részt láttam belőle, hanem többet, de mindegy.
2021. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
35%

#30

"28-as válasznál nem voltál képbe ugye? itt a trónok harcáról beszéltem"

Akkor bocs, de még úgy se igaz.

Főként a 2010 utáni sorozatok erős hátrányban vannak, mivel előtte leginkább TV-t néztek az emberek és ott azt nézték, amit adtak. Így jelenlegi becslések szerint a top1 a House MD.

De ha 2010 utáni sorozatot akarsz, akkor a Stranger Things is fej-fej mellett áll a Game of Thrones-zal.

Szóval ezt kijelenteni még így is elég necces.


"ami ugye jobb de tedd hozzá hogy a db az első nagy shounen nem volt konkurencia"

Te miről beszélsz? Számtalan más shounen is volt, csak azok közül a Dragon Ball emelkedett ki.

Csak említésképp, 1976 KochiKame, 1952 Astro Boy, 1983 Fist of the North Star, 1981 Touch és 1987 Jojo's Bizarre Adventures.

Választék volt, mégis a Dragon Ball produkált ilyen számokat.


"legtöbbet eladott mert oké több kötetet adott ki de azokat meg is kell venni"

Csak arra utaltam, hogy ha mindkét mangának ugyanakkora HŰSÉGES tábora van, akkor a hosszabbat többen fogják megvenni.

Lásd Golgo 13, nem kellett nagy tábor, csak 1.5 milliós, és 200 volume-mal a top2 legtöbbet eladott manga.


" egyszerűen hatalmas fantázia van benne sokkal nagyobb mint a db-ben vagy a narutoban"

Önmagában egy fantázia dús anime kevés az ilyen számokhoz, ha rosszul írnák meg, akkor senkit nem érdekelne.

Tudom, hogy jó a One Piece, de nem olyan jó, ahogy mondják.

Igen, never-ending-ek közt a top1, de ha a rövidebb darabokat is belevesszük a versenybe, akkor már nincs annyira jó helyen.


"és de a nézegetéssel megy el sok idő"

Én is végignéztem, nem azzal megy el sok idő. A világépítéssel megy el.

EGy átlagos never-ending animében, pl. a Naruto vagy Dragon Ball esetében egy új helyen mindig csak a meglévő világot egészíti ki az író. A One Piece esetében majdnem mindig újat teremt a szigetek változatosságával.


"szerintem viszont sok újat behúz csak idő kell amig az adott illető meg nézett már mindent ami shounen"

Ma már eléggé rohan a világ és nehéz elképzelni, hogy valaki inkább egy 900 részes shounent kezd el, ahelyett, hogy mondjuk esélyt adna általa kevésbé szeretett genre-knek, amik csak 12 részesek.


#31

"és de az időt nagyon rosszul kezeli!!! itt van már 23 éve és csak 3 max 4 év telt el benne"

Ebből nem következik sehol, hogy rosszul kezeli az időt.

Az meg pláne nem, hogy mióta fut.

Majdnem 1000 része van, amiből kb. 100 rész filler, vagyis van 900 rész tényleges story-nk. Ez 22 perces részekkel számolva 330 óra, ami 13.75 nap.

Ami kifejezetten kevés ahhoz képest, hogy mennyi időt ölel fel.


Mellesleg érdemes lenne azt is belevenned, hogy nem csak tényleges időt kellene nézni, hanem hogy a múlt eseményeit is bemutatja, úgy pedig sokkal több évet ölel fel, pontosabban évtizedek eseményeit ismerhettük meg.


"ez rossz időszámítás nagyon!"

Nem attól függ az idő kezelése, hogy milyen gyorsan telik.

A mostani season-ben fut a Vivy, amiben 2 rész közt eltelt 15 év, ettől ez nem fogja jobban kezelni az időt, ahogy rosszabbul sem.


#32

"Nem kell egyetértened, azt viszont el kell fogadnod, hogy nem mindenkinek jön be a One Piece."

Hol állítottam ezt? Sehol, akkor értelmetlen erről beszélned.

Arról beszéltem, hogy számít, hogy az adott műből milyen arányban nézel meg részeket, mivel egy rövidebb darab esetében ugyanannyi rész arányaiban több dolgot mutat be.


"A Dragon Ball Z-n nőttem, viszont a maga 291 részével a mai korban elavultnak tartom, mert a fele szét van fillerezve."

Pedig abban még a fillerek is többnyire jók voltak. Összehasonlítva mondjuk a Naruto-hoz, ahol ez annyira már nem jött össze.


#33

"Egyébként nem két részt láttam belőle, hanem többet, de mindegy."

Szerintem is mindegy, mert olyan 50-100 rész köze teszik, amíg beindul. Az meg már összehasonlítható azzal az aránnyal, ami 2 rész egy 12 részes animénél.

2021. ápr. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
0%

[link]

tessék felmérés hogy mi a legnézettebb...

és már nem azért de a dr house sosem volt akkor robbanás a csi sokkal több nézettséget generált!

és tessék itt van ez is

https://www.youtube.com/watch?v=ctuMrvrWGF4

ebben láthatod a nézettséget pr epizod szám egyik sem ért el olyan magaslatot mint a tronok harca majdnem 55 milliós nézettséggel!

és láthatod amig megy a széria addig ő vezet és akkor is amikor már le került nem ért el egy sorozat sem a nyomába! full baromságokat beszélsz instant kötekedés


utolsó bocs de érződik te csak kötekedni akarsz! ez az időn érződik a legjobban! jó hogy nem valós időben méred az anime cselekményt amikor ott az idő qurvára relatív! de tudod mit kapd be a farkamatésedd meg ":D

ha ezen a szinten vagy te kis nyomorult gyökér faszevőéscibáló

2021. ápr. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
Én nem utálom, de nem is szeretem nagyon. Szerintem nem divatból utálják egyesek, szimplán én is azért nem szeretem, mivel nem tetszik az animálása. 1 részt láttam belőle, mindenkinek meg lehet a véleménye:)
2021. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

"tessék felmérés hogy mi a legnézettebb."

Mármint egy szavazás az IMDB-n.

Hm, roppant jó forrás. :DDD

Szerinted ma már ki fog szavazni mondjuk a House MD-re, ami egy évtizeddel korábbi?

Mellesleg ha elfogadom, hogy jó, akkor a szavazásod szerint kevesebb, mint 2 millió ember nézte a GoT, de a House MD-t meg 80 milliónál is többen.

Ennyit ér a szavazgatásod.


"és már nem azért de a dr house sosem volt akkor robbanás a csi sokkal több nézettséget generált!"

Ez amúgy meg pont nem igaz, még meg is írták, amikor a House MD lehagyta a CSI-t nézettségben:

[link]


"ebben láthatod a nézettséget pr epizod szám egyik sem ért el olyan magaslatot mint a tronok harca majdnem 55 milliós nézettséggel!"

Bocs, de amit belinkeltél az megint nem hivatalos, mivel az IMDB-re hivatkozik, aminek nincsenek hivatalosa adatai erről.

És azzal, hogy te ebből szedted a CSI-ről az állításod, csak bizonyítod, hogy nem vágod, hogy mi a forrás.


"utolsó bocs de érződik te csak kötekedni akarsz"

Jah, azért hivatkozol olyan dologra, ami világszinten egyáltalán nem értelmezhető.


"jó hogy nem valós időben méred az anime cselekményt amikor ott az idő qurvára relatív"

SZerintem is relatív, mégis arról pofázik egy hülyegyerek, hogy 20 éve megy, akkor már több időnek kellett volna eltelnie, miközben AZ IDŐ RELATÍV.


"ha ezen a szinten vagy te kis nyomorult gyökér faszevőéscibáló"

Jó érv, hülyegyerek. :D

2021. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim válasza:
0%
Nem divat, én minden külső behatás nélkül nem szeretem, két ok van rá, nem illik a zenéje a történethez. A másik ok, hogy én túlzásnk találom a végén a túlzott erőltetett humor-t.
2021. máj. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
0%

Most hallom először, hogy valaki utálja. Én évekkel ezelőtt láttam az első 50 részt, akkor, amikor még nem online, hanem letöltve néztük az animéket, aztán nem folytattam, mert rétestészta. A Narutót viszont én sem szeretem, megpróbáltam, de végtelenül idegesítettek a szereplők, és a fandom se jött be nekem. Tudjátok, volt az az időszak, a MondoCon hajnalán, amikor minden tinilány Naruto és Sasuke cosplayer volt, de szigorúan shounen-ai, blöe (nincs bajom a shounen-aijal, mint létező műfaj, vagyis elfogadom, hogy van, a Narutót nem szeretem)

Az egyetlen shounen anime amit rendesen végignéztem, a DBZ, részben németül, részben japánul, néztem a Bleachet is, de a fillerek miatt azt is meguntam, és áttértem a mangara.

Minden mainstream animesorozatnak vannak elvakult rajongói és olyanok, akik nem szeretik. Bevallottan én az AoT-ból nem bírtam megnézni egy részt sem, és nem értem, miért akkora szám.

2021. máj. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
35%

Nekem tetszik a világa és a rajzolása nagyon, de negyven rész után rájöttem hogy túl lassan halad a történet és nincs kedvem többszáz részt végignézni ilyen tempóval.

Mellesleg a shouneneket mint a one piece, Naruto, dragon ball stb fiatal fiúknak azaz max 14 éveseknek gyártják, ez az oka hogy lassabb a történet vezetés.

2021. máj. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!