Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért divat utálni a One Piecet?

Miért divat utálni a One Piecet?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 00:15
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
34%

17.vagyok Úgy látszik nem sikerült megérteni....

Így viszont,ha mindenki csak sértődöttségből vagy különböző vélemények révén értékel valakit HASZONTALANRA(nem rosszra vagy nem tetszőre),egyet tudok érteni a 13.-al valóban nincs értelme, ennek a rendszernek.

2021. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
65%

Nem divat utálni, de az itteni One Piece fanboyok válaszai bizonyítják, hogy miért van mindenkinek elege a One Piece vak rajongóiból.


Az, hogy valaki szerint nem olyan jó a One Piece, mint ti hiszitek, nem jelenti azt, hogy nektek nem tetszhet továbbra is! Nőjetek fel, és tanuljatok meg kritikus szemmel médiát fogyasztani. Nekem is vannak sorozataim meg animéim, amit nagyon szeretek, de vagyok annyira érett, hogy lássam, semmi sem tökéletes és mindenkinek más az ízlése.

2021. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
11%

22 helyesbittek attól mert nektek nem tetszik a one piece az nem azt jelenti hogy nekünk nem tetszhet továbbra sem hanem azt jelenti hogy ettől függetlenül a one piece még mindig egy nagyon jó és sikeres sorozat tőletek függetlenül! Erre kellene felnőni mert ti mind úgy beszéltek a one pieceről és narutoról mintha értetlen rajongás állna mellette és az a “nekem nem tetszett” azt jelenti hogy mások hogyan tudják nézni…

Ez van evvel kellene felnőni

Mindkét sorozatnak vannak hibái aki mesterművet akar annak

berserk

Beastars

Tronok harca

Büszkeség és bal ítélet

Vinland saga

Ezek azok az animék és sorozatok amiknek komoly narravitaja van és mind színvonalas mű! Minden más szinte ponyva regeny szinten van! Ez van

Mellesleg a one piece egyszerre építi a világot miközben mesél és nem végtelen kaland csak hosszú és igen szappanopera sőt a one piece szépen halad nem pedig 20 részig haladnak utána a masik 20 részben elorol kezdődik minden majd megint haladnak 10 részig utána megint elorol…


El kell fogadni a one piece jó az egyik legjobb anime mindenkitől függetlenül ahogy a naruto is mert van rá generációkat meghaladó igény

2021. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
0%
Death note kimaradt habár a vége eléggé el kapkodott lett
2021. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
32%

Mert ahogy itt is megfigyelhető sokszor, van, aki nem tudja elfogadni, hogy ő nem egyedülálló hópihe. A One piece-t nem kötelező szeretni, mégis azonnal támadni kell, ha valakinek tetszik, vagy nem tetszik. "Nem akarok veszekedni, DE..." csak le kell írni, ami senkit nem érdekel.xd Nem lehet annyiban hagyni.


Ezek kb ugyanazok, akik fogadok, ha megkérdezed, mi a kedvenc anime-je, direkt valami olyat kell mondania, amit kb senki nem ismer, mert nem szeretheti Ő azt ami népszerű.

Engem lepontozhattok nem fogok sírni, fent nagyon jól írták: a fanok és a nemfanok rontják el egymásnak tulajdonképpen az anime-k nézését, amikor csak szórakozásra van. Én örülök ha végre valakivel beszélhetek róla, erre mindig abba torkollik, hogy fikázzák, amit nézek... :D



[link]

2021. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
68%

25 a fanok csak egymást hulyitik ettől függetlenül amit le írtam szerintem az a valóság…! Ami jó az jó az utaloktol és fanboyoktól függetlenül ugyan ez igaz fordítva

Itt azzal van a legnagyobb probléma hogy azt írjak hogy” ettől függetlenül ti szeethetitek” nem itt nem ez a lényeg ez csak egy passziv agresszív kötekedés nem kell úgy csinálni mintha a fanboyok lennének a kisebbség az utálok pedig a többség mert akkor nem a one piece lenne a legsikeresebb manga a világon… mind ezt úgy mondom hogy nem a kedvenc animém ettől függetlenül szeretem de ha nem is szeretném akkor is el ismernem hogy jó és velem van a baj mert nem az én íz világom…!

2021. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Ez érett látásmód
2021. ápr. 18. 19:48
 28/52 anonim ***** válasza:
68%
kérdező tod ez olyan mint a trónok harca valaki kapásból rávágja hogy rossz holott nem látott egy részt sem benne ettől függetlenül mi szerethetjük de ettől függetlenül még mindig a világ legsikeresebb sorozata marad és nem igen múlják felül a nézettségét... (20-30 évre visszamenőleg) ":D a kalóz nézettségről meg ne is beszéljük
2021. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
41%

Én legtöbbször ezt az utálatot csak más never-ending anime fan-októl láttam, főleg magyarországon.

Ha objektíven elkezded elemezni a never-ending animéket, akkor a One Piece lenne - jelenleg a top helyen -, ezzel szemben nagyon sokan, Mo-on főleg Naruto-sok, mivel az ment nálunk szinkronnal, így az terjedt el, ők elmondják, hogy ez mennyire nem igaz, és a One Piece egy szar.


Van pár érdekes komment, amire azért reagálnék én is, így utólag.


#5

"a one piece-nél nem a sok harccal megy el az idő hanem hogy a karakterek egymást nézik"

Nem, a világépítésre megy el.

A One Piece úgy épül fel, hogy szigetről szigetre megváltozik a klíma, a kultúra, az emberek, a problémák, amiket mindig újra és újra bemutat Oda.

Ennek nyilván a story lassulása lehet negatívum, de a bemtuatásokat Oda rettentően jól csinálja.

A másik, ami viszont egy új lehetőség így, hogy minden új helyen, akár más tanulságot, más problémát is bemutathat, ami szintén jó dolog.


"és rosszul kezeli az időt (a világában még mindig csak max 3-4 év telhetett el és abból 2 ki nem mondott év!)"

Nem kezeli rosszul, úgy kezeli mintha a világ valóságos lenne.

Ha te kocsit akarsz venni, akkor sem egyből elmész és kocsit veszel, hanem mindennap felkelsz, eszel, dolgozol, élsz, adott esetben más közbejön, mire meg lesz a pénz.

Igen, ha valaki össze akarja csapni a One Piece-t, akkor egy 1 órás movie is lehetett volna, csak értelme nem lett volna az egésznek.


"hogy idegesítő naruto személyisége (hát igen a sorozat legelején direkt ez volt a cél ":D hogy legyen karakter fejlődés"

Nem tartozik a tárgyhoz, de én az elejétől a végéig láttam és a végén is idegesítő.

Ezt pont a Black Clover is lemásolta, de nem értem miért.


#9

"Elég annyit megnézni, mert az alapján el lehet dönteni, hogy tetszik-e vagy sem."

Ezzel mondjuk pont nem értek egyet.

Egy 12 részes anime esetén a 2 rész, az a teljes anime 16%-a. Ebben az esetben azt mondom, hogy igen, az releváns.

Egy never-ending anime esetében 2 rész borzasztóan kevés. A One Piece-t pedig tipikusan lassan beinduló animének tartják.


#10

"a neverending shounenek mindig gyengébben indulnak"

Ezzel mondjuk szintén nem értek egyet. Lehet erősen indítani egy never-ending shounen-t is, csak akkor máshogy kell az elejét megírni.


#12

"Minden rész alapozásból és világépítésből tevődik össze, és hangyányit halad csak a sztori."

Ez megint nem igaz.

Nem minden részről van szó, hanem minden arc-ról inkább. Míg egy Naruto esetében a világ szabályai, problémák általában megegyeznek bárhol vagy (kis eltérés van csak), addig a One Piece esetében ennél nagyobb eltérés van pont azért, mert egy új "világot" kell bemutatni.

De meg vannak a harcolós részek is, amiknek semmi közük a világépítéshez.


#19

"Ezt hívjuk úgy az iparban, hogy rossz forgatókönyv. Egy jó író egyszerre világépít és halad a sztorival."

Ez megint nem igaz.

Ha egy világot mutatsz be, akkor nem haladsz a story-val, és ez mindig így volt, mivel ahhoz, hoyg a story-val haladhass a világot MÁR ismerned kell, mivel valamilyen bonyodalmat az adott világban, amit MÁR bemutattál reprezentálnod kell.

Viszont ahhoz előbb be kell mutatnod.

A kettő egyszerre sosem ment. A különbség az, hogy ki menni időt szán rá, hogy egy világot bemutasson.

A One Piece világa nagyon részletes és így is van bemutatva, ezért szeretik nagyon sokan, mert valóságosnak tűnik a világ.


"Az a baj a One Piece-szel, hogy a végtelenségre lett tervezve, és emiatt katasztrofális a pacing."

Sosem lett a végtelenségre tervezve, sőt, már évekkel ezelőtt nyilatkozott Oda is, hogy hol tart a történetben, mivel nem tervezte a végtelenségre.

A pacing pedig azért rossz néha, amúgy néha egyáltalán nincs vele gond, mert mint minden never-ending animénél az anime utolérte a mangát.

Ha a mangát olvasod, akkor teljesen más a pacing.


"Meglátszik rajta, hogy abból indult ki az egész, hogy a mangaka egy minél tovább húzható sztorit akart kitalálni"

Nem, nem ilyet akart és sosem ez volt a fejében. Ennek nyugodtan nézz utána, mert nagyon sok mindent lehet tudni, hogy a One Piece hogy született, mi volt az eredeti elképzelés, és meddig tart.


#20

"egy karakter teherbe esik, és szó szerint 9 hónapon keresztül terhes lesz. Holott time skip-elhetnének oda, amikor már megszületett a baba. De elnyújtják a sztorit, mert ez a lényege a szappanoperáknak."

LOL

Inkább nem fűzök hozzá megjegyzést.


#22

"Nem divat utálni, de az itteni One Piece fanboyok válaszai bizonyítják, hogy miért van mindenkinek elege a One Piece vak rajongóiból."

Egyik kommentből sem súgárzik a nagy "fanboy"-ság. Max megértened nem sikerült más válaszát.

Eddig kifejezetten kulturált ez a beszélgetés.


#26

"nem a one piece lenne a legsikeresebb manga a világon"

Mi alapján mérjük a sikert? Ha több volume-ot ad ki valaki, akkor esélyes, hogy azt többen veszik meg.

Tehát hasonlítésként, a One Piece-nek 98 volume-a van, és 480 millió eladásnál tart. Ez 4.9 millió/volume.

A Dragon Ball 42 volume-mal és 280 milliós eladásnál van, ami 6.6 millió/volume.

Egy másik példa meg a Golgo 13, ami 200 volume után tart 300 milliónál, vagyis 1.5 millió/volume.

[link]


#28

"ettől függetlenül még mindig a világ legsikeresebb sorozata marad és nem igen múlják felül a nézettségét"

Igazából a nézettségét már számtalanszor felülmúlták. Mivel never-ending, ezért újakat nagyon nehezen húz be, főleg, amikor valaki meglátja, hogy több száz részes, azonban könnyen veszít el embereket.

A One Piece manga eladása is évről évre csökkent. 2009 óta nem adtak el olyan kevés mangát belőle, mint 2018-ban.

Viszont mindig is volt 1-1 rövid, kiemelkedő darab, ami mondjuk a nézettséget túlszárnyalta, ilyen volt a Death Note, de még a Dragon Ball Super is.

[link]


A One Piece jó, és a never-ending-ek közt is kiemelkedő, viszont tábort tekintve már nem olyan erős.

2021. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:

29 a 28-as válasznál nem voltál képbe ugye? itt a trónok harcáról beszéltem! nem nem múlták felül a nézettségét az elmúlt 20-30 évben!!! TRÓNOK HARCA nem pedig ONE PIECE!!!

és ha már manga eladás!

one piece-t 4.897.959 db/fő veszi meg átlagban

dragon ball-t 6.666.666

ami ugye jobb de tedd hozzá hogy a db az első nagy shounen nem volt konkurencia de ettől függetlenül a one piece az egyik legsikeresebb és legtöbbet eladott mert oké több kötetet adott ki de azokat meg is kell venni és még mindig nem fáradt el az anime/manga! egyszerűen hatalmas fantázia van benne sokkal nagyobb mint a db-ben vagy a narutoban mondom ezt úgy hogy narutot valamivel jobban szeretem

és de a nézegetéssel megy el sok idő! én végig néztem és sok olyan rész volt amiben a rész feléig csak nézték egymást szinte! volt egy hosszabb periódusa amikor ez ment...


szerintem viszont sok újat behúz csak idő kell amig az adott illető meg nézett már mindent ami shounen én is így kezdtem elsőnek kicsit meg rémisztett most bele vágni kb 500-600 résznek elsőnek nagyon furcsa volt az anime kissé örült volt

2021. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!