Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Death Note-ban Light mondhat...

A Death Note-ban Light mondhatni rossz-jó-nak?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem,hogy a célja jó volt,csak amiket tett érte nem voltak már jók. És hogy most jónak vagy rossznak tekinthetjük,ha azt nézzük hogy a cél szentesíti az eszközt?

2021. jún. 10. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egyáltalán nem. A célja, hogy kiírtja a bűnözőket, már az elejétől fogva csak ürügy volt arra, hogy ne legyen bűntudata a népirtás miatt, amit létrehozott. Ha úgy vesszük, Lightot soha nem érdekelték a bűnözők, egyedül a hatalomra és annak megtartására áhítozott. Talált egy listát, véletlenül megölt vele egy bűnözőt, és az emiatt támadt hirtelen bűntudata miatt vált a rögeszméjévé, hogy ezzel csak jót tesz, azonban valójában semmi másra nem használta, és nem is állt szándékában használni a death note-ot, minthogy a segítségével hatalomra jusson.

Szerintem kifejezetten semmilyen "jó" nincs benne.

Általában ezt szoktam ellenpéldának hozni, és megint megteszem, de ott van a Code Geass, egy másik anime. Első látásra semmi köze a Death Note-hoz, azonban ha összehasonlítja és elemzi a két művet az ember, nagyon sok közös pontot lehet találni.

A Code Geass főhőse például, Lelouch nagyon sok közös jellemvonást mutat Light-tal, azonban az ok, ami miatt őt egyértelműen antihősnek (rossz-jó-nak, ahogy te fogalmaztál) nevezem, míg Lightot egyszerűen egy protagonista szerepbe helyezett antagonistának, az az, hogy Lelouchnak végig megvan a célja. Ugyanúgy népirtást rendez, ugyanúgy egy jó célért teszi, mint Light a bűnözés mentes világért, de Lelouch esetében látjuk is, hogy komolyan gondolja. Lelouch egy olyan világot akar teremteni, ahol az erős nem tapossa el a gyengét, és ehhez azon a végső soron gonosz úton és a hatalmon keresztül vezet az út. Lightnál pont fordítva van: ő hatalmat akar, és ehhez egy bűnözésmentes világ a kulcs.

De szerintem az írók is így gondolták, hisz meg sem próbálják Lightot szimpatikusnak beállítani. Nem érez semmit a családja iránt, a barátai és a barátnője egyszerű eszközök, nem érez semmit senki iránt, az egyetlen számára fontos ember önmaga. És mivel soha nem volt konfrontációban egy bűnözővel sem, komolyabb indoka sem volt rá, hogy népirtást rendezzen azon túl, hogy ez a sárga köves út vezetett ahhoz, hogy ő legyen egy Új Világ Istene.

Megint a Code Geass-t és Lelouch fogom ellenpéldának felhozni, de Lelouch, bár művelt még kegyetlenebb dolgokat is, mint Kira, végig ember tudott maradni, míg Light meg sem próbált már az elején sem.


Hú. Bocs, hogy kifejtettem a véleményem. :D Nem leszek ezzel népszerű, de hé! Nem is lehet mindenki az. (A Code Geass-t mellesleg ajánlom, ha nem ismernéd, számomra sokkal jobb volt, mint a DN. Top 5 szintű kedvenc animém.)

2021. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
#1 tökéletesen összefoglalta + meghoztad a kedvem hozzá hogy megnézzem a Code Geass-t 😆
2021. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ajánlani tudom, irdatlan zseniális anime (pont az a fajta, ami rátülepszik az ember lelkére.) :D
2021. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Baszki...Code Geass kedvenc animém volt,2. volt... Erre most ismét megakarom nézni:(

És Lelouch szerintem jó fiú volt,mert egy rossz nem akarná hogy meghaljon,nem tervezné el,Lelouch szó szerint megszervezte a halálát,hogy Zero egy hősként élhessen tovább és egyenlőség legyen,nem?

2021. jún. 10. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mind a DN, mind a CG ugyanazt az üzenetet hordozza magában, miszerint a világ egyáltalán nem választható gonoszokra és jókra. Pont emiatt nem akarok válaszolni a kérdésedre. :D


(Amúgy nem akarok bunkózni, de azért elég nagy spoilert leírtál sorozat végéből. Ahogy láttam, a #2 pl nem látta még, úgyhogy inkább vigyázzunk. :D)

2021. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hááth,bocsi a spoiler miatt,de szerintem a kérdés olyan,hogy a válaszok spoileresek lehetnek,és tényleg bocsi:(
2021. jún. 10. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem gond, láttam már. :D Én elővigyázatosságból nem szoktam sose spoilerezni. :)
2021. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

tegyünk félre milyen volt light mert a hatása a világra oké sokat írtott viszont az utóhatása pozitív volt!!!

a bűnözés megszűnt és igen light a célja elérésében megszegte a szabályokat viszont nem voltak olyan ártatlanok akik nem álltak az útjában...

nem mondanám hogy csak azért csinálta hogy uralja a világot a kezdeti cél valóban a világ jobbá tétele volt mivel előtte sok volt a bűnözés az egész világon


a karakterét kissé nehéz megérteni MIVEL light túlnőtt az emberi mivolton!!! emiatt is nehéz azonosulni vele

egyrészt isteni fegyvere volt

másrészt halandó teste

a dwath note egyetlen hibája a vége lett.. egyáltalán nem vallt lightra ami történt és nagyon ügy tűnt hogy a karakterek túl nőttek a szerzőn és a szerző nem tudta hogyan le zárni!!!

spoiler!!! szerintem igen korrekt ha light meghal azonban ahogyan meghal!!! nagyon szánalmas volt és egy olyan mint aki csak bűnöző pszichopata miközben nem ez volt light...! utána meg a prologusban az megy mindenhol hogy a bűnözés szinte 0! hiába hogy kira meghalt!!!

és az hogy L meghalt oké de hogy az örököse buktatja le... az egész kira l játszma fergeteges volt! ezután erősen megcsappant! a legjobb vég talán az lett volna ha kira győz és sőt nagy nevetésében hal meg egyszer csak (mármint beleírták a nevét a listába!) azaz egyfajta döntetlen lenne hozzá méltó vereséggel azaz ryuk írná bele a nevét


és ha már lista... öszintén simán használnám! nem kell világuralom meg népirtás ez mind csak proli felhasználási mód! kinyírni 1 mindjárt meghalni készülő öreget de előtte a vagyonát (dollár milliárdos vagy akár a már mumifikált erzsike aki 90+ éves és csak nem akarja elengedni azt a fránya trónocskát!) írja offshore számlán keresztül az én számlámra :S ":D

persze a biztonság kedvéért még rá íratnám pár véletlenszerűen kiválasztott ember számlájára is és bumm

világ uralom? basszus pénzzel lehet! hatalom? pénz!!!

:DD

2021. jún. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Spoileres tartalom


Szerintem a végére sem mondható, hogy nem vallott Lightra. Eleve már a sorozat felétől láthatjuk, hogy egyfolytában épül le az agya. Light mindig a hatalmat helyezte legelőre, nem csoda, hogy elveszítette a fejét, és úgy reagált, ahogy, amikor rájött, hogy veszített. Hisz Lehet Light szentül hitt abban, hogy tévedhetetlen, és ezért érte hidegzuhanyként, hogy pont Near volt az, aki legyőzte. Azon a ponton már nem a méltóságával törődött.

De persze ez csak az én véleményem. :D Voltak érdekes pontok a te leírásodnál is, amiken el lehet gondolkodni.

De amúgy pont ezért szeretem a Death Note-ot, meg a többi ilyen jellegű sorozatot, mint a Code Geass (amit korábban már említettem), vagy a Breaking Bad (ami szintén hasonló tematikára épül), mert minden ember mást fog belelátni, és nem lehet megmondani, hogy az egyik szemszög helytelen. :)

2021. jún. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!