Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy ha valahol...

Miért van az, hogy ha valahol vagyok és beszélgetnek mellettem, nekem minden egyes hanghatástól érdekes érzés támad a fejemben, mondhatni rossz, mikor beszélnek körülöttem, hangosnak tűnik, stb, aztán mikor hazaérek fáradt vagyok mentálisan, miért?

Figyelt kérdés
Tudni kell rólam, hogy nem igazán élek szociális életet, befelé fordítom inkább a figyelmemet.
2014. okt. 29. 15:55
 1/5 anonim válasza:
Autizmus jelei.
2014. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg az autistákra jellemző. Szenzoros túlérzékenységnek nevezik. Lehet, hogy aspergeres vagy.
2014. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eképzelhető, régebben is néztem már utána. Néha annyira összefüggéstelenül sikerül kifejezni magam, meg nagyon nehezen fogok fel dolgokat, amit olvasok, ezen felül kevés dolog érdekel, de azok nagyon és hát... nem tudom, jellemzőek rám a tünetek, de akkor az is vagyok, rá lehet ezt így mondani? Ha olyanom van, akkor meg így elkezdek hiperaktív lenni és megszűnnek ezek a dolgok és kötöszködős vagyok, de többször blokkolok le.
2014. okt. 29. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet így rámondani :) az orvosok közül is nagyon kevesen értenek az autizmushoz, akik a legjobbak (és diagnosztizálnak felnőtteket is) az az Autizmus Alapítvány, fél-egy év a várólistájuk, és több alkalomból áll a vizsgálat. Az egyiken ott kell lennie egy szülődnek (vagy akár mindkettőnek), mert bár minden, amit leírtál, illik az autizmusra/aspergerre, de ezeket a diagnózisokat főleg a koragyermekkori viselkedésed alapján adják. Tehát nagyon fontos, hogy az aspergerhez olyan 4-5 éves korodtól kell lennie furcsaságoknak, az autizmushoz meg még korábban, kb csecsemőkorod óta, és ezekre a szülők (tanárok, óvónők, stb) sokkal jobban emlékeznek, mint te magad.
2014. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Autizmus szerintem kizárva, Aspergerre már van esély. Úgy tudom, voltak már akkoriban is fura dolgaim.
2014. okt. 29. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!