Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Redo Healer-ről mi a véleménye...

Redo Healer-ről mi a véleményetek, az én igényemhez passzol, vagy nem? Nem szeretem a fantasy-t általában, az 1. része nem tetszett.

Figyelt kérdés

Van értelme vajon tovább néznem? Az elvont, elgondolkodtató és erősen pszichologizáló animéket részesítem előnyben általában, bár néha a könnyed romantika, humor is oké, és sokféle műfaj, kivéve a fantasy (bár nem mindig gond a fantasy, az isekai, és a dark fantasy között akad, ami tetszett már).


Nem vonz a bosszútörténet se, sem pedig a hősök középpontba helyezése, sem a shounen fight.


Szinte minden más műfajban találok kedvemre valót.


SPOILER!

...avval zárul ugye az első rész, hogy kiderül, bosszút akar állni. Se a bosszútörténetek nem vonzanak, a fantasy se általában, hacsak nem a dark fantasy, néha.


Egy páran regéltek itt erről, gondoltam, belekóstolok, egyáltalán nem jött be az első rész.

Vagy ami szintén fantasy, a Re:zero se tetszett a 8. részig, és ott adtam fel.


Számomra a Re:zero is, és a Redo is felszínesnek hat, bár tudomásul veszem, hogy van, akinek tetszik.


Mitől érzitek jelentősnek, akik szeretik a Redo Healer-t? Hátha kedvet kapnék a 2. részéhez.



2022. szept. 1. 16:44
1 2 3 4
 11/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Szerintem te negatívabb értelemben értetted a megítélést mint amennyire én szerettem volna használni. Lehet nem a legjobb szó rá, picit elbeszéltünk egymás mellett.
2022. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Semmi gond. A másik válaszoló okfejtése felcsigázott, megnézem a 3. részig, aztán meglátom.

Sajnos volt már olyan anime, amelyet magasztaltak, hogy így-úgy mennyire lélektani, aztán valójában kamaszoknak való felszínes anime a 8. / 10. részig, amelyben a lélektan kb annyiban merült ki, mint, hogy változik a jelleme a főszereplőknek pl a Pokemon-ban is, mégse a lélektan a központi eleme, mint pl a LAIN-ben, vagy mint pl a Happy Sugar Life-ban.

Szóval nézem még, aztán meglátom.

2022. szept. 1. 20:23
 13/35 anonim ***** válasza:
87%

A leírásod alapján nem tetszene neked, mivel nagyon messze van tőle.


#2

"én elég komoly lélektani ábrázolást látok benne, ami szerintem egyedi"

Ilyen nincs benne, sőt, nagyon karakterek sincsenek benne. Már rég kinőttük azt, amikor 1 vagy egy karakterjeggyel sem rendelkeznek a szereplők. Ez simán csak gyenge írás.


"Szerintem ezt a történetet inkább azok tudják igazán átélni, akiknek megpróbáltatással teli életük volt, és érdekli őket az emberi lélektan"

Szerintem azok, akik

A) kevés bármilyen jól megírt történetet láttak;

B) azon a szinten vannak, hogy egy kb. semmilyen mélységgel rendelkező animét mélynek éljenek meg.


#5

"A legjobb példa a szemléltetésre az Elfen Lied."

Nehezen tudtál volna távolabbi animét választani. A kettőnek kb. annyi köze egymáshoz, mintha az Elfen Lied helyett a Pokémont választod.

2022. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
53%

#13


Nem értek veled egyet, de ahogy gondolod. Mint említettem, ez az anime egy szűk rétegnek szól. Ha nem tetszik, akkor nézz olyan mainstream lélektani animéket, mint a Tomodachi Game vagy a The Promised Neverlend. Engem megérintett Keyaru története, téged nem. Ha esetleg lesz egy második évad, akkor kerüld el. Én is ezt fogom tenni a Somali to Mori no Kamisama-val, mert hiába dicsérték agyon, számomra egy nulla az egész. Nem vagyunk egyformák.

2022. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Összegyűlt itt a kategória krémje (nem szarkazmus, így gondolom), jó látni.


#2

Magamra ismertem a "hétköznapi emberben", mert szó szerint úgy véleményeztem itt a Redo-t, ahogyan írtad, és nem is örültél neki túlzottan. Ne hidd, hogy ha valakinek nem tetszik vagy nem találja átélhetőnek, az csak azért lehet, mert túl könnyű élete volt és/vagy nem kötik le eléggé a lélektani témák. Annyi alapján, amennyit láttam belőle (5 rész), be tudok állni a 13-as mögé, ami a megírás minőségével kapcsolatos véleményét illeti. A legígéretesebb alapkoncepciót is könnyűszerrel el lehet rontani, ha nem a megfelelő eszközöket választják a kivitelezéshez, ld. The Purge.

(Mondjuk az én konkrét esetemben a nememet is felelőssé tetted azért, hogy nem voltam elragadtatva az animétől, ami a kérdezőre nézve tárgytalan, mert ha az, akinek sejtem, akkor férfi, de más erre tévedőnek akár még hasznos is lehet ez az információ.)

2022. szept. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 NTBS ***** válasza:
Ha érdekel nézd meg. Ha nem érdekel ne nézd meg.
2022. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Saját felelősségemre VÉGIGnéztem, csak mert pörgős volt és mindössze 12 részes.

Akik dícsérték az animét, annyi gerinc lehetett volna bennük, hogy a kezdő kommentem elolvasták volna figyelmesen, és figyelmeztettek volna, hogy az anime jellege mindent lefed, ami engem zavar, illetőleg hidegen hagy! Hiszen az első rész után jól sejtettem, hogy benne van mindaz, amit NEM szeretek,

IDÉZEK ELSŐ SORAIMBÓL:


"...kivéve a fantasy

...Nem vonz a bosszútörténet se,

sem pedig a hősök középpontba helyezése,

sem a shounen fight.

Szinte minden más műfajban találok kedvemre valót."


Ez az anime tartalmazta mindezeket, amiket NEM szeretek (mellékesen hozzáteszem, amiket kihagytam a nem-szeretem felsorolásból, még az is benne volt: tündérmesei elemek, pl kővár, sárkányok, középkori kardozás; de ez már nem oszt, nem szoroz).


RÁADÁSUL CSAK azokat tartalmazza.


És ez nem minden... Ez az animesorozat átlagosan 8, azaz nyolc éves gyerekek EQ és IQ szintjén áll. Más kérdés az erőszak, és a szex, emiatt mondjuk egy átlag 12 éves élvezheti esetleg. Attől idősebb Redo rajongók meg kb egy 12 éves szintjén állnak. 8 évesek durciznak bosszúvággyal. Karakterjellem: nulla. Jellemfejlődés: nulla. De semmi!


Nemhogy hiányzik belőle minden, ami érték, vagy érték lehetne, de még jellemfejlődés sincs benne. Sőt, sablonosak a jellemek.


. . . .


Kb A HÓFEHÉRKE (+ gonosz mostoha stb) sztorival azonos minőségű, pici gyereknek oké. mondom, a szexet és az erőszakot leszámítva - AMELY SZINTÉN FELSZÍNES.


Felszín, felszín, felszín. Komolyan mondom, a Pokemon értékesebb, még a Redo-nál is! A Pokemon-tól bár találok százszor minőségibb animéket is, csak ezért nem nézem a Pokemon-t (bár kíváncsiságból 6-8 részét láttam valamelyik régi évadnak, valszeg az elsőnek, valami húsz éves változatát a Pokemon-nak).


Ha nem ment volna át a rajongóknak:

tudomásul veszem, aki rajong a Redo of Healer-ért, de


- ad1: nem a szubjektív szempontokról írtam, hanem csak az objektívekről: se jellemábrásozlás, se jellemfejlődés, se irodalmi érték, se művészi kifejezőerő, se filozófia, semmi!


- ad2: nem a szex és nem az erőszak miatt vélem felszínesnek és semmitmondónak a sorozatot. Anélkül is az.


Bosszúvágy: az átlag kb 8-12 éves gyerek szintje. Én is tudok dühös lenni, de nem bosszúvágyat éreztem sose, amikor kínoztak, ártottak nekem, hanem hogy szánom őket, mivel tanulásra szorul a gonosz ember, ugyanis a gonoszság az ostobaságból ered.


(Megjegyzem: ha elgondolkodtatok másokat, az sem megleckéztetés, sem bosszúvágy részemről.)


Sajnos valóban számos infantilis felnőtt lézeng a világban. Az Elfen Lied minőségétől nemhogy messze van a Redo, hanem a Redo semmiféle minőséggel nem bír, objektíve.

(Az viszont, hogy valakinek szubjektíve tetszett a szereplők hajszíne, vagy egyéb szubjektív szempont, azt meghagyom nekik.)

2022. szept. 4. 20:41
 18/35 A kérdező kommentje:

Pontosítom az előző kommentem:

annak első fele szubjektivitásról szól, tehát arról, hogy milyen műfajokat nem szeretek - eddig tart ez a rséze a hozzászólásomnak: "RÁADÁSUL CSAK azokat tartalmazza [amely máfajokat nem szeretek és felsoroltam azokat előre]".


Az előző kommentem 2. fele viszont kizárólag objektív tényezőkről szól, röviden: a Redo felszínességéről, sablonosságáról. Tucatrajzfilm.

2022. szept. 4. 20:48
 19/35 anonim ***** válasza:

Csak én dicsértem a topikban az animét, viszont szóltam előre. Idézem magamat, egy korábbi kommentből:


"Ajánlani ezt az animét csak egy szűk rétegnek ajánlom. Ha nem vonzz a bosszútörténet, akkor ez talán nem a te animéd"


Tehát benne volt az, hogy ez kevés embernek való. Meg az is, hogy ennek a középpontjában a bosszú van. A 2. rész után már lehetett tudni, hogy merre fog kifutni a történet, hiszen elég lineáris. Ha nem tetszett, egyszerűen dobnod kelett volna, és keresni egy mainstrem animét. Te döntöttél úgy, hogy végignézed, szóval nem értem miért ez a nagy felháborodás.

2022. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
27%

@Derniére Danse


Már korábban is akartam írni, csak nem mentem bele a témába:


Az animék nem szépirodalmi alkotások, ezért sokszor félreérthetik őket. Amit tehát valaki pl. lélektaninak hisz, az nem biztos, hogy az eredeti szerző is annak hiszi.


A Death Note-ról úgy gondolhatják, hogy filozófiai anime, noha az eredeti szerző nem kívánt nagy mélységeket átadni. Ugyanez igaz a Dragon Ball-ra is: Toyotarou mester szerint Toryjama mester csak szórakoztatni akart, az értékek, amiket a nézők/olvasók meglátnak a történetekben, valójában önmagukban vannak. Nincs annak a Dragon Ballnak kifejezetten olyan üzenete, hogy pl. a barátság milyen fontos. Bár ez az égvilágon semmit sem von le az értékéből, hiszen engem így is meg tud ihletni. A Redo of Healer-t én az egyik legnagyobb lélektani alkotásnak tartom, de ez is csak az én szubjektív véleményem, és megvan rá az okom, hogy ezt gondolom. Felesleges most emellett érvelni, mert úgysem értenének itt velem egyet, vitára meg nincs időm.


A fentieket azonban érdemes figyelembe venni akkor, amikor egy anime értelmezéséről van szó. Ezek szórakoztatóipari termékek, nem szépirodalom.

2022. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!