Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Redo Healer-ről mi a véleménye...

Redo Healer-ről mi a véleményetek, az én igényemhez passzol, vagy nem? Nem szeretem a fantasy-t általában, az 1. része nem tetszett.

Figyelt kérdés

Van értelme vajon tovább néznem? Az elvont, elgondolkodtató és erősen pszichologizáló animéket részesítem előnyben általában, bár néha a könnyed romantika, humor is oké, és sokféle műfaj, kivéve a fantasy (bár nem mindig gond a fantasy, az isekai, és a dark fantasy között akad, ami tetszett már).


Nem vonz a bosszútörténet se, sem pedig a hősök középpontba helyezése, sem a shounen fight.


Szinte minden más műfajban találok kedvemre valót.


SPOILER!

...avval zárul ugye az első rész, hogy kiderül, bosszút akar állni. Se a bosszútörténetek nem vonzanak, a fantasy se általában, hacsak nem a dark fantasy, néha.


Egy páran regéltek itt erről, gondoltam, belekóstolok, egyáltalán nem jött be az első rész.

Vagy ami szintén fantasy, a Re:zero se tetszett a 8. részig, és ott adtam fel.


Számomra a Re:zero is, és a Redo is felszínesnek hat, bár tudomásul veszem, hogy van, akinek tetszik.


Mitől érzitek jelentősnek, akik szeretik a Redo Healer-t? Hátha kedvet kapnék a 2. részéhez.



2022. szept. 1. 16:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Remélem nem gondolod komolyan, hogy erre a regényre reagálni fogok neked reagálni, amit leírtál nekem a #30-as kommentben.


1. Saját véleményt írtam, így engem az már nem érdekel, hogy neked bejön-e a Redo of Healer.

2. A stílusodat több helyen is kifejezetten sértőnek érzem magamra nézve, a következő alkalommal megy is a jelentés a moderátornak. Nem, nem az a bajom, hogy nem értesz velem egyet, hanem az, ahogyan előadod magad.

3. Senki sem kényszerített arra, hogy végignézd ezt az animét. Ha annyira rossz lett volna, dobtad volna a felénél, de mivel ez nem történt meg, burkoltan magad is beismered, hogy valamennyire kíváncsi voltál rá, szóval nem értem az indulatos kirohanásodat. Innentől fogva nincs miről beszélni.


-------


Derniére Danse kérdésére válaszolva:


Nincs kizárva az, hogy egy animének/mangának legyen egzakt mondanivalója, viszont ezt bizonyítani is kellene az eredeti szerző állításával.


Az irodalmi alkotások esetében a szépirodalom az, aminek lehet egzakt mondanivalója, a szórakoztató irodalom - én ide sorolom a mangákat - célja viszont a szórakoztatás, (meg szerintem a pénzkeresés). Ettől függetlenül meg lehet látni az animékben/mangákban bizonyos értékeket, de sok esetben szerintem ezek a szubjektív értelmezés útján keletkeznek.

2022. okt. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Nem kötelező végiolvasni, de akkor ha válaszolsz, és nem értelmezed helyesen a másik ember írását, nem korrekt módon jártál el. Vagy ne válaszolj valakinek, hvagy ha igen, akkor tessék végigolvasni és helyesen értelmezni.


Példának okáért harmadjára is le kell írnom ezek szerint, hogy egy szóval se mondtam, h bárki kényszerített volna, hogy megnézzem. A magam felelősségére néztem meg.


Elmondtam a meglátásom, hogy rengeteg más ugyanilyyen alkotás létezik még, mint a Redo of Helaer. És elmondtam ezen kívól azt is,, mi a tény, mi az objektív vonatkozás.


Se nem egyéni, se nem igényes, objektíve, a Redo. Léteznek szubjektív szempontok is bár a világon, ez viszont objektív, egyértelmű tény, hogy rengeteg ugyanilyen más anime is létezik, mint a Redo. Közel kétszáz animét láttam már,

de nem is ez a pláne, hanem hogy semmit mondó, felszínes.


De egyébként évekkel előtte amúgy nagyon hasonló alkotások is léteztek már, pl:

Enzai. Nézd meg, csak 2 részes.

2022. okt. 5. 23:05
 33/35 A kérdező kommentje:

"Az irodalmi alkotások esetében a szépirodalom az, aminek lehet egzakt mondanivalója, a szórakoztató irodalom - én ide sorolom a mangákat - célja viszont a szórakoztatás, (meg szerintem a pénzkeresés). Ettől függetlenül meg lehet látni az animékben/mangákban bizonyos értékeket, de sok esetben szerintem ezek a szubjektív értelmezés útján keletkeznek."


Nem semmi merv hozzáállásod van, kedves válaszoló...

"Ha irodalom, akkor van értéke, ha manga/anime, akkor nincs..." Azért egy kicsit nézz a dolgok mélyére, légyszíves!


A szépirodalomban is vannak túlhájpolt gyenge alkotások, és animében is, mint a Redo.

Animében is, és szépirodalomban is léteznek ugyanakkor igényesek alkotások is.


Nem attól függ a mélység, hogy kitaláljuk, vagy kifaggatjuk a szerzőt, mit akart közölni.


A mélységet érzi egy igényes lélek! Van, amikor hatéreset, és van, amikor egyértelmű, hogy igen mély, sokoldalú egy mű! Az, hogy konkrétan mitól, az lényegtelen, ugyanis az alkotó, szerző percek, évek múlva már nem pőont ugyanazt éli meg, a saját alkotását újranézvén, olvasván. Ahogy a befogadók se mindig ugyanazt.


Nem az a lényege a művészetnek, így az igényesebb animéknek se, hogy konkrétan mit akart a szerző mondani. Hanem hogy a hétklzönapi, felszínes látásmódhoz képest elmélyültebb-e. A Redo-ban az ég világon semmi elmélyültség nincs, egyes animékben határeset, megint másokban sokldalúság, és pszichikai, és/vagy filozófiai JELLEGŰ mélység van. Nem így a Redo esetén.

(Nem beszélve, hogy renteg hasonló, és néhány szinte pont ugyanilyen alkotás létezik még az anime világában a Redo-hoz hasonlóan, már annak előtte is, mint már említettem.)

2022. okt. 5. 23:13
 34/35 anonim ***** válasza:

Felesleges vitázni a Redo of Healer-ről, mert nekem nincs sem időm, sem kedvem rá.


De egy dolog érdekelne: te fiú vagy lány vagy?

2022. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Példának okáért harmadjára is le kell írnom ezek szerint, hogy egy szóval se mondtam, h bárki kényszerített volna, hogy megnézzem."


Az rendben van, de ettől függetlenül eléggé ki vagy akadva erre az animére, mert egy regényt írtál ellene itt a topikban, amivel abszolút nem értek egyet, mert szerintem van mondanivalója, amit az ember megfontolhat. De amint leírtam, én erről nem nyitok vitát.

Meg úgy látom, hogy rám is neheztelsz. Mindegy, nem kell válaszolni a #34-es kommentben megfogalmazott kérdésemre sem, ha nem akarsz.

Részemről lezártnak tekintem a besz. Szia.

2022. okt. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!