Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Redo Healer-ről mi a véleménye...

Redo Healer-ről mi a véleményetek, az én igényemhez passzol, vagy nem? Nem szeretem a fantasy-t általában, az 1. része nem tetszett.

Figyelt kérdés

Van értelme vajon tovább néznem? Az elvont, elgondolkodtató és erősen pszichologizáló animéket részesítem előnyben általában, bár néha a könnyed romantika, humor is oké, és sokféle műfaj, kivéve a fantasy (bár nem mindig gond a fantasy, az isekai, és a dark fantasy között akad, ami tetszett már).


Nem vonz a bosszútörténet se, sem pedig a hősök középpontba helyezése, sem a shounen fight.


Szinte minden más műfajban találok kedvemre valót.


SPOILER!

...avval zárul ugye az első rész, hogy kiderül, bosszút akar állni. Se a bosszútörténetek nem vonzanak, a fantasy se általában, hacsak nem a dark fantasy, néha.


Egy páran regéltek itt erről, gondoltam, belekóstolok, egyáltalán nem jött be az első rész.

Vagy ami szintén fantasy, a Re:zero se tetszett a 8. részig, és ott adtam fel.


Számomra a Re:zero is, és a Redo is felszínesnek hat, bár tudomásul veszem, hogy van, akinek tetszik.


Mitől érzitek jelentősnek, akik szeretik a Redo Healer-t? Hátha kedvet kapnék a 2. részéhez.



2022. szept. 1. 16:44
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem ítélem meg a Redo-t pusztán egy rész alapján, hanem az a kérdésem, hogy szerintetek tetszene-e nekem esélyesen, ha továbbnézném, vagy nem?
2022. szept. 1. 16:46
 2/35 anonim ***** válasza:
66%

A Redo of Healer anime nem való a hétköznapi embernek, mert ő csak azt látja benne, hogy hentai jelenetekkel pakolták tele, ami köré szőttek egy történetet. Azt nem tudom, hogy a szerző eredeti célja mi volt ezzel a történettel, de én elég komoly lélektani ábrázolást látok benne, ami szerintem egyedi.


A 2. rész egyébként a legdurvább a sorozatban, nagyon brutális, annál éreztem azt, hogy abbahagyom. De miután azon túljutottam, magába húzott a történet, és csak pörögtem az eseményekkel.


Szerintem ezt a történetet inkább azok tudják igazán átélni, akiknek megpróbáltatással teli életük volt, és érdekli őket az emberi lélektan. Az anime során ugyanis egyre mélyebbre hatolunk a borzalmakban, amiket Keyaru átélt, mint dorogs szexrabszolga, akit a hatalma miatt folyamatosan meggyaláztak. Miután a fiú hatalomhoz jut, a lelke elsötétedik, és már csak az a cél lebeg a szeme előtt, hogy a kínzóin kegyetlen bosszút áljon. A gonosz karakterek nagyon jól vannak felépítve, mert jól reprezentálják az ember lealjasodását, és felvetődhet a kérdés is, hogy jogosak-e Keyaru lépései, vagy pedig tudni kellene megbocsátania? Keyaru nem akarja jobbá tenni a világot. Nem is gyűlöli a világot. Igazságot akar, de persze felvetődik a kérdés, hogy a bosszúállások nem-e viszik le őt arra a szintre, akiket gyűlöl?


Spoilerezni nem fogok, hogy végül hová fut ki a dolog, sikerül-e igazságot szolgáltatnia.


Ajánlani ezt az animét csak egy szűk rétegnek ajánlom. Ha nem vonzz a bosszútörténet, akkor ez talán nem a te animéd.

2022. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
*amiket Keyaru átélt, mint drogos szexrabszolga,
2022. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Köszi a leírásod, megnézem még legalább a 2. és 3. részt, ha valóban lélektani. Viszont ha nagyon fantasy jellegű, az számomra sablonos volna. És a bosszútörténet se vonz. Tehát a 3. rész végén meglátom, folytassam-e.


Jöhet még vélemény a srozatról! :)

2022. szept. 1. 17:46
 5/35 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező:


A lélektani ábrázolást azért ne úgy képzeld el, mint például a Death Note-ban. A Redo of Healer anime hentai (szex) illetve brutális jelenetekkel van megtöltve, ezek miatt pedig taszító lehet. De ezek mögött, húzódik egy szál, hogy Keyaru, mint egy kedves, ártatlan fiú jelleme hová fejlődik, mit kezd a hatalmával, hogyan viszonyul másokhoz.


A legjobb példa a szemléltetésre az Elfen Lied. Az egy brutális anime, rengeteg benne a vér, és a meztelenkedés is. De amögött húzódik egy lélektani szál, hogy Lucy-val mi történik, mi zajlik benne, hogyan lesz az, aki.


Van is párhuzam Keyaru és Lucy között, de van különbség is.


Ezt csak azért írtam le, mert előre akarlak figyelmeztetni, hogy a Redo of Healer egy szűk rétegnek szól, ezért sokaknak nem ajánlott (ahogyan az Elfen Lied sem).


#2 voltam.

2022. szept. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Oké, kíváncsivá tettél a Redo iránt. Hentai nem zavar, csak ne legyen öncélú szex, se öncélú vérengzés, mint a Corpse Party-ban. Szeretem az Elfen Lied-et, bár attól elvontabbakra bukok igazán, mint pl.:


Higurashi no naku koro ni (A KAI-al együtt láttam)

Satsuriku no tenshi

Happy Sugar Life

Serial Experiments Lain

Gakkou Gurashi.


És sok más... (Pl a Made in Abyss kevésbé elvont, és fantasy, ez kivétel a listámban, de az is érdekfeszíntő, torz, groteszk, brutális számomra, csak mint fantasy sorolom ide, a Redo miatt.)

2022. szept. 1. 18:03
 7/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
56%

Nem láttam a Redo-t, csak úgy általánosságban mondom ,hogy szerintem ne ítélj el egy animét (vagy bármi mást) pár rész alapján. Mármint persze van amikor annyira sablonos, semmitmondó lerágott csont valami ,hogy már távolról kitalálod kivel mi fog történni. De ez nem mindig jön be, elvégre egy jó történethez, karakterek kibontásához stb idő kell. Van ,hogy egészében kell nézni s csak úgy látszik az igazi értéke ami az első pár rész alapján nem biztos ,hogy leszűrhető.

De ha esetleg elszánod magad ,hogy végignézed s mégsem tetszik azzal sem veszítesz sokat. Legalább elmondhatod ,hogy láttad de ezért meg azért neked nem tetszett.

2022. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Kedves előző, kérlek olvasd el, amiket írtam, ha már reagálásra szánod el magad!


Idézem magamat:

"Félreértés ne essék, nem ítélem meg a Redo-t pusztán egy rész alapján, hanem az a kérdésem, hogy szerintetek tetszene-e nekem esélyesen, ha továbbnézném, vagy nem?

szept.1., 16:46"


A másik válaszolónak viszont köszönet!

2022. szept. 1. 19:17
 9/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Annak fényében reagáltam ,hogy később írtad majd a 3. rész után meglátod folytatod-e. Főleg erre reagálva írtam azt ,hogy ez becsapós lehet mert megeshet ,hogy ha továbbnézed mint pár rész akkor tetszeni fog. Mindegy, te döntöd el mire szánsz időt, mi tetszik neked.
2022. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Értelek, általában vagy nincs kedvem az első rész vége után a továbbiakhoz -de persze nem ítélem meg ennyiből, ez inkább hangulati kérdés-, máskor meg legalább 5-öt megnézek. Ha viszont 5x20 perc nem köt le, akkor nem kínzom magam avval tovább, mert nem éri meg akkor se, hogy ha a 6.-tól a huszadikig zseniális volna, mert nem szeretem a tippelgetést, hogy mi lenne ha... hátha az 5. után...


Néha a 2 / 3 rész után elegem lesz. De ez nem jelenti azt, hogy megítélem az egész sorit! Mi alapján tenném mégis...

2022. szept. 1. 19:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!