Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Redo Healer-ről mi a véleménye...

Redo Healer-ről mi a véleményetek, az én igényemhez passzol, vagy nem? Nem szeretem a fantasy-t általában, az 1. része nem tetszett.

Figyelt kérdés

Van értelme vajon tovább néznem? Az elvont, elgondolkodtató és erősen pszichologizáló animéket részesítem előnyben általában, bár néha a könnyed romantika, humor is oké, és sokféle műfaj, kivéve a fantasy (bár nem mindig gond a fantasy, az isekai, és a dark fantasy között akad, ami tetszett már).


Nem vonz a bosszútörténet se, sem pedig a hősök középpontba helyezése, sem a shounen fight.


Szinte minden más műfajban találok kedvemre valót.


SPOILER!

...avval zárul ugye az első rész, hogy kiderül, bosszút akar állni. Se a bosszútörténetek nem vonzanak, a fantasy se általában, hacsak nem a dark fantasy, néha.


Egy páran regéltek itt erről, gondoltam, belekóstolok, egyáltalán nem jött be az első rész.

Vagy ami szintén fantasy, a Re:zero se tetszett a 8. részig, és ott adtam fel.


Számomra a Re:zero is, és a Redo is felszínesnek hat, bár tudomásul veszem, hogy van, akinek tetszik.


Mitől érzitek jelentősnek, akik szeretik a Redo Healer-t? Hátha kedvet kapnék a 2. részéhez.



2022. szept. 1. 16:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
A #19-es kommentem a Kérdezőnek szólt.
2022. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
27%

Még valami:


"Attől idősebb Redo rajongók meg kb egy 12 éves szintjén állnak. 8 évesek durciznak bosszúvággyal. Karakterjellem: nulla. Jellemfejlődés: nulla. De semmi!"


Megkockáztatom, hogy kevés animében látsz ennél nagyobb karakterfejlődést. Az ember ugyanis alapesetben nem változik, hanem ugyanolyan marad. Ez igaz pl. Vegitára, (Dragon Ball) aki valóban változott, de megmaradt a büszke csillagharcos hercegnek. Vagy Lucy (Elfen Lied), aki kemény csajnak mutatta magát, de belül egy sérült lány. Yagami Light (Death Note) aki egyre negatívabb lett, de megmaradt ugyanolyan rafináltnak. Usagi (Sailor Moon) aki hiába tud hercegnőként viselkedni a végén, az alaptermészete türelmetlen. Rikka (Black Fox) aki ha jól emlékszem, szintén bosszút forral a lemészárolt családja miatt, de megmaradt ugyanannak a normális csajnak.


Egyikük esetében sem történt igazi karakterfejlődés, mert az alaptermészet nem változott.


Keyaru személyisége viszont konkrétan darabokra tört, ilyen pedig ritkán történik a való életben, de talán még az animékben is. Ha mondanom kellene egy karaktert, akkor a Darwin's Game-ben Kaname-val történik még ilyen.


A karakterfejlődés értelmezése szerintem hibás abból a szemszögből, ha azt értjük, hogy pozitív karakter lesz. Az is karakterfejlődés, ha valaki megkeményedik, csak az egy negatív fejlődés.


Keyaru és Kaname valódi karakterfejlődésen ment át, mert az alapértermészetűk más lett, az más kérdés, hogy nem pozitív irányba. Én így látom.

2022. szept. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

"Te döntöttél úgy, hogy végignézed, szóval nem értem miért ez a nagy felháborodás."


Nem háborodtam fel, egyetlen, amit felróttam, hogy nem pusztán a bosszútényezőt emeltem ki, hogy az zavar (én magam is mondtam, hogy az 1.rész megtekintése után TUDTAM ELŐRE, hogy bosszúsztori és fantasy), hanem hogy az összes többi tényezőt, amiket felsoroltam ELŐRE, hogy NE legyenek benne, azokról igazán szólhattál volna, hogy benne lesznek, ha már áradoztál a Redo of Healer-ről.


Továbbá...


Ha reagálsz, kérlek, olvass figyelmesen.

Ráadásul pont evvel kezdtem legutóbbi komentem:


"Saját felelősségemre VÉGIGnéztem, csak mert pörgős volt és mindössze 12 részes."


Tehát írtam, hogy én döntöttem így, hogy végignézem saját felelősségemre, ennél fogva nem háborodtam fel, leszámítva azt a 3-4, számomra zavaró tényezőt: szóljon, aki az anime pártján volna, hogy azok is benne lesznek.

Nem szóltál.

2022. szept. 4. 23:01
 24/35 A kérdező kommentje:

Folytatom reagálásomat.


Idézem az egyik válaszolót:

"Az animék nem szépirodalmi alkotások, ezért sokszor félreérthetik őket. Amit tehát valaki pl. lélektaninak hisz, az nem biztos, hogy az eredeti szerző is annak hiszi."


Sajnos az elvont fogalmat alatt sokfélét értenek az emberek. De nem zavart engem különösebben, hogy esetleg nem mindenkinek ment át, mint értek alatta. Mindenesetre FELHOZTAM konktrét péládkat rá:

Lain,

Happsy sugar life

és a többit...


A konkrét kedvenc animéimet mint hasonlatot hoztam fel inkább releváns, de azt is megértem, ha valaki ezekből, mondjuk, egyet se látott.

A kérdésem csupán véleményeket várt el, nem értem miért hitte a másik válaszoló, hogy felháborodtam volna.


Egyetlen tényezőt róttam fel csupán (valaki irányába), azt, amit az iménti kommentemben említettem. Azon kívül semmi gondom a témában. :) Megnéztem, nem ilyen animét akartam, így jártam, sebaj.


Írtam aztán egy véleményt a Redo-ról, bár megkockáztatom, hogy az már viszont objektív jellemzője: felszínes, gyermeteg anime, és sablonos (címszavakban).


"A Redo of Healer-t én az egyik legnagyobb lélektani alkotásnak tartom, de ez is csak az én szubjektív véleményem..."


Na, evvel viszont erősen nem értek egyet. Teljesen sablonos, felszínes, a Hófehérke, gonoszmostoha sztori gyermekded színvonalának fele meg nagyjából. Se jellemábrázolás, se jellemfejlődés.


"Réteganimének" írta a másik válaszoló. Ez finoman szólva is nevetésges, és ne haragudjon meg érte az illető... Ezer ilyen film és rajzfilm létezett már. Pedig ln NAGYON MÉLYlélektani animéket és filmeket is láttam már.


A Redo-ban pár sablonvariáns van, azon kívül teljesen sablonos, tucatrajzfilm. Variáns: van egy stricink, aki b@ssza a csjaokat, védelmükért cserébe. És belekezd egy bosszúhadjáratba, mint egy nyolc éves gyerek. A Redo arról szól, hogy ezt kivitelezi.


Egyébiránt a mellékszereplők is tudat jelleműek, jellemfejlődés nélkül.


DE LÉTEZIK SZÉPIRADALMI szintá anime! Léteznek művész animék. Ezek szerint még nem láttál ilyet.


Csak az a gond, hogy aki egy kisiskolás EQ/IQ szintjén van, az a minőségi alkotásoknak is csak a felszínét fogja látni, így hiába ecsetelem azokat (nem bántásból mondom, de ez süt abból, ha valaki magas lélektani animének tekinti a Redo-t).


De azért megkísérlek utalni a minőségre is, például:


Satsuriku no tenshi. Sokban emlékeztet Dosztojevszkíj: Bűn és bőnshődésére. MINŐSÉGBEN IS! Jellegében is.


Happy Sugar Life: aki csak az erőszakot látja bele, az felszínes. EZ például, ami kiváló lélektani boncolgatás! Meg a Satsuriku. Itt még annak sicns súlya, hogy a "lélektani" kifejezés némileg szubjektív, ugyanis az említett utóbbi 2 anime: hangsúlyosan pszicholgiai!


Több más szépirodalmi, mávészi igényű aniét is dorolhantéák, de nem látom értelmét gyemrekded felszínes egyéneknek még jobban kifejteni, mert tapasztaltam, hogy a döntő többségük néz, de nem lát. Rosszabb esetben látatlanul előítéletes, pl alkotásokkal. Ha pedig megnézik, csak a jéghegy csúcsát veszik észre általában.


"Az ember ugyanis alapesetben nem változik, hanem ugyanolyan marad."


Aki csak saját magából képes kiindulni, mint ezek szerint te magad, az valóban nem látja a lényeget, csak a felszínt. Ezt kissé szomorúan konstatálom. Nem kevésbé: meg kellene tanulnod több szempontból is vizsgálni a dolgokat. Egy átlag 6-7 éves gyermek erre nagyobb fokban képes már, mint jelenleg te, ezek szerint. Tényleg nem lelombozni szeretnélek, hanem szembesíteni önmagaddal. Hátha felébredsz egyszer. Szívesen fogadnék akár rólam is kritikákat adott esetben, csak természetesen viszont elvárok majd valódi érvelést.


Természetesen vannak alapvonások, és a temperamentum alap jellege, mely sázmottevően nem feltétlen változik adott személyben. De így ÁLTALÁNOSAN és kategorikusan kijelentve, ahogy megfogalamztad, messze áll az egészségesen érő gyermek és felnőtt esetétől.


"Yagami Light (Death Note) aki egyre negatívabb lett, de megmaradt ugyanolyan rafináltnak."


Nyilván, hiszen Light egy gyermeteg, önbíráskodó jellem. Ellenben ott volt pl az a nyomozó (a neve már nem rémlik), aki félénk kis s&ggdugasz volt, aztán ugye ő volt a végén a legmerészebb... A Death Note nem kizárólag gyermeteg, fejlődni képtelen karaktereből állt, mint Light.


Nem mondom, hogy minden animében kell nekem a fejlődő karakter, de hogy valaki az ilyet lélektaninak tartsa...?! :))


"A karakterfejlődés értelmezése szerintem hibás abból a szemszögből, ha azt értjük, hogy pozitív karakter lesz. Az is karakterfejlődés, ha valaki megkeményedik, csak az egy negatív fejlődés."


Nem puszta pozitív fejlődésre utaltam. A Redo-ban az elejétől végig mindenki ugyanolyan, sőt, ugyanolyan sablon. Hogy volna ez mégis lélektani...? Még a tündérmesékben is fejlődik/változik, a legkisebb fiú, aki a sárkánnyal harcol, pedig hát az csak egy gyemrekmese... A Redo-ban senki sem változik, ez nem lélektani... Egyetlen egy lelki élmény van: eddig a strici csávó nem élt meg mbeteljesedett bosszút, míg az anime folyama során megélt. Ennyi és kész. Ez minden, csak nem lélektani, épp ezért őrültségnek tartom elszállni a Redo-tól, hogy az "mennyire egyedi, mennyire léelktani"... Teljesen sablonos, felszínes az egész, 12 egy tucat.

2022. szept. 4. 23:28
 25/35 A kérdező kommentje:

Sorry, hogy ennyi sokat elírva hagytam, csak már sokat írtam, és nem volt türelmem javítgatni.


Egyet korrigálok mindenesetre, nehoyg félreértés essék:


[Redo / ] : Egyébiránt a mellékszereplők is tuCat jelleműek, jellemfejlődés nélkül.

2022. szept. 4. 23:31
 26/35 anonim ***** válasza:
27%

Nem Kérdező, feltehetően létezik szépirodalmi anime. Az anime szórakoztató termék, amivel pénzt akarnak keresni, nem pedig művészetet kifejezni. A szerző úgy fogja megírni, hogy jöjjön a pénz, akkor is, ha esetleg nem szereti. Az, hogy te mit, hogy látsz bele, a te szubjektív véleményed. De ha majd idézel egy mangaka/anime készítő interjút, amiben elmondja az illető, hogy számára az volt a cél, hogy átadjon valami értékeket, akkor talán megváltozik a véleményem. Ha olyan nagy névről, mint a Dragon Ball kiderül, hogy nem akar érteket átadni, akkor az már nagy dolog.


Leírtam azt, hogy a Redo of Healer a bosszúról szól, hogy erőszakos, és szexjelenetek vannak benne. Arra is utaltam, hogy Keyaru körül, az ő döntéséről, igazságszolgáltatásáról szól az egész. Azt is elmondtam, hogy ez egy szűk rétegnek szól. Az, hogy innentől végignézted, a te dolgod, kinyomhattad volna a lejátszót a 6. résznél is.


Az, hogy te mit láttál bele ebbe az animébe, az a te véleményed. Én az egyik legjobb animének tartom, amit láttam, ezért állok ki mellette, és ez a jövőben is így lesz.


Ha esetleg lesz második évad, akkor hagyd ki, és a mangát is kerüld el, ha ennyire utálod. Ennyi az egész.

2022. szept. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
27%

"A Redo-ban senki sem változik, ez nem lélektani..."


A történet Keyaru körül forog. Arról, hogy az alapszemélyisége törik össze, és épül fel egy teljesen új. Illetve az esetek 99%-ában nincs, mivel az ember alapvetően nem változott. Ez adja a történet lélektani voltát, és emeli a többi anime felé.


Ismétlem: az ember alapvetően nem változik meg soha. Amit te "lélektaninak" hívsz, abban sem változik senki, mert az alapszemélyiség nem változik.


Az összes animés lélektaninak mondaná pl. a Death Parade-t noha ott sem változik senki, hanem az alapszemélyiségéhez hű marad.

2022. szept. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
*ilyen az esetek 99%-ában nincs
2022. szept. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

#20

Az, hogy valami nem szépirodalmi, hanem más jellegű alkotás, mitől zárná ki, hogy a szerzője át akarjon adni vele valamit? Semmi olyasféle szórakoztató tartalmat nem láttál eddig, amiről objektíve belátható lett volna, hogy ott van mögötte az elgondolkodtatás szándéka? Ez minden kicsit is igényes drámasorozatra jellemző (ha a lélektani vonatkozásokra akarjuk kihegyezni az állítást), nem valami példátlan dolog, csak ezért kérdezem.

2022. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Egyetértek Derniére Danse hozzászólásával. És én pontosan körülírtam, mi alatt mit értek (pl önkifejezés, művészet, elgondolkodstatás alatt), nem pedig dobálózok a fogalmakkal, mint a Redo-fan. Sajnos könnyű kiforgatni a szavakat, ahogyan a Redo-fanatikus írkál. A lényeg a lényeg: a Redo elgondolkodtat? Nem. Megvizsgálja a dolgokat több szempontból, hogy a felszín alatt, mélyaebben lelkileg min mennek keresztül a szereplők? Egyik szerpelő esetén se! És így tovább. Van egyáltalán a Redo-ban bármi a sablonokon és a felszínességen túl? Semmi.


A Redo-fan, látom, se érvelni nem tud, se szöveget helyesen értelmezni.


Hol az érved, amitől egy tucat anime (a Redo, ami olyan, mint egy tipikus, sablookra épített mese pl Hófehérke, benne a gonosz mostohával) az valamiféle réteg-anime volna??


Az érved az, hogy fanatikus vagy és nem tágítasz? Ez épp olyan gyerekes hozzáállásod, mint hogy egy ÖNCÉLÚ bosszúhadjáratot magas szintű szórakoztatásnak találsz.


Továbbá idézlek:


"De ha majd idézel egy mangaka/anime készítő interjút, amiben elmondja az illető, hogy számára az volt a cél, hogy átadjon valami értékeket, akkor talán megváltozik a véleményem. Ha olyan nagy névről, mint a Dragon Ball kiderül, hogy nem akar érteket átadni, akkor az már nagy dolog."


Ez is egy gyerekes vonásod. Nevezetesen, hogy te szentírásnak mondod, mit nyilatkozik egy ember egy interjúban.

Valóban sajnos a pénznek túl nagy a súlya, így valóban a pénz IS belejátszik mindenféle, nemzetközi forgalmazású alkotás tartalmába, kivitelezésébe.

AZONBAN épp ezért az interjúkban is jelentős %-ban meg kell felelnie az interjúalanyoknak, hogy mit nyilatkoznak és mit nem. Ergo, azok már miért is volnának mérvadóak...?


Te látsz bele szubjektív tényezőket a mondandómba, és nem én vagyok szubjektív. Továbbá a meglátásod szubjektív, de még csak nem is vizsgálod adolgokat, az iobjektív téynezőket meg ráadásul még csak figyelmeb se vetted...


Én alapvetően objektív tényezőkkel érveltem, vissza lehet olvasni.


Azt is megemlítettem, hogy amikor nem érveltem, utaltam ugyan szubjektív tényezőkre, de csak mellékesen és inkább kérdéseket tettem fel azok kapcsán, mint például, hogy én magam alig vonzódom a fantasy műfaj iránt, és az öncélú bosszútörténetekhez se - de viszont, a mondandómnak NEM ez volt a lényege, az inkább kérdés volt részemről: VÉGIG bosszúsztori lesz a Redo? (Mert addig csak az első részét láttam.) És a többi...


Az érvelésem viszont végig objektív tényezőkre épült, kivéve, ahol jeleztem, hogy szubjektív voltam.


Egy sablon animébe TE látsz bele nem létező érveket úgy, hogy egyetlen valódi érved még nem volt erre vonatkozóan.


TOVÁBBI gyerekes vonásod a presztízsre alapozás, bár az interjús hivatkozásod is utal erre részben. Ugyanis ezt írtad:

"...névről, mint a Dragon Ball kiderül, hogy nem akar érteket átadni, akkor az már nagy dolog."


Te komolyan azt hiszed, hogy minél inkább meg van marketingezve valami, pl egy anime, az annál inkább mérvadó...? Hogy lenne már a propaganda mérvadó...?


Te magad is beláttad, hogy a pénz körül forog a világ. (Tegyük hozzá: van, amit jobban és van, amit kevésbé érint a pénz. AZ ARÁNYOK NEM EGYFORMÁK a világban!)


És eleve józan ésszel is ha végiggondolod: miért ne lehetne akár X, akár Y okokból olyasmi is népszerű, ami gyerekeknek készült, és nem pl művészi igényű felnőteknek? Pl Dragon Ball. Népszerű? Igen. Jelentős alkotás a kifejező erőt, akár pl lélektan-t tekintve? Közel se. Kicsiknek készült elsősorban.


Én egy szóval sem méltattam különösebben a Pokemon-t és a Dragon Ball-t se, és csak muszájból néztem meg korábban az első néhány részét, hogy képben legyek, mi fán is teremnek. A Dragont, meg a Pokemon-t -ha helyesen értelmeznéd a tiszta megfogalmazásom- csak annyiból említettem meg, hogy az a 2 mint gyengébb színvonalú, inkább kisebbeknek való alkotások is még türhetőbbek, mint a Redo.


Rohadtul nem érdekelt sose a Dragon, se a Pokemon.

Se a hírnevük. Se a presztízs.


De azok legalább tűrhető, nézhető alkotások! Azokban is vannak sablonok bőven, és kicsit felszínesek is, de azok kevésbé, mint a Redo. Mint említettem, mivel sokkal minőségibb animéket bőven találtam, ezért inkább azokat néztem, mintsem a Dragonball-t, vagy a Pokemon-t. Megnéztem évekkel ezelőtt ezek valami régi évadjaiból az első 5-6 részt, hogy képben legyek, mik ezek nagyjából, és ennyi. Láttam, hogy kisgyermekek a célközönsége. Néha azok is tetszenek, de a Dragonball és a Pokemon alig fogott meg, így hagytam a csudába.


E L F E N L I E D kapcsán. Nézzük meg ezt is, ha már említetted.


Az Elfen Lied meg fals analógia. Először is, az Elfen számomra jó minőségű anime, de az se épp a krémje az anime világnak. Én nagyra tartom, de nem kiváló, hanem jó alkotás a meglátásom szerint. Lehetne még jobb az Elfen, ha nem volna fontos tényező benne a bosszú, de a bosszú inkább vizsgálat tárgya benne szerencsére, és alárendlt tényező, hiszen bármi lehet téma az animékben, melyről akár magasabb színvonalon is lehet alkotást kivitelezni. Pl a gyermeteg viselkedésről szólhat gagyi, felsznes anime (pl Redo), ellenben készülhet anime, amely MEGVIZSGÁLJA, TÖBB SZEMPONTBÓL BEMUTATJA A LELKI FOLYAMATOT (amiből a Redo-ban egy lehelletnyi sincs, míg az Elfen-bn elég sok).


Az Elfen-ben NEM öncélú a bosszú, mint a Redo-ban, hanem inkább be van mutatva, egy bosszús lény mint Lucy, hogyan éli meg az érzelmeit, AMELY ÁRNYALT IS, sokféle is, nem úgy, mint a Redo főszereplőjéé.


Lucy SZERELMES, nem szexel (öncélúan), mint a Redo-s csávó.


Lucy védelmez is, lásd a kislányt, akit eltakar a golyózápor elől, de sajnos nem tudja megmenteni.


Továbbá Lucy-nak van egy ártatlan oldala is: Nyú.

Csak ennyi a párhuzam a Redo és az Elfen közöt,t a bosszútémán kívül, mert ugye a Redo-ban hipnózissal válik szét a tudat, de a herccegnőnek meg ismarad az amnéziás tudata végig és semmi se változik vele sem; míg Lucy-Nyú-Lucy-Nyú állandóan változik, ráadásul kiszámíthatatlanul, aminek van is mindig következménye!!


Lucy jelleme árnyaltabb, vmilyen fokon. Nem így a felszínes Redo-ban, ahol mindenki egysikú, és végig mindenki mindig ugyanolyan, kivéve, hogy pl a hercegnőt (vagy mi is a rangja) hipnotizálja - ennyi az össz változás, és kész!


A Redo-ban egy megkíznott srácból srtici lesz, és vérben forgó szemekkel élvezkedik, amikor végre megbosszulhatja sérelmeit, mint egy átlagot 8-10 éves gyerek - és semmi más nem történik végig a 12 rész alatt! De a többi szereplővel se, és ezen felül sincs semmi, ami valami színt adna a Redo animének...


Ha tudsz, írj végre egy, csak legalább egy érvet, mitől különleges anime a Redo szerinted. Amikor valójában nem, hogy nem különleges OBJEKTÍVE, hanem a legfelszínesebb alkotások egyike, olyan, mint ezer más felszínes alkotás, pl a legtöbb holly wood-i élőszereplős film!


Mivel nem ilyen animéket szoktam nézni, inkább a hollywood-i filmek legalább 80%-át tudnám felhozni, melyekre mint sablonra, felszínre emlékeztet a Redo. (De egyébként van egy attól korábbi, asszem 2 részes OVA anime, ami tök ugyanez a sztori lényegileg, mint a Redo, egyszer belefutottam, így a címe nem rémlik, úgyhogy maradjunk a Hollywood-i hasonlatomnál. Abban is az elején szexrabszolga kiskamaszfiő szerepel egy gazdag pasasnál, aztán asszem megszökik; vagy ott a Banana Fish, melyben szintén kisfiú korábban szexrabszolga volt a szerencsétlen főhős, de erről NE SPOILER-ezzetek itt, megkérek mindenkit, mert még csak az első néhány részét láttam.)


Nézz hollywood-i filmeket, 10-ből 8 olyan, mint a Redo. Nem feltétlen témájában, hanem sablonosságában, felszínességében, értéktelenségében.


És akit ugyanaz a felszínes sablon szórakoztat, az a jellemző megint csak önmagáért beszél...


Hosszan írhatnék a Death Note-ról, miért jó anime, holott abban is az egyik főhős gyermeteg tömeggyilkos (Light)... De most legyen elég az Elfen Lied-es kifejtésem, ha már az Elfen-t szóba hoztad.


De, látom, számodra felesleges hosszabban kifejtenem, mit gondolok, pláne az egyértelmű, objektív tényezőket felhoznom, mert nem gondolkodsz és nem érvelsz, csak hajtogatod a merev fanatizmusodat, hogy neked a Redo a szent...

2022. szept. 7. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!