Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Budapesten vagy közeli agglome...

Budapesten vagy közeli agglomerációjában hol lehet találni búzamezőket vagy kukoricaföldeket amik nincsenek elkerítve?

Figyelt kérdés
Hobbi fotózás miatt szeretnék búzamezőket vagy kukoricaföldeket esetleg napraforgó mezőket keresni és olyan hely lenne jó amit tömegközlekedéssel könnyedén meg lehet közelíteni. Nincs autóm emiatt gondoltam. Meg mely évszakokban szoktak ezek a földek igazán szépek lenni, amikor már teljesen "kinyíltak"? Mindig csak nyáron voltam egy községben nyaralni régen ahol voltak ilyen szabad búzamezők de sajnos az elég messze lenne így egy fotózás miatt. Ha lehet akkor pontosabb helyeket írjatok jó? Agglomerációkkal nem vagyok képben igazán.

2021. febr. 4. 15:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10.ha nem a kérdéshez írsz választ inkább ne írj.

Köszi..

2021. febr. 4. 20:25
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem megsértődni kell, én csak felhívtam a figyelmed, mivel tavaly nyáron volt róla szó az egyik rádióműsorban, hogy a gazdák nagyon ki vannak akadva a búzamezőben szelfizőkre, mert nem azért dolgoznak, hogy más tönkretegye a termést. Ők ebből élnek, nem tudom ismered-e ezt a kifejezést.
2021. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12.direkt írtam, hogy nincs elkerítve tehát szabadon lehet ott mozogni és attól hogy csak egy pár képért megyek oda nem taposom össze a mezőt mint egy vandál...és nem szelfikre gondoltam hanem természet képekre. Amúgy nem sértődtem meg csak nagyon nincs ínyemre ha olyanokat írnak egyesek amik nem a kérdésemre válaszolnak.
2021. febr. 4. 21:47
 14/19 anonim ***** válasza:

Emberekkel foglalkozol (fotós vagy gondolom), aztán ilyen morcos tudsz lenni, ha nem az van, amit akarsz? Ajjaj.

Attól még biztos fognak írni. Én itt lakom egyébként az aglomerációban, de jelenleg sehol nincs napraforgó vagy búzamező, viszont nyáron Páty és Zsámbék között tuti szokott lenni

2021. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14.látom te meg lusta vagy olvasni és nem láttad hogy HOBBI fotózás...magamnak fozótok természetről képeket...
2021. febr. 4. 22:08
 16/19 A kérdező kommentje:

14.nem írtam sehol hogy emberekkel foglalkozom!

ne találj ki sztorit...

2021. febr. 4. 22:09
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor megnyugodtam ;)
2021. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

a búza általában nyárra érik be, június körül aratják le, mielőtt még a gabonaszemek súlya miatt eldőlnek a szárak és úgy nehezebbé válik learatni. a kukorica és napraforgó valamivel utána szokták aratni.

az augusztus 20-ai új kenyér ünnep hagyománya onnan ered, hogy a learatott búzából elkészült az új kenyér, addigra már nincs búza a földeken.


a vetésforgó miatt nem minden évben ugyanazt vetnek a földekre, hogy a termőföld tápanyagok air jobban kihasználják, így ahol egyik évben búza volt, ott egyáltalán nem biztos, hogy a következő évben is az lesz - sőt valószínűbb, hogy nem.


attól hogy nincs elkerítve, még magán terület és a tulajdonos engedélye nélkül odamenni birtokháborítás. az egy dolog, hogy te nem akarsz kárt okozni, de a gazda ezt nem tudja és a hozzád hasonló birtokháborítókkal lehetnek rossz tapasztalatai - és akár rendőrt is hívhat azokra, akik a földjén mászkálnak (vagy csak kiengedi a kutyáját)...

2021. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

13: ha valami nincs elkerítve, attól az még magánterület! Függetlenül attól, hogy letaposod, vagy sem...


Nem a kerítés szabja meg, hogy bemehetsz valahová, vagy sem!

2021. febr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!