Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Zsozeatyáról vélemény? 2020-2021

Zsozeatyáról vélemény? 2020-2021

Figyelt kérdés

Már évek óta követem, twitchen is támogatója voltam, és jöttem vele együtt a Facebookra. Szinte a szemem előtt futott be. A facebookos korszak elején ugyanazt a formát hozta, mint a korábbi platformon, viszont az elmúlt pár hónapban valamiért már olyan érzésem van, mintha pénzért bármit, de bármit megcsinálna és csak ez érdekli a streamerkedés helyett. Elvállal minden sz*r felkérést, gagyi játékokról csinál véleményt és megpróbálja jónak eladni. Volt a FanMadeMakeres videó is, ahol nem is érdekelte, hogy mi az, amit reklámozni kell, már küldte is az árajánlot. Azzal magyarázza ki, hogy mindenki pénzből él, ami érthető lenne, de aki követte régen (fb előtt) ott nem egyszer arról beszélt, hogy sosem a pénzért csinálta, hanem mert imád szórakoztatni.


Régen olyan érzése volt az embernek, hogy szórakoztatni akar, most meg a legtöbb stream csak a facebookos szerződés betartása miatt van és látszik rajta is, hogy nagyon nincs hangulata/kedve az egészhez. Az NBER energydrinkről meg már ne is beszéljünk inkább...

Rengeteg, hasonlóan népszerű youtuber/streamer van, akik okosan csinálják meg a reklámokat és csak minőséget promótálnak. Illetve van olyan is, aki nem reklámoz, pedig a top streamerek között van itthon.


Mielőtt valaki félreértené, nem irigy vagyok, sokáig a támogatója is voltam és rengetegszer megnevettetett, de valamiért már számomra nem az igazi, mivel az egész zsozeatya jelenség egy élő reklámfelület lett..

Ez a saját véleményem.

Kíváncsi lennék a tiétekre is.


UI.: A srácokat baromira imádom mellette és csak miattuk nézem a videókat. A liveokról már leálltam.



#Zsozeatya #YouTuber #nber energydrink
2021. márc. 18. 07:50
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
29%
A párom nagyon megkedvelte valamelyik online videóban (Szerinted), úgyhogy elkezdtük nézni a videóit, bár engem nem érdekelnek a gameplay-ek annyira. Nekem már akkor is unszipatikus volt meg kicsit megjátszós. Mondjuk, hogy showman az biztos.
2021. márc. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokat gyengült a "színvonal" ezt észre vettem rajta én is, ezek szerint nem vagyok vele egyedül. Abban szerintem mi felnőttek egyetérthetünk, hogy ezt megélhetésből csinálja és az energiaitalt is, ami igazából semmivel sem különb a többitől, inkább a brand ami viszi előre. Nekem ezzel nincs bajom, hisz idáig is el kellett jutni ami lehet sokunknak nem menne. Viszont az is tény, hogy erősen a pénzoldalra borult, és ezen nagyon kiakad ha szóvá teszik. Egy kicsit lehetne alázatosabb a nézőivel, mert sokat elvesztett már az utóbbi időben, és itt nyilván nem a hülye gyerekekre gondolok.


Ami kezd a szememben már elviselhetetlen lenni, ahogy a többiekről beszél néha ha rákérdeznek a streameken. Rögtön bannolja azokat akik megkérdezik hogy ez vagy az miért nincs. Elfelejti sajnos hogy az ő sikeréhez nagyon sokat hozzátettek a srácok akiket mi nézők megszerettünk. Értem hogy ő van a középpontban mert az övé a csatorna, de egy kis alázat lehetne a társaival szemben is. Engem már sajnos nem igazán szórakoztat, pedig vártam az RP-ket mert ott kitudtam én is kapcsolódni, de azok sem szólnak már semmiről, és az előző szerveren lévő szereplők is nekem amúgy hiányoznak. Úgy érzem az utóbbi időben, hogy nem kapok semmit az időmért cserébe, csak a reklámokat és ez baj, mert a tartalom emelte fel őt és nem az energiaital meg a sok nyavajgás amit letol.


Erzsi amúgy elég régóta nincs, gondolom nektek is feltűnt.

2021. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
91%

12-es

Nos való igaz, egy kicsit zárt burokban van, ha valaki szól bármit hamarabb háborodik fel rajta, minthogy bármit is tenne stb, viszont az xy kérdések tényleg bosszantóak tudnak lenni és ez ellen tett lépéseiket megértem! Végleges ban nyilván ne járjon érte, de őszintén: Irgalmatlan irreleváns és bugyuta kérdés, hogy xy hol van és mért nincs...aki ilyet feltesz szerintem bele sem gondol, hogy mit is, vagy épp mért is teszi fel!

2021. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
3%
Olyan okos itt mindegyik... :)
2021. márc. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
9%
Szerelmes vagyok belé.
2021. márc. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
66%

Mióta átjött FB-ra én azóta rendszeresen követem. A COD/CSGO és hasonló lövöldözős játékokon kívül minden live-ját nézem/visszanézem.

Én őszintén szomorú és csalódott vagyok, mert nagyon kedveltem a korábbi személyiségét, őszinteségét, nyersségét is többek közt. Nagyon szórakoztatónak tartom és számomra az egyik legjobb kikapcsolódás egy-egy streamje.

Viszont sajnos nagyon rossz irányt vett a viselkedése.

Nekem alapvetően azzal semmi problémám nincs, hogy több pénzszerzési lehetőséggel él egy ideje. Szerintem egyáltalán nem esett túlzásba és nem is rugaszkodott el egyik szponzorációjával sem az arculattól, amit képvisel. Számomra még a FanMadeMaker-es bakija is megbocsájtható ezért. Szerintem jó tanulópénz volt számára.

Szóval azt, hogy mikből keresi meg a pénzt, abban nem jogos szerintem a felháborodás. Hülye lenne nem élni a lehetőségekkel. Neki hozzátartozhat a munkájához a szponzoráció, ezért nem lehet megkövezni.

Viszont a stílusa már annál inkább felháborító! Ahogyan kezeli egy ideje mind a követő táborát, mind a társait/barátait, mind a munkákat, amikbe belefog az kritikán aluli.

Feltételezem a sok stressz miatt is feszültebb, de akkor sem szabadna úgy megnyilvánulnia, ahogyan egy jóideje teszi. Főként azért sem értem a folytonos hisztijét, panaszkodását, kiakadását minden apróságon (is), mert sok dolog, ami kockázatos stresszforrás volt az életében azt őmaga generálta. Nagyot vállalt, hiszen kb. egyidőre esett rengeteg nagy 'projektjének' a megvalósulása/bukása (többek közt: drasztikus fogyókúra edzéssel, cigi lerakás, Tégla társulása, energiaital, stúdió, kislánya születése). Teljes mértékben megértem, hogy ezek mekkora stresszel járhattak számára, de mint említettem, ezeket mind ő indította el, így számolnia kellett volna a nehézségekkel, megfontoltabbnak kellett volna lennie. Ugyanis a legrosszabb az egészben, hogy minden feszültsége a körülötte lévő embereken csattant és csattan a mai napig. Nagyon ellenszenves számomra, hogy a nézőinek 5x meg kell gondolnia egy (normális, ártatlan) kérdést vagy kijelentést, amit neki szán, mert ha csak egy szót is rosszul fogalmaz meg, akkor vagy bannt vagy a kur*aanyázást és az alázást kapja. Itt is megértem, hogy van sok idegesítő, idióta, 10000x feltett kérdés, de nem gondolom, hogy olyan módon kéne ezeket lereagálni, ahogy ő teszi, sőt.. szerintem teljesen figyelmen kívül kéne hagynia ezeket, és csak azokra reflektálni, ami érdekes/aktuális/hasznos. Főként, mert magát is felidgesíti egy apróságon is annyira, hogy percekig nem tud túllépni, később fel-felhozza a dolgot, és ez pl. egy izgalmas RP közben eléggé zavaró, mikor kizökken a játékból és percekig hőbörög.

Úgy érzem, hogy elfelejtette, hogy a követőiből, nézőiből él gyakorlatilag, és mennyire hálás lehet nekik. Nyilván nemcsak úgy a "semmiből" gyűlt össze annyi támogató és nező, megdolgozott értük, viszont egyáltalán nem becsüli a kialakult tábort, nem veszi észre, hogy mennyien mennyire szeretik, tisztelik őt ezért-azért. Evidenciává vált számára a 'siker' úgy érzem, így nem tudja kellően értékelni azokat a hatalmas eredményeket, amiket elért. Vegyük az energiaital projektjét... mint ahogy ő is többször elmondta, sokkal nagyobb érdeklődés, kereslet van rá, mint gondolták. Viszont az ezzel kapcsolatos megnyilvánulásaiból is azt érzem, hogy egyáltalán nem tudja értékelni, nem érzi mekkora dolog, nem tud örülni neki annyira. Csak a nyűg és a panaszkodás megy ezzel kapcsolatban is. Elhiszem, hogy ez is stresszes, kockázatos, nyűgös projekt volt, de megvalósult és rendkívül sikeres lett. Szóval nem értem mi a probléma... miért kell mai napig is azt hallgatni tőle, hogy felbas*za mindennemű kérdés a témával kapcsolatban? Nem inkább örülnie kéne, hogy egy ekkora projekt megvalósult, sikeres lett, és valószínűleg tovább fog fejlődni jó irányba? Oké, hogy itt is sok az ismétlődő, idegesítő kérdés..viszont az azért szerintem gáz, hogy alapvető kérdésekre nem tud és/vagy nem akar válaszolni a saját energiaitalával kapcsolatban sokesetben. Egyáltalán nem érzem, hogy felelősnek érezné magát vagy kötelezettségét érezné, hogy foglalkozzon az italával. Ráhárítja a forgalmazókra az egészet.. nem értem miért, mikor az övé és állítólag egy álma teljesült ezzel (is).

A másik, ami miatt nagyon fel vagyok háborodva az, ahogy a kialakult brigáddal viselkedik sokesetben. Nyilván értem, hogy az RP-ben a szerep része, hogy egy nárcisztikus, tapló öregembert játszik, aki kvázi alárendeltként tekint mindenkire maga körül... de úgy érzem, kicsit ráment az IRL személyiségére is ez a szerep. Bár milliószor elmondja, és kiakad, (ha rászólnak pl. Lali miatt) hogy ez csak szerep, nem a magán embernek szól. De aki rendszeresen követi és van egy kis esze, láthatja, hogy néha nemcsak a szerepnek szól, amit mond. Azért sokszor el is szólta magát pont a Lalit alakító Gergő személyével kapcsolatban, hogy szerinte nem a 'legélesebb kés a fiókban'. Amivel nincs gond, ha így gobdolja, és ettől függetlenül biztos kedveli, csak azért az ilyesfajta véleményét nem biztos, hogy a nagyközönség elé kéne tárnia, pláne ilyen formában. Gergőn, ahogy a többieken is tökre érződik, hogy mennyire kedvelik Zsozet és arra törekednek, hogy minél szórakoztatóbb legyen a stream. Nem beszélve a sok szervezkedésről, akár RP sztorik, akár Zsoze szülinapi köszöntése, pénzgyűjtés. Azt is úgy érzeztem, hogy nem tudta eléggé becsülni. Ott abban a pillanatban meglepődött, örült, megköszönte, stb. De azután és azóta nem éreztem a hálája nyomát sem. Mintahogy azzal kapcsolatban sem, hogy a brigád több, mint 1 éve kíséri végig, és nagyon sokat tesz a színvonalhoz. Én speciel csak azért nézem még most is, mert a brigád által szórakoztató tud lenni még így a negatív személyiségváltozása mellett is a stream.. a srácok nagyon sokat hozzátesznek a színvonalhoz! Ha csak egyedül tolná Zsoze ezzel a jelenlegi stílusával, biztos nem nézném, és ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Tudni lehet, hogy kapnak X Ft fizetést ezért a többiek, viszont emellé járna egy kis tisztelet, megbecsülés, hála is nekik, úgy gondolom. Persze a "színfalak mögött" nem tudhatjuk mi zajlik pontosan, de valamiért nem gondolom, hogy túlságosan másképp viselkedne a srácokkal, mint live-ban, hiszen egy szókimondó, nyers, őszinte ember, aki nem szokta megjátszani magát.

Itt kiemelném Téglát is, mert szerintem amellett sem lehet szónélkül elmenni, ahogy azután viselkedett, hogy kiderült, hogy sajnos ez a projekt (az összes többivel ellentétben) nem vált be. Vitathatatlan, hogy egy hatalmas lehetőséget és bizalmat kínált Balázsnak, amikor felajánlotta neki, hogy bevenné a 'brand-be' és streamelhetne nála. Nem is akarok ebbe belemenni túlságosan, mert a véleményem erről az egészről egy külön kommentet igényelne, túl hosszú. Annyit viszont megemlítenék mindenképpen, hogy úgy gondolom, hogy ennek a dolognak a bukása nem Téglán múlt egyáltalán. Ő maximálisan beleadott mindent, amit tudott és kellett. Szerintem tökéletesen helytállt, semmi oka nimcs szégyenkezni vagy hasonló. Zsozet sem tartom hibásnak ebben. Itt szerintem inkább egyes nezők mentalitásán, makacsságán bukott a dolog. De most ezt nem taglalnám. Azért hoztam fel ezt, mert amikor kiderült ennek a dolognak a sikertelensége, Zsoze nem a legetikusabban kommunikálta ezt le. Nem tudhatjuk, hogy pontosan hogy és miként zajlott köztük ennek a megbeszélése, viszont bármilyen vita vagy nézeteltérés is alakult ki privátban köztük ezután, azt nem hiszem, hogy az első adandó alkalommal a nézők elé kellett volna tárni Tégla 'háta mögött'. Szerintem úgy lett volna korrekt, ha ezt közösen indulat, sértettség, homályosítás nélkül közlik ketten. Nem úgy, hogy random bejelenti Zsoze, hogy ennyi volt, láthatóan sértetten, ködösítve a dolgot, Tégla utolsó streamje előtt (amit akkor tudott meg mindenki, lehet még a Tégla is). Ami ennél is kiakasztóbb volt számomra, hogy utána sokáig magát fényezve, hogy ő mekkora lehetőséget adott, meg mennyire korrekt és jófej volt Téglával. Igen, az volt, de hogy ezt utólagosan többször, idegből felemlegeti az nem túl szimpatikus. Attól függetlenül, hogy mekkora lehetőséget, bizalmat adott ezzel neki, figyelembe vehetné, hogy Tégla is sokat áldozott ezért a dologért, hitt benne, és legjobb tudása szerint csinálta a dolgokat, biztosítani tudta volna ezzel azt (ha sikeresen alakul), hogy több szabadideje és esetlegesen nézettsége legyen Zsozenak. Sajnos nem így alakult, de szerintem nem szabad elfelejteni Tégla részéről sem a dolgokat. Ugyanúgy Zsoze is hálás lehet neki az áldozataiért (felmondott, hazajött Németo.-ból), bizalmáért, igyekezetéért, és hogy egyáltalán a csapat tagja még ezután is. Hiszen nyilván Zsoze sem csupa jófejségből, önzetlenségből ajánlotta fel ezt Téglának, hanem a sikeresség esetén járó számára kedvező 'haszon'(pl.több szabadidő) miatt részben.

Ami kihatással van mind a nezőkre, mind a vele játszó brigádra az, hogy ígér valamit, és nem tartja be. Néha, ha közbejön valami, tökre érthető. De ez rendszeres. Csinál pl. egy menetrendet.. nemhogy néha, de már az első napot nem tudja betartani. Nem értem, hiszen ő állítja össze, úgy ahogy akarja. Ha meg nem tudja betartani, miért csinálja? Ezt is elvicceli, elbagatellizálja, de közben meg más, akár néző, akár játékos esetleges programját/napi rendjét elbas*za. Számít rá az ember, és aztán nem jelenik meg..jobb esetben tájékoztat, hogy elmarad a stream, de nem mindig tartja fontosnak. Ez így önmagában persze apróságnak tűnik, de ez mondhatni rendszeres, mindenre kiterjedő probléma nála. Ez a hanyagság, lesz*omság, szavahihetetlenség. Ugyanez van a játékoknál. Tök mindegy mit mond vagy a nézők mit preferálnak/szeretnének... már csak azzal hajlandó játszani (/hosszabb ideig) amivel neki éppen kedve van. De már ez is nehéz ügy, mert szinte semmi nem jó neki. Mindet unja, nem ad elég élvezetet neki és, ha éppen emiatt nem halasztja el a stream-et, akkor nyögvenyelősen az óraszám miatt végigcsinálja. Sajnos nagyon érződik, sőt mondogatja is, hogy nehezére esik streamelni már sokszor. Ezt végképp nem tudom megérteni. Szerintem összeteheti a kezét, hogy azzal foglalkozhat, amit szeret, ami egy szórakozás többnyire. Ehhez képest más a gyárba robotol 12 órákat. Jó ez egy nagyon sarkallatos példa, és nem vitatom, hogy sok munkája és éve van abban, amit elért önerőből, kitartással. Büszke is lehet magára, mert tényleg tehetséges és sikeres. Viszont becsülnie kellene, hogy elért olyan dolgokat, amiről más csak álmodhat. Mert attól, hogy valakinek esetleg lenne lehetősége streamer karrierbe vágni, még tehetsége nem biztos, hogy van. Ő ezt ezáltal és a kitartásával megvalósította, elhiszem, hogy a streamelésen kívül van még melója, de nem összehasonlítható egyik kötött, alkalmazotti, 'normális' állással sem. Nagyon hálásnak kellene lennie, hogy a hobbijából élhet meg konkrétan, mindezt úgy, hogy a nagyrészét az ezzel járó dolgoknak (kisebb megkötéssel) őmaga alakítja, úgy és akkor, amikor akarja. Szóval úgy gondolom, kutya kötelessége arra a napi 3-4 óra streamelésre összekapnia magát még akkor is, ha éppen nincs túl sok kedve, és az elvárásoknak eleget tenni. Más sem teheti meg a munkahelyén, hogy éppen nem megy be dolgozni, ha nincs kedve, vagy minőségileg alul teljesít. Mert előbb-utóbb kirúgják. Neki nincs ennyire megkötve a keze, többek közt ezért is mutathatna nagyobb alázatot mind a munkája, mind az emberek irányába!


Nagyon sokat írtam, de még így sem eleget. Jobban is ki tudnám fejteni a csalódottságom, felháborodásom okát vele kapcsolatban, de lehet kevés lenne 1 nap.

Remélem eljut hozzá ez az írás, mert úgy gondolom, hogy egy reális véleményt, kritikát kapott a jelenlegi viselkedésével kapcsolatban egy olyan külső szemlélőtől, olyan nézőjétől, aki FB streamelése kezdetétől rendszeresen követi és alapvetően kedveli. Remélem azt is, hogyha ezt olvassa, végiggondolja és segítségére lesz abban, hogy felismerje, hogy nagyon nem jó út az amin most jár, illetve ahogy jár. Ezzel a vislekedésével előbb-utóbb le fognak morzsolódni azok közül is sokan, akik régóta támogatják, követik, szerették. Mert ez már nem a szerethető Zsoze.

Kívánom, hogy rendeződjenek a dolgai, ismerje fel, hogy milyen sikeres és mekkora felelőssége van bizonyos dolgokban, és nem utolsó sorban, hogy meg kell becsülni, hálásnak kell lenni a dolgokért. Az állándó rinya, panaszkodás, hőbörgés, kur*aanyázás, mások alázása nem visz előrébb, sőt..!

Maradj szórakoztató, trágár, időnként megbotránkoztató..de mindennek van határa! Ezt kb. 2020. őszéig teljesen jól tartotta. Aztán vett egy nagyon alpári, idegesítő, hisztis, rossz irányt a viselkedése.

Az őszintesége, segítőkészsége, humora azért reméljük megmarad!

2021. márc. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
16-os a téglás dologról én szivesen elolvasnék egy ehez hasonló "cikket".
2021. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
4%
Apa, kezdődik...
2021. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

16-os

Igazából ez az egész egy piramis. Minden amit összeírtál összefügg mindennel, hogy mért játszik úgy ahogy, hogy mért nincs kedve sok dologhoz és hogy kivel hogy bánik stb. Egyébként ebben talán egy fordulópont volt az első Covid időszak. Amikor meglett az első 10k egyidejű néző, jó páran írták: Na de ne felejtsd Zsizi, hogy sokan azért vannak ott mert Covid zárás van...és igazuk is volt, viszont ez neki nem biztos, hogy leesett, cserébe kapott nagy donateket stb.

2021. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

Érdekes itt a videó elején látható újabb kiadású Nber reklám: Ez első verzió se volt kerek, de ez sem lett kerekebb:Ráesik egy alma a dobozra (mért, nincs köze az italhoz) és nincs benne a szlogen sem....vagyis de, a szlogen az lett, hogy "Ez oda*sz!", amit pedig egy rajongó írt és ők választották ki, hogy minden hol ott lesz "Nber, ide szlogen nem kell!" gyakorlatilag csak a dobozon van rajta, reklámban sehol. Furcsa...utólag gondolom rájöttek, hogy nem elég ütős és frappáns a csavart szlogen, jobb meg nem volt raktáron, mint az "Ez oda*sz!", pedig aztán Zsizi nagy szöveg művész.

[link]

2021. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!