Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Az alábbi közösségi oldalak...

Az alábbi közösségi oldalak közül melyik a legkárosabb és miért?

Figyelt kérdés
Már persze amelyiket lehet egyáltalán közösségi oldalnak nevezni...

2021. aug. 21. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Facebook
Twitter
Instagram
TikTok
Twitch
OnlyFans
Reddit
Tumblr
egyéb
egyiket sem imerem / egyik sem káros
29 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
A Youtube-ot lehagytam, bocsánat.
2021. aug. 21. 20:23
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem az oldal káros, hanem egyes emberek rajta. A szolgáltató csak egy felületet ad, azt tartalommal a felhasználók töltik meg. Aki fogékony a hülyeségre, vagy befolyásolható, az az életben is ugyanilyen, nem a közösségi oldal a hibás benne. Az csak egy tényező, hogy az internet segítségével könnyebben és gyorsabban jut el hozzád a káros emberek kreálta tartalom.
2021. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
#2 szóval ha valaki kutyaviadalr rendez az nem felelős? Csak a kutyatulajdonosok?
2021. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Tudsz rendezni viadalt anélkül, hogy lenne rá jelentkező aki elviszi a kutyáját harcolni? Mert ha nem, akkor a kutyatulaj a felelős.

Ha erre azt mondod, hogy a szervező is vihet oda saját tulajodonú kutyákat és csak a közönséget kell odahívni, akkor ugyanebben az analógiában a közösségi oldal saját maga kell, hogy előállítsa a káros tartalmat. Ilyen pedig nincs, mert egyik közösség oldalon sincs autogenerált poszt.

Nem igazán értem, mit akartál ezzel a példával alátámasztani.

2021. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

#4 szerintem tök egyértelmű hogy mit akartam ezzel alátámasztani, de ezek szerint nem mindenkinek.


Nem arra céloztam hogy csak a szolgáltató a felelős, hanem a szolgáltatónak is van felelőssége.


Mondok más példát is, excsajok.net, ott sem a szolgaltató szolgáltatta a tartalmat, csak közzétette azt amit kapott a beküldőktől.


Egy szolgáltató igenis tudja befolyasolni a megjelenő tartalmakat, ilyen a like gomb intézménye. Ugye annak idején úgy nyilatkoztak, hogy nem lesz dislike gomb, mivel a pozitív megerősítést preferálják inkább. Ez mondjuk a jó oldal. Mivel évek óta n vagyok fent, így pl. a facebookról nem tudok negatív pl. mondani, ami biztosan ma is jelen van. Vegyük példának inkább ezt az oldalt. Miérrt teszi a gyakorikerdesek.hu lehetőve hogy ugyanazt a kérdést többször írják ki? Miért nincs ezzel kapcsolatban komolyabb moderació? Elvileg pont az lenne az oldal lényege, hogy egy kérdést csak egyszer kelljen feltenni. Ehelyett sokszor vannak feltéve, sokszor igénytelenül, így csak a válaszolók idejét rabolják.

2021. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as

Ez bizony igen sánta hasonlat lett.

Egyik oldal sem rendez "kutyaviadalt". Az analógiádnál maradva: a platform helyet biztosít egy baráti összejövetelnek, és az már az azon résztvevők felelőssége, hogy az ott megjelentek babazsúrt vagy kutyaviadalt kerekítenek az összejövetelből.


Kérdező:

Egyik sem káros.

Az a felelős aki káros dologra használja.

Ezzel az erővel visszamehetnél az alapokig, és feltehetnéd úgy a kérdést, hogy maga az internet káros-e. Vagy maga a számítástechnika, vagy maga a technika... és így tovább.

Ezek a felületek pont annyira károsak mint a sarki háztartási bolt, ahol megvehetsz egy konyhakést. Nem a bolt a hibás ha azt a kés valaki nem krumplipucolásra használja hanem megöl valakit.

2021. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

#2 szóval az az érv hogy a szoláltató nem tesz közzé tartalmat? És mi van ha azt mondom hogy mégis? (Már a reklámokon felül, bár nyilvan azt sem ők teszik közzé)


És mi a helyzet a társkereső oldalakkal? Vagy az hogy a tarskereső oldalak kamu felhasználókat hoznak létre azért hogy előfizetőket toborozzanak, csak összeesküvés elmélet? Csak mert itt sokszor illetik ilyen vádakkal a tarskereső oldalakat. Feltételezhetem hogy akik szerint a facebook nem felelős, azok ezt az elméletet is tagadják?

2021. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A válaszokra reagálva, már az is elég káros hogy elhitetik magukról hogy nem károsak, mivel ők csak a helyet biztosítják.
2021. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, ahogy elnézem, elfogytak az érvek, maradt a lepontozás. :)
2021. aug. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!