Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hiszik azt az emberek ,...

Miért hiszik azt az emberek , hogy a cigi legkárosabb , a magány , stressz sokkal károsabb?

Figyelt kérdés

Az életem szürke , szomorú semmiben nincs sikerem . Úgy érzem már öreg vagyok mindenhez és sok mindenből kimaradtam. Nem kötődöm semmihez , így párt se tudnék találni. A boldogságot nekem azt jelenti , ha kimegyek elszivni egy cigit , ha nem cigiznék , akkor meg minek éljek semmi jó nincs az eletemben és nem is volt. Családom is zűrös.

25



2021. máj. 26. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
25 évesen túl öregnek érzed magad? Wtf. Neked sürgősen pszichiáterre van szükséged.
2021. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Igen, a stressz is káros. De a dohányzás is, mondom ezt dohányzóként.

Eddig háromszor tettem le hosszabb időre. Most dolgozok rajta újra, pont az egészségem kényszerített rá.

Az, hogy valaki szeret dohányozni, még nem probléma. De az, hogy csak ez okoz boldogságot, már igen. Érdemes lenne egy pszichológust megkeresni.

És a 25 éveddel öregnek érzed magad? Akkor én 48 évesen temessem el magam? És akik még idősebbek?

Előtted az élet!

2021. máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

A magány a legutolsó a felsoroltak közül ami káros lenne.


A stressz a legkárosabb a felsoroltak közül, mivel rengeteg betegség visszavezethető a stresszes életre. Pl. a mai világban egyre fiatalabb korban lesznek az emberek rákosak, és ez utal a stresszes életvitelükre, a meg nem oldott problémáikra.


A cigi (mindenhogy káros) viszont csak akkor lesz életveszélyes, ha napi legalább 2-3 dobozzal szív el az ember. Ha csak fél - 1 doboz, az kevésbé káros.

2021. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Mihez vagy öreg, miből maradtál ki? Buli után félmeztelenül részegen rókázás az árokparton 16 évesen? Hidd el, az ilyesmit nemhogy most, de akár 70 évesen is bármikor bepótolhatod...
2021. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az alkohol károsabb, dohányztam régebben, már leszoktam, egy ideje rendszeresen iszom, és sokkal rosszabbul érzem magam, mint mikor cigiztem.
2021. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt a pénzt összegyűjthetned és valami más hobbit találhatnál ami élettel telivé tesz. Menj el orvoshoz és majd ő segít mert valószínű depressziós vagy. Megfelelő gyógyszer rel hamarabb talpra tudsz állni és nem kerül annyi pénzbe. Én láttam boncolás kor tüdőrákos halottat nagyon durva. Apám 32 kg volt amikor meghalt. Ne akarjátok azt amikor már pelenkában lesztek és csak morfin tapasz tud enyhíteni a mérhetetlen fájdalmai tokon. Ez nem játék se a cigi se az alkohol se a drog. Te döntesz ,fel kell nőni es helyes döntéseket hozni. Mindig megéri változtatni de ne várd el hogy más élje helyetted az életed. Igazából mindenki egyedül van szóval élvezd ki amíg élhetsz és segíts akár másokon is. Kezdj el például önkénteskedni állatmenhelyen vagy bárhol és akkor rájössz hogy a te életed és ugyanúgy értékes. Kitartást kívánok hozzá nem lesz könnyű de megéri:)
2021. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Napi 3-4 szálat szivok
2021. máj. 27. 07:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, a folyamatos szomorúság vezethet hosszútávon mentális és testi problémákhoz is, ebben igazad van. Az viszont szomorú, hogy így próbálod "megoldani", vagyis inkább elfeded a tüneteket.


Én is 25 vagyok, tény, hogy bennem is felmerült már, hogy öreg vagyok, még közel sem tartok ott az életben, ahol szeretnék. De nem hinném, hogy késő bármi jóba is belekezdeni, ami hosszútávon épít.

2021. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
2021. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Elnézést, ez nem ide szántam.
2021. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!