Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért van ennyi elbutult...

Miért van ennyi elbutult ember a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom hogy én hű de mennyire okos vagyok,meg tökéletes mert nem,de egyszerűen dühítő és szomorú ez a jelenség.25 éves vagyok és azt látom hogy a nálam pár évvel fiatalabbak olyan megnyilvánulásokat engednek meg maguknak a neten hogy én csak pislogok.Akár itt ezen az oldalon vagy a TikTok-on,Instagramon stb.Olyanokat leírnak amiért akár fel is lehetne jelenteni őket és egyszerűen nem fogják fel hogy súlya van a leírt szavaknak.Lazán odaírnak olyanokat egy teljesen normális poszt vagy videó alá hogy pl dögölj meg anyáddal együtt és ez még az enyhébb kategória.A másik az hogy képtelenek helyesen írni.A mai tinik nem járnak már iskolába vagy csak melegedni mennek? Képesek teljesen ártatlan kommentekbe is belekötni pl én odaírtam TikTok-on egy gepárdokról szóló videó alá mennyire szeretem a nagymacskákat erre betámadott valaki hogy a gepárd nem is a macska hanem a kutyafélékhez tartozik.Egyrészt ez az állítás nem igaz más részt pedig hemzsegett a helyesírási hibáktól.Tehát hogy ez mi? Lehet írni hogy ok boomer meg hogy mit foglalkozok ilyenekkel de ez engem akkor is zavar.Azt hiszik a gyerekek hogy a neten bármit megtehetnek úgy sem lesz következménye,nem kell odafigyelni órán sem mert majd úgyis influenszerek leszünk aztán kit érdekel bármi is.Egész nap csak ezt nyomják,online élik az életüket,nincsenek valódi élményeik.Hová fog ez vezetni? Meg lehetne ezt állítani valahogy?

2021. aug. 27. 08:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
A gepárd valóban egy bonyolult eset, inkább átmenet a macskák meg kutyák közt. Be lehet sorolni erőszakkal valahova, de kilóg.
2021. aug. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok a buta ember. Ezelőtt is sokan voltak, csak az internet és a közösségi oldalak előtt a 99,9%-kal soha nem is kerültél kapcsolatba. Így meg ömlesztve látod őket.
2021. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

"A gepárd valóban egy bonyolult eset, inkább átmenet a macskák meg kutyák közt"

Ez túlzás, származástanilag és szervezettanilag is egyértelműen macskaféle. Csak van egy-két egyedi tulajdonsága a többi macskaféléhez képest, amivel a sprintvadászathoz alkalmazkodott. Pl hogy nem visszahúzhatóak a karmai.

De a kutyafélékkel semmilyen kapcsolatban nem áll.

2021. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Direkt megnéztem hogy most tényleg én vagyok-e a hülye.A wikipédia szerint a macskafélék családjába tartozik.De nem is ez a lényeg hanem hogy olyan stílusba tudnak az embernek nekitámadni egy ilyen semmiség miatt hogy erre már nem is lehet igazából mit mondani.
2021. aug. 27. 08:57
 5/22 TR75 ***** válasza:
85%

Hát igen, a net miatt sokkal több ilyen emberrel futsz össze (nem azért, mert többen vannak, hanem mert több emberrel kerülsz kapcsolatba).

A közösségi oldalakon ráadásul sokszor csak (vagy főleg) írásban tartod a kapcsolatot másokkal, 30-40 évvel ezelőtt telefonon és élőben tehetted ezt (kevesebb emberrel), csak néhányukkal leveleztél volna. Az utóbbiak kivételével szinte senkiről nem tudtad volna, hogy hogy ír.

A megnyilvánulások... Nyilván a kvázi "névtelenség" miatt többet megengednek maguknak az emberek.

És csak egy megjegyzés: a központozással te is hadilábon állsz (hacsak nem direkt hagyod el az írásjeleket), szóval a helyesírással neked is vannak gondjaid, fárasztó ennyire tagolatlan szöveget olvasni.

2021. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9%
"A wikipédia szerint" - Na, itt kezdődik a baj.
2021. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Miért kezdődne itt a baj? Magamtól is tudtam.Azért néztem meg hogy saját magamat is megerősítsem hogy nem írok butaságot.A tagoltságról meg annyit hogy elnézést amiért nem úgy fogalmaztam meg ezt a szöveget mint egy szakdolgozatot de szerintem ettől függetlenül érthető a mondandóm.
2021. aug. 27. 09:57
 8/22 A kérdező kommentje:
Pont erről beszéltem egyébként. Az hogy valaki olyanokat ír mint például:’’azert mert nics tuljo etelmezö kepeseget,,azt senki nem szólja meg de ha valahová nem raksz vesszőt akkor már nem tudsz helyesen írni.Nevetséges komolyan.
2021. aug. 27. 10:02
 9/22 TR75 ***** válasza:
36%

Akár tetszik, akár nem, a központozás a helyesírás része.

De most már inkább azt mondom, trollkodsz.

2021. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ha nem egyezik a véleményünk akkor egyértelmű hogy csak troll lehetek.Ez is mutatja a színvonalat…
2021. aug. 27. 10:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!