Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan fogjátok ünnepelni a...

Hogyan fogjátok ünnepelni a HALLOWEENT? (október 31. )

Figyelt kérdés

Az utóbbi években a halloween ünneplése ismét visszatért...Az utóbbi években Magyarországon egyre több helyen ünneplik meg.

Fogtok tököt vásárolni?

Készítetek töklámpást?

Jelmezbe öltöztetitek a gyerekeket?

Vesztek édességet a gyerekeknek?

Becsöngettek a szomszédokhoz és mondjátok, hogy Cukrot vagy csínyt?

Halloween-kor megnézed a karácsonyi lidércnyomás című filmet? http://www.youtube.com/watch?v=UZCa2iznJok

Rendeztek jelmezbált vagy Halloween bulit?

Az udvart, a házat túlvilági hangulatúvá varázsoljátok?

Vízzel teli vödörből szájjal szedtek majd ki almát?(játék)


2010. okt. 13. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nemfogjuk...ez nem magyar ünnep. Sokan még azt se tudják mi az a Hallowen. Ez maradjon az angoloknál. Max a gyerekek csinálnak töklámpást, de ennyi.
2010. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek az elsővel. Ide nem tért vissza, mivel nem (volt) naptári ünnep. Csak pénzlehúzás az egész...
2010. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Magyarországon a Halottak napja a Halloween. Tehát már jó régóta magyar ünnep ez. Csak idegen nyelven Halloween a neve és fel van turbózva kicsit, hogy ne arról szóljon, hogy a sírok mellett bőgünk hanem jelmezbe öltözünk, tököt faragunk, bulit rendezünk. Azért születtünk, hogy ilyeneket csináljunk nem azért, hogy azon keseregjünk amin már nem tudunk változtatni vagyis a halálon.
2010. okt. 13. 08:45
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
hülyeségnek tartom ezt az ünnepet. Halottak napja, az halottak napja, ez meg halloween. Igen, régebben szerettem tököt faragni, de nem e miatt a marhaság miatt. Szimplán jó szórakozás volt a haverokkal összeülni, és mindenki csinált egy tököt, utána meg azzal szaladgáltunk (kb 8 éve :) )
2010. okt. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Jajaja. Tudom, hogy 21. század van, de halottak napján akkor se kellene bulikba mennünk, meg szórakoznunk...Tudom, hogy nem kellene keseregni, de azért bulizni se...Olyan, mintha örülnének neki, hogy már nincsenek.
2010. okt. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

A Halottak napja és a Halloween "ünneplése" köszönőviszonyban sincsenek egymással. Abszolút nem ugyanarról van szó. Az európai Halottak napja egy megemlékezés a halottakról. A Halloween pedig a szellemek kiűzésének az ünnepe. A halálon nekünk nincs mit ünnepelni. Sőt, még a töklámpa sem tartozik itt hozzá, csak a gyertyagyújtás. Beöltözni sem szoktunk. Tehát a Hallowen nem visszatért, hanem a Halloween nem más, mint egy újabb amerikai szokás majmolása.

PS: te az amerikai függetlenség napját is ünnepled, ugye? A magyar "függetlenség napjának" meg még a dátumát sem tudod?

2010. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Úgy, mint tavaly. Sehogy.
2010. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Nemrég próbáltam végig nézni csak úgy a karácsonyi lidércnyomást..Ritka szar animációs film,végig se tudtam nézni..Az állandó nyivákolástól kivert a víz...

Én is inkább a régi megszokott dolgot részesítem előnyben,és nem gazdagítom az üzletemberek vagyonát,hogy hallowenezzek..Nekem vannak kedves halottaim akikhez mint minden évben kimegyek halottak napján,és a család, mécses gyújtva össze jönnek,beszélgetnek..

Csak megjegyzem,hogy amióta Angliában élek(jó pár éve) eleinte meglepett,hogy itt kint sem nagyon hagyományőrzők.Itt kint is nagyon sok angol rájött,hogy ez nem más mint üzleti fogás..Sokan nem is tartják meg,ugyanolyan nap ez is mint a többi.A külföldiek zöme nem tartja meg,így elég kevesen készülnek a hallowenre..Néha pár gyerek beöltözik,és kopogtat,de nagyon már ez sem élvezet nekik,mert a külföldiek nem nyitnak ajtót..Ahogy én sem..Nem fogok egy csomó édességre kidobni a pénzt,hogy utána szétosztogassam idegen kölyköknek..Ma már nem ezt a világot éljük,.Le lehet pontozni,de 10-15 fontért 3 napig eszek,és ezért megdolgoztam..Itt kint inkább a fiatalok (akik még nem fogták fel,hogy biznisz az egész) csinál partit..

Szóval én nem hallowenezek...

2010. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kissarc válasza:
Az a baj hogy manapság semmit sem ünneplünk meg. A húsvétot se nagyon. Régebben kimentünk tojást gyűjteni meg locsolkodni. A lányok várták a fiukat. És most? Annyira gáz a mai fiatalság felfogása... Tudom ez nem nagyon illik ide de valaki megérti hogy mire célzok valaki meg nem. Előttem nem egy ember írta hogy hogy miért kölcsön egy csomó pénzt idegen kölykökre meg ilyenek..és én kérdezem régen miért költöttünk? Akkor sem volt több pénzünk mint most (vagy legalábbis nem ért többet) És ki tudja lehet meg kéne ünnepelni a hallottainkat. Tudom ez fájdalmas dolog meg minden. De lehet hogy ők is ezt akarnák. Hisz miért lenne egy olyan nap ahol egész nap szomorúak vagyunk. Miért ne lehetne egy olyan ahol a szeretteinkkel vagyunk és ünnepelünk hogy élünk?
2010. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Angliában 60 millió USÁ-ban 307 millió ember tehát 370 millió ember ünnepli a Halloweent. Biztos az a 370 milló ember a hülye és ez a 10 millió magyar az ügyes és okos kis nemzet, hogy nem ünnepli. Hihető... :D Én inkább azt mondanám, hogy az a furcsa, hogy az a 10 millió magyar miért nem ünnepli?
2010. okt. 13. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!