Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan fogjátok ünnepelni a...

Hogyan fogjátok ünnepelni a HALLOWEENT? (október 31. )

Figyelt kérdés

Az utóbbi években a halloween ünneplése ismét visszatért...Az utóbbi években Magyarországon egyre több helyen ünneplik meg.

Fogtok tököt vásárolni?

Készítetek töklámpást?

Jelmezbe öltöztetitek a gyerekeket?

Vesztek édességet a gyerekeknek?

Becsöngettek a szomszédokhoz és mondjátok, hogy Cukrot vagy csínyt?

Halloween-kor megnézed a karácsonyi lidércnyomás című filmet? http://www.youtube.com/watch?v=UZCa2iznJok

Rendeztek jelmezbált vagy Halloween bulit?

Az udvart, a házat túlvilági hangulatúvá varázsoljátok?

Vízzel teli vödörből szájjal szedtek majd ki almát?(játék)


2010. okt. 13. 08:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Na most vegyük fordítva: eljut a híre az USA-ba, hogy húsvétkor locsolkodni kell, bájos versikéket mondva a lányoknak. Szerinted mennyire fog megragadni náluk? Magyarországon nem szokás a halloween. Ha mindenképpen maskarába akarsz öltözni, akkor várd meg a farsangot, és akkor rendezz bulit. Ennek hazánkban nagyobb szokása van. Így is minden Amerikáról szól, ez folyik a csapból is. Engem nem érdekel, én kimegyek az eltemetett szeretteimhez, barátaimhoz, megemlékezek róluk, a rokonokkal összeülünk és egy ebéd mellett elbeszélgetünk. Késő délután meg a haverokkal beülünk valahova és megemlékezünk azokról, akik már nem lehetnek velünk... Iszunk helyettük is egy sört, mert ők is ezt tennék, ha még élnének. Majd hazamegyünk. Magyarországon ez a szokás, persze lehet halloween partit, be lehet öltöztetni a gyereket, de amikor megy a szomszédba G.I Joe-nak vagy vámpírnak öltözve és cukrot kér, a szomszéd arcát azért megnézném. NEM LESZ felkészülve rá, mert ez nem szokás.


Angolszász országokban ez hagyomány, Magyarországon nem. Magyarországon nem a Télapó hozza karácsonykor az ajándékot, hanem a Jézuska. Télapó/Mikulás december 6-án jön. Vagy 5-én este. Amerikában ez sem hagyomány, hogy december 5-én este kis cipőket tesznek a gyerekek az ablakba, és várják, hogy mi kerül bele. Hálaadás napját is megünnepelnéd? Egyszerűen semmi köze a hagyományainknak a halloween-hez. Idegen tőlünk. Csak téged is megbolondított a média, azért hiszed azt, hogy ez jó. Persze, ahol szokás. De itt nem az.


Amúgy igen, ez is csak a pénzlehúzásról szól már manapság, mint minden ünnep (vallási-nemzeti).

2010. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj ha mi magyarok a halottak napján temetőbe megyünk emlékezni azokra akik már nincsenek köztünk? Miért baj az,hogy nekünk magyaroknak idegen a halloween,és bizony meglepődnék ha egy csapat gyerek maskarába állna az ajtóm előtt..Miért baj az ha mi magyarok nem akarjuk majmolni az amcsikat??

Felőlem, úgy ünnepled ahogy akarod! Engem nem fog zavarni..Én is úgy ünneplem ahogy szeretném..

Sok mindent nem követek mert csak üzleti fogás,és majmolás..

Pl:December 6-án kirakom a csizmát...Karácsonykor 24-én díszítem a fát(és nem előtte 1 héttel ahogy az angolok csinálják.Ugyanis kint Angliában és Amerikában 1 héttel előtte díszítenek,mert így várják a karácsonyt.25-én már bontják is le)

Én karácsonykor töltött káposztát eszem,és mákos beiglit. Nem sütök pulykát mert ez nem nálunk szokás..(nincs is semmi történetünk a pulykáról)

Szilveszterkor lencsét eszem...

Húsvétkor tojást festek...

Ami a lényeg! Nem tartom a Valentin napot sem,mert nevetséges,hogy évente egyszer kell a szeretet kimutatni az üzletemberek szerint.

Mi nem a nem tudom hány milliós angolok,és amerikaiak vagyunk..Mi egy kis ország vagyunk a saját ünnepünkkel..

De szíved joga maskarába bújni,és majmolni másokat..Ha ettől jobban érzed magad!

2010. okt. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sehogy sem. Miért?


Mert nem vagy amerikanizált sátánista barom, aki a halálistent éljenezi, mint egy hülyegyerek, mert az milyen "menő", hogy csontváz meg halál meg vér és JAJJ, DE NAGYON MÓKÁS!

2013. nov. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!