Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Zalakarosi Fürdő szaunájára...

Suetonius kérdése:

A Zalakarosi Fürdő szaunájára miért aggatják a naturista jelzőt?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, és eddig úgy tapasztaltam, hogy a környék nagy fürdőinek szaunarészlegei textilmetes területnek minősülnek. Sárváron erre külön figyelmeztettek a pénztárban, és ez valóban be is volt tartva/tartatva. Zalakaroson miért van szükség ezt külön hangsúlyozni? Szaunázni meztelenül a legegészségesebb. Mégis van esetleg egy erre a célra a naturistáknak leválasztott rész?

jan. 31. 19:59
1 2
 1/19 anonim válasza:
77%
Nem hiszem, csak sokan fürdőruhában használnak szaunákat, de így már az ötlet megszületése előtt tisztázzák a szabályokat.
febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Mert magyarországon még mindíg nem tudják, hogy mi a szauna. Szaunázni logikusan csak textilmentesen lehet, amit fürdőruhában használnak, az nem szauna, hanem melegedő, vagy Warmbad, ahogy németországban hívják. De mivel Zalakarosra többnyire magyar vendégek járnak, akik jelkentős részének általában halvány lila gőze sincs a szaunakultúráról, ezért kisarkítva kell a tudtukra hozni, hgy ide nem trappolhat be csorgó gatyával.
febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Mert Magyarországon a prüdéria a normális; márpedig ahol a normálistól eltérnek, azt jelezni kell.
febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
#3: Inkább a jellemző szót hasznááld a normális helyett. Nem normális dolog a prüdéria, csak nagyon jellemző.
febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Én inkább fordítva szoktam pofára esni. Bemegyek egy fürdőbe a szaunába és kiderül, hogy az nem is szauna, mert mindenki fürdőruhában használja. Aztán rám néznek úgy, mint egy pervezre, ha leveszem a gatyát (ilyen helyen lepedővel is eltakarom magam), pedig ez lenne az alap. Arról meg ne is beszéljünk, hogy semmit sem tesznek maguk alá, had csurogjon a padra az izzadtságuk, amibe majd más beleülhet, meg zuhanyzás helyett is a medencébe öblítik le magukról a mocskot. No ezért mondom én, hogy ez az ország nagyon el van még maradva sokmindenben, de főleg az alapvető igényesség tekintetében.
febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

#4 a "normális", a "norma" nem tévesztendő össze a természetessel, vagy az számomra kívánatossal.


A norma az a szabályhalmaz, amit egy közösség többé-kevésbé egyhangúan elfogad. Ami megfelel a normának, az normális.


Magyarország prűd ország, tehát itt a szégyenlősség a norma és a meztelenség esik kívül a normálison.


Ebből következően én nem vagyok normális, de sebaj.

febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
#6: Attól, hogy az emberek többsége sajnos helyesírni sem tud és minden szinten igénytelen magára, ez nem lesz még normális. Ez a szomorú valóság, jellemző, átlagos, de ne legyen ez a norma.
febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
#7 azt nem itt fogjuk eldönteni, hogy mi legyen a norma. A magyar emberek túlnyomó többsége szerint aki nyilvános helyen ruha nélkül van, az nem normális.
febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Tudna valaki esetleg a kérdésre is válaszolni? Köszönöm!
febr. 1. 14:23
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
#9: Szerintem pont arról megy a vita. Nyugaton az a normális, hogy a szaunában az ember nem visel fürdőruhát, itt meg, mint ahogy a 8-as válaszolónál is látod, az ilyeneket nem tartják normálisnak. Ezért aztán a gyengébbek kedvéért és a félreértések elkerülése végett tisztázzák, hogy ez a szauna, szauna és nem melegedő, tehát naturista módon kell használni. Szomorú, hogy ezt itthon ki kell írni, de reméljük idővel javulni fog az ország igényszinte (amire sok esélyt nem látok, látva a 6-os válaszoló lepontozását), és egyre több szaunánál az lesz a jellemző, amit tőlünk nyugatabbra tartanak normálisnak.
febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!