Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Zalakarosi Fürdő szaunájára...

Suetonius kérdése:

A Zalakarosi Fürdő szaunájára miért aggatják a naturista jelzőt?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, és eddig úgy tapasztaltam, hogy a környék nagy fürdőinek szaunarészlegei textilmetes területnek minősülnek. Sárváron erre külön figyelmeztettek a pénztárban, és ez valóban be is volt tartva/tartatva. Zalakaroson miért van szükség ezt külön hangsúlyozni? Szaunázni meztelenül a legegészségesebb. Mégis van esetleg egy erre a célra a naturistáknak leválasztott rész?

jan. 31. 19:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%

Zalakaroson két szauna van.


Van egy textilmentes rész, ami jellemzően a kiemelt időszakokban, illetve hétvégéken van nyitva.

Ezen kívül van egy textiles finn és infra szauna is, amely minden nap nyitva van. Furcsa módon ez a gyermekvilágban kapott helyet. 😀

febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

10-es: Részben tényleg erről ment a vita, viszont nem az adott fürdőt illető konkrétumok hangzottak el, hanem csak találgatások. De a próbálkozást köszönöm, magam is így értelmeztem, csak na. :)

Egyébként a meztelen szaunázás tudtommal nem egyenlő a naturizmussal, ha csak nem megengedett a pihenő rész meztelen használata is. :D

11-es: Köszönöm!

febr. 1. 17:07
 13/19 anonim ***** válasza:
#12: Nehéz határvonalat húzni. a naturizmussal valóban nem, mert az nem csak a szaunáról szól. De télen sok más lehetőség nincs. A szaunában inkább ott van különbség, hogy lehetsz-e teljesen meztelenül, ahogyan tényleg jó és hasznos, vagy el kell takarnod magad. Ez utóbbi esetben már senki sem mondja meg, hogy van-e fürdőruha a lepedő alatt. Az én véleményem az, hogy fürdőruhát ne vigyen be az ember a szaunába, sehova se, ha pedig szégyenlős valaki, akkor tekerje maga köré a lepedőt és pont ugyanúgy nem fogják meglátni, mintha fürdőruhában lenne. De ne szólja meg a másikat, ha ő meg meztelenül akar, mert a szauna eredetileg így használandó és így is egészséges igazán.
febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
11es: és mire fel a naturista megkülönböztezés? Azért amit 13as mond? Hogy ne lehessen rejtve fürdőruhát viselni?
febr. 1. 17:59
 15/19 anonim ***** válasza:

A "textilmentes" azt jelenti, hogy nem szabad fürdőruhát viselni, de ahol csak lehetséges, kötelezően takargatniuk kell magukat a vendégeknek valami mással. Ez valamiféle kényszeredettséget sugall: levetjük a fürdőrucit, mert muszáj, de igazából nem akarjuk, és úgy teszünk, mintha a testünk látványa káros lenne másokra, ezért meg kell kímélnünk őket tőle.


A "naturista" azt jelenti, hogy a fürdőruhaviselés tilalmán kívül semmi más szabály nincs, tehát mindenki ott és úgy lóbálja a lompost meg a cs*cs*t, ahogy neki tetszik. Vagyis teljesen szabad.

febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Érteni vélem, köszönöm! :)

A bizonytalanságom amiatt van, hogy még mindig nehezemre esik elfogadni, hogy a textilmentesség nem egyenlő a meztelenséggel.

Ráckevén láttam ilyet, de azt hittem az elszigetelt eset. Ott láttam embereket merülőmedencét szaunalepedőben használni... :D :D

febr. 2. 14:29
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Zalakaros elég hitvány hely, leginkább csak gyerekes családoknak jó pancsoló. A szaunavilág csak hétvégén üzemel, a vendégek hangoskodnak, tahók, az egész fürdő kialakítása logikátlan. Ha a szauna után szeretnél a termálban lazulni egyet, először át kell verekedned magad az élményfürdő papucstengerén a visítozókat hallgatva, a különálló termálvilág pedig a komplexum teljesen átellenes oldalán található, ami csak az alapbelépő+szaunakiegészítő jegye felül fizetve használható. A legdrágább hely a környéken, országosan szerintme ár/érték arányban az utolsó. Senkinek nem ajánlom, aki pihenni szeretne, válassza inkább Sárvárt, Bükfürdőt vagy Lentit.
febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ráckevén én utcai ruhában is láttam egyeseket használni a medencét. Abból ne indulj ki. Ráckevén a szaunamesterek is rettentően alpári, primitív emberek, a higiéniára meg semmit sem adnak. Ne az legyen a mérce. A merülőmedencét meztelenül kell használni egyértelműen, mégpedig zuhanyzás után.
febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nna, feleségemmel ellátogattunk Zalakarosra, én pedig kipróbáltam a szaunát.

Egy nagyon jó, valóban textilmentes szaunaviláguk van, ahol a személyzet ügyel arra, hogy a vendégek betartsák a szabályokat. Kellemes élmény volt.

febr. 20. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!