Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti elengednétek a lányotok...

Ti elengednétek a lányotok Balaton Soundra?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves,és a barátai mentek a Balaton Soundra,és a lányom is akart velük menni,de nem engedtem,mert ugyanis én úgy tartottam,hogy még túl kicsi.. Megbeszéltük,hogy talán jövőre elengedem valamilyen fesztiválra,de csakis a barátaival,másokkal,akiket nem ismerek,semmiképpen.. Akik most elhívták a Soundra,ismerem őket,megbízható gyerekek,de én nagyon féltem őt,de melyik szülő nem?! Átbeszéltük,hogy most miért nem mehet,ezeknek a veszélyeit,és megértette.. Egyik ismerősünk járt ott,és mesélte,hogy mik vannak ott.. (részeg,narkós emberek,és ő is tizenéves,és ráhajtottak) De én mégis sajnálom,hogy most nem engedtem el,és úgy látom jónak,hogyha jövőre megy el a barátaival,mikor már kicsit érettebb,és megérti ezeknek a veszélyeit,hogy miket szabad,és miket nem szabad csinálnia.. Na meg az alkohol.. Ettől irtózom.. Tudom,hogyha jövőre elengedném,és előtte nyomatékosan mondanám,hogy ne igyon semmiféle alkoholt,akkor is megtenné,mert ha már fesztivál,akkor egyszer fesztivál. Szilveszterkor elengedem bulizni a barátaival,és azt is tudja,hogy mennyit igyon,hogy tudja hol van,és hogy fiú-e vagy lány.. Tavaly volt a barátaival 2 hetet lent a Balatonon,oda elengedem,de az ő korában a Soundra nem..Itt a kérdés az,hogy ti elengednétek jövőre valami fesztiválra,azaz 16 évesen? A válaszokat előre is köszönöm szépen! :)

2016. júl. 8. 22:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja,és még annyit hozzá,hogy jövőre a 21 éves bátyja is menne,és arra gondoltam,hogy ketten mehetnének..A fiam nem iszik,szóval tudna figyelni a hugára,hogy ő se igyon.. Vagy csak mértékkel.. És erről vélemény? :)
2016. júl. 8. 22:11
 2/11 anonim válasza:
82%
15 évesen a szüleim még a szomszèdban lècő házibuliba se engedtek át,nemhogy egy ilyen drogos alja fesztiválra.Szerintem is nagyon fiatal mèg ehhez,nem is èrtem a többi szülőt sem,hogy hogy engedhetik el a gyereküket ennyi idősen..Èn ezt csak 18 èvesen engedném meg neki.Egyáltalán hogy engedhetnek be kiskorúakat egy ilyen helyre?Arròl nem is beszélve,hogy lányról van szó,aki valószínűleg még naiv ès éretlen ès ezt valószínűleg ki is használnák.
2016. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nincs korhoz kötve.. De ha a 21 éves bátyjával menne,aki úgymond "babysitterkedne",szerintem nem lenne ott gond...
2016. júl. 8. 22:16
 4/11 anonim válasza:
88%
Nagyon helyesen döntöttél. Tapasztalatból mondom, hogy a részeg hollandoknak, angoloknak vagy azoknak akik bekamuzzák magukat "olasznak", abszolút nem számít a korhatár és mindenkire rámennek, a lányok pedig azt hiszik, hogy kiváltságosok és jól érzik magukat a helyzetben. Talán úgy elengedném jövőre, ahogy írtad. Egyébként én a barátnőmet sem engedném el egyedül, tudva, hogy mik mennek ezen a fesztiválon.
2016. júl. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 9. 18:46
 6/11 anonim válasza:
16%
15 évesnek a nyári szünet alatt inkább azt kéne megtanítani hogy mit jelent a munka. Elküldhetnéd 2 hétre valahová akár csak napi 4 órában dolgozgatni és máris meggondolná hogy mennyit kell dolgozni azért a pénzért amit elköltene a Sound-on... a másik pedig hogy szerintem helyesen döntöttél. Én a 20 éveseket is hülyének nézem akik egy ilyen trógereknek való rendezvényen verik el a pénzüket meg fecsérlik az idejüket. Mert itt idióták vannak, ez nem egy normális buli... ez valami egészen más, már már nem emberi dolgok zajlanak ott. Az, hogy minden nap más idegennel fekszenek el, drogoznak, bármilyen anyag jöhet, lopnak... brutális... De nem baj. Anyuci meg apuci biztosítja a jegyárat, a pia pénzt, a drogpénzt meg úgy mindent... Aki meg esetleg munkával tölti a nyarat az "gyökér". 2016, ez a felfogás. -.-"
2016. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Blade Bone ***** válasza:
52%
Jól tetted, hogy nem engedted el, és ha ezt meg is értette, akkor már úgy látszik tud éretten is állni a dolgokhoz. Jövőre így nyugodtabb lehetsz majd, ha mennek. :)
2016. júl. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
71%

Ha megbizol a lanyodban jovore nyugodtan engedd el :)

Én idén is voltam, ha nem mész bele hülyeségbe, nem lesz baj. Vicces, amiket itt írnak "már már nem is emberi" ezeknek a fele se igaz. Vannak rossz arcok nyilván, de el lehet és el is kell őket kerülni. És olyan sértetlenül és tele élményekkel jöhet haza az ember mint én :)

2016. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Kedves 6-os. Ahelyett hogy ilyen süldő nagy baromságokat írnál, legalább egyszer mennél el egy fesztiválra és ne a facebookról tájékozódj. 17 éves korom óta megjártam minden évben az összes fesztivált, most vagyok 26. Eddig mindig magam kerestem meg a rávalót, anyuci apuci egy fillért sem adott. Elég sokmindent láttam már, nyílván előfordul drog, alkohol de nem durvább a helyzet mint bármelyik faluszéli putri diszkóban. Javaslom mások lehordása helyett egyszer te is gyűjt össze annyi pénzt hogy el tudj menni és akkor nem látatlanban fogsz szidni embereket!
2016. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

15 évesen semmiképp. A lehető legrosszabb kor. Annyira benne van a megfelelési kényszer a hormonok és mivel az önkép itt kialakulóban felelőtlenné válik könnyen az ember, főleg egy lány, hisz ilyenkor még igencsak bizonytalanok. Ha megfogadsz egy tanácsot én odaültetném magam mellé a lányom és megmutatnám neki ezt a feltett kérdést és a válaszokat. Hogy lássa no-name emberek véleményét hogy látják az ő helyzetét. Azt hogy te olyan "szemét" voltál és nem engedted el.


Én sok mindent láttam sok mindent megjártam. 15 éves lányoknak nem nagyon kéne menni Soundra. Egy nagyon jó hely én imádom, de én 25 vagyok nem 15. 15 évesen a barátok akaratlanul egymást viszik bele a bajba tudom velem is úgy volt, mindenki megakarta mutatni hogy ő milyen party-arc mennyire benne van mindenben, hormonok és feltűnési viszketegség, ez van.... Party arc mert leissza magát, party arc mert jól bekábítószerezik, party arc mert full készen úgy hogy alig állt a lábon dugott egyet, húha mekkora party arcok mi... Ez a barátok egymást viszik bele a bajba a kisebbik rossz, de ennek is lehet rossz következménye, elindít egy lejtmenetet, mert ha bejön a kábítószer nem lesz pánikroham vagy rosszabb garantált hogy újra ki lesz próbálva, és ezt sokan nem tudják kezelni, nem tudja azt mondani hogy csak ritkán buliban. Na és van a másik, 15 éves lány préda egyed, nem feltétlen a barátok hanem mások leitatják be-gináztatják aztán valahogy elténferegtetik a sátrukig ott meg kitalálod mit csinálnak vele.


Jó tanács minden 15 évesnek, főként lányoknak:

Végig buliztam az országot van rálátásom, ILYEN A VILÁG, ebben élünk. Aki ezt nem fogja fel, nincs vele tisztában, az védekezni sem tud ezek ellen és azt maga alá gyűri a világ. Vagy megerőszakolják megalázzák maradandó traumát okozva vagy egy lecsúszott drogos k u r v a lesz. Nem az a nagyszám hogy rávesznek mindenre és mész a világ és akkor menő vagy, akkor vagy kemény ha te irányítod a világodat és olyannak alakítod ami igazán boldoggá tesz, nem pedig amit a környezet elvár vagy úgy gondolod hogy elvár, ne így élj, MINDIG LÉGY ÖNMAGAD!

2016. júl. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!