Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a 18 éves...

Ti elengednétek a 18 éves lányotokat a Balatonra 1 hétre a barátaival szülőifelügyelet nélkül?

Figyelt kérdés
Már tavaly is elszeretett volna menni a barátaival, de nem engedtem neki, mert úgy érzem 17 évesen fiatal volt még ehhez, de idén megint mennek a barátai és szeretne menni. Szerintem elég merész és felelőtlen 17-18 éves gyerkőcöket elengedni szülőifelügyelet nélkül a Balatonra 1 hétre.

2015. jún. 18. 16:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
17-18 évesen már nem kisgyerek, nem lesz semmi baja a Balatonnál. Ennyi idősen már nem kell felügyelet, nem kisgyerekekről van szó...
2015. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
1%
Hova? Siófokra nem engedném el.
2015. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
18 éves, azaz már a törvény szerint is felnőtt. Az hogy felelőtlen és merész az egy dolog, az ember legjobban a saját hibáiból tanul..szoval ha csinál is valami hülyeséget legfeljebb tanul belőle.
2015. jún. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Te ismered a lányodat és a barátait, ha ennek fényében bizonytalan vagy, akkor mondd meg neki, mennyire félted, mert 18 évesen visszatartani nemigen tudod....

én 16 évesen voltam először a Balcsinál a bandával és nagyon jó volt - mondjuk nem tegnap, mert már 33 vagyok. Jelenleg viszont már olyan a világ, hogy a hatodikra is félve engedem fel nélkülem a lépcsőn a 6,5 és 5 éveseimet. :(

2015. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

18 évest szülői felügyelettel?? Egy felnőttet mégis miért kéne kísérni?


Ha pedig úgy nevelted, hogy még 18 éves korára se elég felnőtt, hogy egyedül legyen, ott nagy bajok vannak.

2015. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
és mikor lesz majd elég érett ahhoz, hogy kicsit éljen? majd 3 gyerekes anyaként??? ha jól nevelted akkor felelősségteljes fiatalt faragtál belőle és el lehet engedni. ha nem, akkor meg elég szomorú, hogy nem készítetted fel az életre
2015. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Felnőtt. Hiába jön ilyenkor az a duma, hogy amíg veled lakik és nincs önálló keresete addig a te szabályaid szerint él...felnőtt.

És ha egy felnőtt mellé úgy gondolod szülői felügyelet kell, az azt jelenti rosszul nevelted és felelőtlen maradt a gyereked.

2015. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
15 évesen elengedtek, szóba sem jött ilyesmi, hogy szülői felügyelet legyen..
2015. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Hú, engem már 15 évesen is engedtek, 18 évesen meg már pláne nem korlátoztak. Engedném, persze.
2015. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
18 éves, nagykorú. Mások ennyi idősen másik városba, vagy külföldre mennek továbbtanulni, és nincs semmi bajuk tőle. Vagy ilyen esetben is csak úgy engednéd el a lányod, ha fogná egy 'felnőtt' a kezét?
2015. jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!