Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A humorérzék fejleszthető, ha...

A humorérzék fejleszthető, ha sok vigjátékot nézünk?

Figyelt kérdés
Irnátok olyan filmeket, amiken sírni lehet a röhögéstől?
2010. máj. 16. 16:14
 1/4 anonim válasza:
Szerintem nem fejleszhető. Vagy van, vagy nincs!
2010. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg viccek olvasásával lehet fejleszteni.
2010. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szerintem meg nevelés kérdése,az, hogy otthonról mi ragad rád.(Ego nélkül) én úgy vagyok ismert, hogy mindenkit megnevettetek,jók a poénjaim, és mikor apukámmal megismerkednek, mondják, hogy nem csoda hogy egy család...
2010. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egyes elmé­le­tek sze­rint, ha a kre­a­ti­vi­tá­sunk, a kom­mu­ni­ká­ciós kész­sé­günk, intel­li­gen­ci­ánk és a szo­ci­á­lis érzé­künk kellő­ken fej­lett, akkor nagy való­színű­ség­gel a humor­ér­zé­künk is jó. E fel­fo­gás sze­rint, az előbb fel­so­rolt kész­sé­ge­ket kell tre­ní­roz­nunk, ha humor­ér­zé­kün­kön aka­runk csi­szolni. Mások sze­rint a gye­rek­kori kör­nye­zet hatá­rozza meg a későbbi humor­ér­zé­ket, vagyis az, hogy milyen humorú embe­rek vet­tek min­ket körül gye­rek­ként és egy-egy élet­hely­zet­ben milyen jelentő­sé­get kap­tak a spon­tán poé­nok. Ez a nézet kevés esélyt ad a humor­ér­zék fej­lesz­té­sé­nek, mivel az idő kere­két nem tud­juk vissza­for­gatni, hiszen e sze­rint gye­rek­ko­runk­ban nagy­já­ból min­den eldőlt.

De néhány egy­szerű lépés­sel min­den­na­possá tehe­ted a humort!

Ha a stresszes szi­tu­á­ci­ók­nak pró­bá­lod a komi­kus olda­lát is ész­re­venni, ha egyre töb­bet enge­ded érvé­nye­sülni a spon­tán és humo­ros gyer­meki éne­det, (ami a leg­szi­go­rúbb felnőtt lel­ké­ben is ott él), ha gyak­ran kere­sed azok­nak a tár­sa­sá­gát, akik meg tud­nak nevet­tetni, ha sokat nézel víg­já­té­ko­kat, és ha reg­ge­lente a tükör­ben vissza tudsz moso­lyogni a gyű­rött ábrá­za­todra – akkor az éle­ted részévé válik a humor és annak min­den előnye!


egy régebbi filmet ajánlok - Vaklárma (See No Evil, Hear No Evil)

2015. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!