Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez fejleszthető valahogy?

Ez fejleszthető valahogy?

Figyelt kérdés

Beiratkoztam rúdtáncra, sportként, mert tetszett a mozgásforma, illetve szép izomzatot csinál.

Soha nem voltam egy légies tündérke (mozgás szempontjából), de elkeseredtem magamon, hogy mennyire darabos volt a mozgásom. Az rendben, hogy az elején mindenki béna, de még a kezdők között is kitűntem a koordinálatlan, nem nőies mozgással.


Pár szót váltottam az edzővel, mondtam, hogy látom, vannak köztünk balettes múltúak is, látszik a kecses mozgásukon. Mondta, hogy nem igazán balett, inkább a tornász múlt jön itt jól.

Nekem egyik sincs, küzdősport (az viszont jól ment), görkori, bringa, stb inkább, bár egyik sem komolyan.


Nem célom, hogy profi legyek, de egy elfogadható amatőr szintet szeretnék elérni, hogy legalább nagy vonalakban elfogadható legyen a mozgásom, illetve örülnék neki, ha kicsit nőiesebben tudnék mozogni (no meg némi plusz izomzat is elfér rajtam).


Túlsúlyom egyáltalán nincs, erőnlétem is megfelelő hozzá (fél kézzel meg tudom tartani a testsúlyom, de amint mozgás közben kell csinálni, beleakadok a saját végtagjaimba, a rúd körül pedig a tehetetlenségi erő hajt inkább, mint én magamat...)


Harminchoz közeledem, van ennyi idősen bármi esély arra, hogy valahogyan fejlesszem a mozgáskoordinációmat?


Másik gond, hogy valamiért baromi nehezen tanulok meg koreográfiákat, csak nagyon lépésről lépésre, sokszor gyakorolva megy. Tánccal is próbálkoztam régebben (hip-hop) és ott is elvesztettem a fonalat, ha két részmozdulatnál többet mutattak egyszerre.


2011. okt. 18. 23:54
 1/4 anonim válasza:
Ez nem életkor, kizárólag gyakorlás kérdése. Én is pont olyan vagyok, mint Te, ha lemegyek egy step-aerobic órára, míg a többiek balra ugranak én jobbra, ha előre fordulnak én hátra stb. stb. Tehát abszolút gáz a mozgáskoordinációm, de engem ez nem nagyon érdekel,én inkább a súlyzókat választottam. Viszont ha téged zavar, gyakorolj nagyon sokat, nyilván sosem leszel annyira jó, mint akinek eleve van hozzá érzéke, de azért fejleszteni mindenképpen tudod a mozgásodat. Bár szerintem nem a rúdtánccal kéne kezdened, először inkább tréningezd magad különböző koreografált aerobic foglalkozásokon, ha úgy érzed, ott már sikereket érsz el, áttérhetsz a nehezebb mozgásformára, szerintem az önbizalmadnak is jót tenne. Így viszont pont az fog sérülni, ha elsőre ilyen nehéz feladattal próbálsz megbírkózni a gyenge mozgáskoordinációd ellenére. Sok sikert :)
2011. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mozgáskoordináció fejlesztésre az egyik legjobb az ugrókötél.

A koreográfiánál meg gondolj az ütés-rúgás kombinációkra.

Azokat is begyakoroltad,nem?

Először csak 1 ütés ment,aztán hármas kombináció,utána meg ment a 3as kombó,plusz két rúgás is.

Mondjuk azt elég fura elképzelni,hogy gyenge mozgáskoordinációval jól ment a küzdősport.

Na szóval az ugrókötél a vége,így is úgy is.

2011. okt. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kicsit félreérthetően fogalmaztam, nem a mindennapi életben rossz a mozgáskoordinációm, hanem egy eddig nem gyakorolt mozgásforma/mozgáskoordináció elsajátítása megy nehezen.


Egyensúlyérzékem és a reflexeim kifejezetten jók, de valahogy mintha az agyam nehezen továbbítaná az infót a végtagjaimba.


Talán a nyelvtanulás lehet ilyen másoknak, hogy van aki sokat szenved vele, más pedig első hallásra használható tudásként raktározza el a nyelvtani rendszereket, új szavakat.


Küzdősporton gondolkoztam én is, hogy ott mi lehetett más. Egyrészt a "fiús" mozgásomhoz jobban passzolt talán, illetve sokkal szétbontottabban, türelmesebben mutogatták el a mozdulatokat. Ott a zsákolásnál (kick-box) nagy energiát kellett belevinni, ez erősségem. A rúdtáncnál (szerintem a balett is ilyen lehet) viszont kecsesen kell mozogni.

Tényleg olyan, mintha egy férfit raknának a rúd mellé, talán ő mozogna úgy, ahogy én.

Valószínűleg egy magánóra, ahol van lehetőség és idő arra, hogy aprólékosan, szétbontva gyakoroltassák be a mozdulatokat, sokat segítene, de arra sajnos nincs keretem, főleg nem hosszútávon.

2011. okt. 19. 19:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugrókötéllel egyébként nincs gondom, állóképesség miatt szoktam és nagyon ritkán akad bele a lábam, csak akkor, ha régóta csinálom és elkalandozok közben.
2011. okt. 19. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!