Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen baromság az hogy...

Milyen baromság az hogy bevezetnek iskolákba kötelezően filmet amit meg kell nézzenek? Kitérdekel hogy a tanár szerint mi a jó film?

Figyelt kérdés
2019. aug. 9. 18:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Tudod az általános kultúrához egy-egy film ismerete is hozzátartozik.

.

Tényleg, micsoda baromság, hogy tanulni, művelődni kell?

Csak a buta tanul.

Aki meg nem tanul, az buta is marad!

2019. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 LeonScottKennedy ***** válasza:
81%

#1:

Melyek ezek a filmek?

2019. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, milyen filmeket "kell" megnéznetek?
2019. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

#1

Én is kíváncsi vagyok: Mely filmek ismerete tartozik az "általános kultúrához"?

2019. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Ne mondom, hogy mindenhol ez kéne legyen, de nálunk ezek voltak kötelezőek:

- Tizedes, meg a többiek

- Napló gyermekeimnek

- Szamárköhögés - Ez pl alap film. Kielemeztük, megbeszéltük, tanultunk a filmesztétika alapjairól.

- Titanic (amikor megjelent) (Ezt az osztály szavazta meg, nem a tanár döntötte el. De kötelező volt elmenni, jó volt.)


Volt egy katonás film, amit 56 alkalmából volt kötelező megnézni. De végig röhögte az osztály, mert a "lottó - Rólam mindenkinek ugyanaz jut az eszébe?" színész, Szilágyi István próbált benne szívszorító jelenetet játszani és ugyan azzal a fejjel, mint, amit a reklámba előadott. Katasztrófa volt a színészi alakítás benne. És aki röhögött és a tanár rajta kapta, az igazgatóit kapott. Tökéletesen azt érték el, hogy rohadtul gyűlöltük az 56os megemlékezést és a magyar filmeket. :) - Hát igen ez volt a katolikus iskolák gyöngyszeme.

2019. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 LeonScottKennedy ***** válasza:
31%
Szóval, ha jól gondolom, régi magyar random filmeket kell nézni? Az igen. Ha én dönthetnék erről, egyfelől nem tennék semmit kötelezővé, másfelől akkor már az igazi klasszikusokat ajánlanám, amik megnézése után tényleg úgy érezheted, hogy egy picit több lettél. Pl. Szárnyas Fejvadász, A Bárányok Hallgatnak, ilyesmikre gondolok, nem éppen a Titanicra, ami csak azért "klasszikus", mert mindenki sírt rajta, de a valós alapjain kívül sok egyéb látnivaló nincs benne.
2019. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, szerintem egy olyan film sincs, aminek a nem ismerete hátrány, vagy szégyen, társadalmilag elfogadhatatlan lenne. Nyilván, ahol direkt ezt tanulják, nézzenek és elemezzenek filmeket, de egy sima iskolában az az idő, ami nézéssel telik, hasznosabb dolgokkal is eltölthető lenne. Persze a magyar oktatásnak már mindegy, ha már úgyis hülye lesz a gyerek, legalább látott egy régi, dögunalmas filmet.
2019. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Tökéletesen félre értetted a választ. Ez azt jelzi, hogy film nézés helyett a szövegértést kéne még erőltetni.
2019. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk ha már itt tartunk, én még mindig inkább film formájában tudnám le a kötelezőket pl., amik szintén dögunalmasak, de legalább másfél óra alatt túl vagy rajta, mint hogy két hétig olvassad könyvben, és az életedet is elunjad.

Amúgy eleve nem vagyok nagy híve semmi kötelezővé tételének, pláne hogy ezek többsége borzasztó unalmas, száraz, és mára már jócskán elavult olvasmány/film, ha már mindenképpen az olvasást meg az ifjúsági irodalmat akarják megszerettetni a gyerekkel, ott van pl. a Harry Potter, szerintem az ifjúság 99%-a "kicsit" jobban szeretné és élvezné az olvasást, ha ilyesmi lenne a kötelező. Nagyobb tétben tennék rá hogy hamarabb és nagyobb kedvvel olvasná el a 7 kötetet a maga 3000-4000 összesített oldalszámával, mint bármelyik mai kötelezőt akár csak 100 oldallal.

Azt meg már pofátlanságnak a köbön tartom, hogy nem elég hogy a gyerek 8-10 órát van az iskolában, nem elég hogy amikor hazamegy meg hétvége van akkor is a házi feladatot írja meg a dolgozatra készül, de még a nyári szünetét is elb....ák azzal hogy feladnak 4-5 ilyen hót unalmas 1000 éves könyvet hogy szeptemberben ebből írunk.

Ugyanez a filmekre is igaz, mint mondtam azt legalább le lehet tudni másfél-két órában, de ezzel együtt is a többsége kegyetlen unalmas, nem szól semmiről, csak a nosztalgia miatt nézetik, mert a vén tanároknak az volt a gyerekkora, meg hogy ők is azt tanulták. Más egyéb funkciója nincs, se a filmeknek se az olvasmányoknak, csak megutáltatják az irodalmat meg a történelmet a gyerekkel, akit abszolút nem fog érdekelni adott mű, ellenben egy életre megutál olvasni pl. A sok ezer éves, divatjamúlt száraz olvasmány helyett mint mondtam ott van a Harry Potter, vagy mondjuk a Gyűrűk ura, Csillagok háborúja regények stb., azok is olvasmányosak, azoknak is van film változata, és azok legalább lekötik az embert, nem úgy mint a mostani kötelezők. És most senki ne jöjjön azzal hogy ezek fantasyk meg fikció az egész, mert a magyar regényeknek is a fele fikció, sose történt meg, a másik fele meg kegyetlen unalom és nem szól semmiről. Semmivel nem lesz vele előrébb a gyerek mint egy Harry Potter és a titkok kamrájával, amit ellenben esetleg fog élvezni is.

2019. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki úgy végzi el az iskolát, hogy egy Petőfi, vagy Arany János verset nem olvasott el, vagy nem tud megoldani egy másodfokú egyenletet, vagy nem tudja, hogy mi a legmagasabb pontja Magyaországnak és nem tud felsorolni legalább 3at az 5 legnagyobb tavunk közül, nem tudja, hogy milyen védekezési módszerek léteznek a szex terén, nem tud megfőzni magának egy teát, nem tudja, hogy mi a különbség a sav és a lúg között, nem tudja, hogy a könyvekben tudás van és ha olvas, attól csak okosabb lesz, azért az szerintem ciki.


Az, hogy van-e ilyen film, ami ciki, ha nem ismered - nem tudom, hogy van-e. De azt tudom, hogy van sok magyar film, ami nagyon jó és illik ismerni AZOKNAK, (hangsúlyozom azoknak,) akik magukat filmekben jártasnak tartják.


Vannak híres filmidézetek is, amik a hétköznapok nyelvébe bekerültek. Akár a Tanú c. filmből a híres magyar narancs.

2019. aug. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!