Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter kérdés (? )

Harry Potter kérdés (? )

Figyelt kérdés

Sajnos előbb láttam a filmeket és most kezdtem bele a könyvekbe. Az 5. felénél tartok. De egyvalami nem hagy nyugodni. Nem baj ha spoiler, úgy is tudom az alap sztorit.

Az ötödik részben volt az a jóslatgömb. Voldermotnak mi célja van vele? Illetve a filmben is és a könyvben is Siriusnak volt egy utalása, hogy "Voldemort újra visszatért, de ezúttal igyekszik megszerezni valamit, ami annak idején nem volt neki". Most arra a jóslatgömbre célzott? Mit tudott volna csinálni vele?

Kifejtené ezt valaki?



2019. okt. 21. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Mire való egy jósgömb?

látni előre a jövőt,és harry terveit.

2019. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké és ez miért jó neki? Megnézi, hogy 20 év múlva lesz e autója? :D Nem értem.
2019. okt. 21. 21:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Harrynek nem hiszem, hogy volt terve Voldemort ellen. Vidáman szeretne élni, békében a barátaival.
2019. okt. 21. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Harry legyőzte nem? Ha MINDENT lát előre akkor sohasem győzői le senki.
2019. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A jósgömböcben volt Trelawney professzornak a jóslata, Dumbledore professzor ott volt közvetlenül mellette/szemben vele, amikor elhangzott a jóslat (Amikor Trelawney tanárnő transzba esett, valóban voltak valós jóslatai, de utána nem emlékezett rájuk; és ilyenkor nem direkt jósolt asszem.) Na és akkor Piton professzor meg úgy rémlik, hogy ott állt a szoba ajtaja mögött, amikor ez a jóslat elhangzott; na és akkor a teljes jóslatot akarta talán Voldemort megszerezni. Nem emlékszem pontosan. És akkor hogy pl egy nyári születésű gyerek (Ez Harryre és Neville-re is illett; Neville aranyvérű, Harry félvér amúgy) , na, és akkor szóval úgy nagyjából ki lehetett következtetni amik még voltak a szövegben, hogy közülük lehet valaki az ő nagy ellenfele, és akkor közülük választott ki egyet. Na de és valami ilyen szövege is volt a jóslatnak, hogy "nem élhet az egyik míg él a másik", szal ez meg így előre vetítette, hogy csata lesz, és akkor azért akarta ezt megelőzni Voldemort, mert ha még kicsi gyerek, akkor nem tud olyan felkészülten párbajozni. Viszont arra meg nem számított, hogy a szüleinek a szeretete ugyebár szal megvédi Harryt, erről nem tudott, hogy van ilyen, és akkor ezt se tudta szal, hogy lehet ilyen, hogy visszapattan az átok. Ezek az utóbbiak, amikre nem számított, asszem nem is voltak benne a jóslatban amúgy, csak ideírtam. :) (Amúgy nem vagyok egy nagy szakértő. Minden könyvet egyszer olvastam, a 3. utáni részeket egyszer láttam könyvben, az 1-2-3 videókazettán is megvan nekünk, a többi azok könyv verzióban mind; ja és évekkel ezelőtt olvastam, és évekkel ezelőtt láttam a filmeket is, tehát nem vagyok olyan nagy szakértő, de egyébként cool:):))
2019. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
*meg amúgy nemtom akkor most a Piton ő volt egyszer olyan, hogy fullra beállt a Halálfalók közé, vagy csak úgy beépült; talán csak beépült végig.
2019. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Réniá ***** válasza:
100%

"Vannak olyan tervei, amelyeket feltűnés nélkül, egyedül is meg tud valósítani. Pillanatnyilag azokra koncentrál.

– Mi más kell neki, mint szövetségesek? – tette fel a kérdést Harry. Látni vélte, hogy Sirius és Lupin lopva egymásra pillantanak.

– Olyasmi, amit csak lopással szerezhet meg – felelte Sirius, majd Harry értetlen arckifejezését látva hozzátette: – Egy fegyverre gondolok. Olyan fegyverre, ami legutóbb nem volt a birtokában.

– Legutóbb, amikor hatalma teljében volt?

– Igen.

– Miféle fegyverről beszélsz? Veszélyesebb, mint az Adava Kedavra?"

Az én véleményem szerint egy kicsit túl tolták ezt az egész jóslat dolgot. Nem igazán értem miért lett volna ez egy fegyver, mert alapjában véve semmi új dolgot nem mond.

A teljes jóslat így szól: "– Közeledik az Egyetlen, aki diadalmaskodhat a Sötét Nagyúr fölött... azoknak születik, akik háromszor dacoltak vele, s a hetedik hónap halála szüli őt... A Sötét Nagyúr egyenrangúként jelöli meg, de benne olyan erő lakik, amit a Sötét Nagyúr nem ismer. És egyikük meghal a másik keze által, mert nem élhet az egyik, míg él a másik... Az Egyetlent, aki diadalmaskodhat a Sötét Nagyúr fölött, a hetedik hónap halála szüli..."

Voldemort csak a július végén születettről és a háromszor dacoló szülőkig ismerte a jóslatot. Gondolom idegesítette, hogy Harry folyton kicsúszik a kezei közül, ezért szerette volna megismerni a teljes jóslatot, hátha abból majd megtudhat valamit. Hogy ez miért lett volna fegyver? Azt én sem értem. Hiszen elvileg már Harry a kiválasztott (mindegy, hogy ismeretes-e a jóslat vagy sem), akit Voldemort maga jelölt meg, amikor eldöntötte, hogy megöli őt egy éves korában. A másik dolog, Harry a halálát kívánta Voldemortnak, és Voldemort is minél előbb holtan akarta látni Harryt. Szóval az egyetlen új dolog a jóslatban az, hogy: "nem élhet az egyik még él a másik". DE szerintem ez csupán részlet kérdés, hiszen Harry a szíve mélyén már régen tudta, hogy egyszer össze kell csapnia Voldemortal.

Mindent összevetve, szerintem a jóslat semmi kép sem lehet egy fegyver, csak egy apró információ, ami elindította az eseményeket, de már nincs befolyása a jelenre.

2019. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2019. okt. 22. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!