Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Petőfi rádió reggeli műsorve...

A Petőfi rádió reggeli műsorvezetői a mai műsorban beszéltek az üreshordozó-díjról? Szerintük a letöltések tényleg ingyen vannak? Valóban a mentalitás, az igénytelenség és a spúrság az oka annak, hogy az emberek letöltik a filmeket és a zenéket?

Figyelt kérdés

[link]

Bármilyen üres adathordozót veszünk, annak egy részét a szerzői jogdíjak kifizetésére fordítják. Akkor is ha sosem láttad, sosem hallgattad az előadót, akkor is ha szerinted minősíthetetlen szart csinált, ha valahol máshol többen megnézik, te is fizetsz érte. Nincs ingyen a net, nincs ingyen az adathordozód, a lejátszó eszközöd.


Tényleg nyomorognak hazánk színészei és előadói? Több bevételre lenne szükségük? A letöltők miatt nem jutnak elég bevételhez?


Szerintetek Szabó Győző érti mit jelent egy átlag magyar családnak egy hétvégén moziba menni? Mert abból amit elmondott, szerintem nem. Hogy neki igénye van a minőségre, más meg sajnálja azt az 1000 pár forintot egy jegyre, vagy lemezre. Pedig szerintem nem erről van szó. A magyar emberek nem igénytelenek. Talán szerintük egyszerűen csak túlbecsült a "szellemi termék" amire valamiért úgy tekintenek, mint amiért egyszer elég munkát végezni, hogy aztán termeljen az idők végezetéig. Jaj nem, csak haláluk után még 70 évig! Ez kevés? Milyen életszínvonalhoz kevés az átlag magyar lakosságot nézve? Vagy ők nem munkát végeznek, ők már egy másik szinten hasznosítják a tudásukat és a képességeiket?


Ha ingyen lenne a mozi ti sokkal többször mennétek mint most? Nem lehet, hogy már a szabadidő is egy elég nagy luxus az átlag dolgozó magyarnak?


Tényleg érdekel, hogy ilyen igénytelen fajták lettünk mi itt az átlagélet színvonalán, és miattunk pusztul a nemzeti kultúra, vagy inkább azért mert hagyták azt eliparosodni, hogy még több és még több pénzt termeljenek ki belőle?



#Petőfi Rádió #Szabó Győző #megamásikműsorvezető
2019. nov. 22. 09:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"A kérdés nem az illegalitásra vonatkozott elsősorban, hanem hogy tényleg az igénytelenség az oka a letöltéseknek, vagy inkább csak a készítők képtelenek alkalmazkodni az átalakult piaci viszonyokhoz."


Szerintem itt nem igénytelenségről van szó. Egyik részről ott a tudatlanság: Az emberek jó része nincs tisztában a szerzői jogokkal. Neten fent van egy film, leszedik, megnézik ingyen és ezt teljesen természetesnek veszik. Talán eszükbe sem jut, hogy az a film hány millió dollárba került, hány ember munkája van benne és mennyivel károsítja meg őket azzal, hogy ő nem fizet érte. A másik részük talán tisztában van ezzel, de úgy van vele, hogy "azok milliárdosok, nem attól mennek tönkre, hogy én nem moziba nézem meg a filmjüket. Inkább azon a pénzen amit mozira/cd-re/dvd-re költenék, veszek egy új cipőt, vagy elmegyek egy étterembe vacsorázni". Mindezt úgy, hogy fordítva ugyanezt nem tennék meg, tehát nem távoznának fizetés nélkül az étteremből, vagy nem lopnák el azt a cipőt azért, hogy a megmaradt pénzükből moziba mehessenek. De pl. ugyanazt a filmet, zenét szintén nem lopnák el egy boltból fizikai adathordozón. A lopás úgy él az emberekben, mint valamilyen fizikailag megfogható dolog eltulajdonítása. A netről leszedett tartalmakat viszont nem lehet megfogni és pont ezért nem is érzi, hogy ellopott volna valamit, főleg úgy, hogy az eredetije ugyanott maradt.


De abban is van valami, hogy a készítők nagyon nehezen alkalmazkodnak az új helyzethez. Nekik a régi rendszer kényelmesebb és jövedelmezőbb is volt, így próbálják azt erőltetni amíg lehet.

2019. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető miért számítana ez is lopásnak, ha nem lenne eleve beépítve az üres adathordozók árába egy fix összeg, ami aztán a nézettség függvényében szétosztásra kerül. Ezért nem illegális filmeket letölteni, ellenben egy cipőlopással. Pl. Ha használtan veszel cipőt féláron, azzal nem lopod meg a gyártót, pedig ugyan azt a márkajelzést viseled olcsóbban. Ha látsz egy ötletes menüt az étlapon és te otthon elkészíted, nem lopod el a főszakács ötletét. Vágom, hogy mi a szellemi tulajdon és mi a különbség a példákban, de a moziban sem maga a film kerül x összegbe, hanem a helyiség fenntartása stb. amit otthon mind nem kell megfizetned. Ugyan ez a dvd-vel. Nincs szükség lemezre, tokra, nyomtatásra, szállításra, raktározásra, nincsenek extrák, stb. Lemondasz bizonyos plusz szolgáltatásokról amire nem feltétlenül van minden film esetében igényed. Letöltöd csak a filmet, mert csak arra vagy kíváncsi. És nem ingyen teszed, mert fizetsz áramot, netet,eszközt hozzá. Értem, hogy ebböl a készítők nem kapnak semmit, de erre találták ki az üreshordozó adót amivel kompenzálni lehet a letöltéseket. Lehet ez is kevés, nem tudom hogyan osztják fel a zsét, de az, egyszerűen nem igaz, hogy a letöltött filmek közvetetten is ingyen lennének. Ennek elhallgatását éreztem ki abból a rádiós beszélgetésből.
2019. dec. 5. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!