Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti kinek adnátok igazat?

Ti kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés

Tudom hülyeség a kérdés, de kíváncsi vagyok. A trónok harca 2. Évad 1. Részében, Cersei és Kisujj vitatkozott arról, hogy mi a hatalom ("A tudás hatalom"/"A hatalom a hatalom") Szerintetek kinek van inkább igaza?

Helyesírási hibákért bocsi, telóról írok.



2019. dec. 12. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a tudás.

Erre jó példa akár Arya is, akit miután kitanítottak és megkapta-szerezte a szükséges "tudást", nem okozott neki problémát még egy főúr felmetszése sem.

De jó példa maga Tyrion is, hiába halt meg a végén, volt annyira okos hogy mindig a jó embereket környékezze meg és érdekes módon a legtöbb szorult helyzetet amibe került, megoldotta csupán azzal, hogy kidumálta magát.

De igazából az obszidián felfedezése is jó példa.(Ezt nem tudom egyetlen emberhez kötni.) Ahol a hatalom megtört volna, mert hiába lőnek egy tonna vasat az Éjkirályba, túléli, ott a tudás hozta magával a fegyvereket, melyek működnek a Mások ellen.

Annyit utólag még leszögeznék, hogy bárki aki hatalmat szerzett, általában elég okos volt ahhoz, hogy megszerezhesse.

Lásd Cersei aki egy kreatívabb pillanatában úgy döntött, nem kell a katonai erő, csak egy kis robbanóanyag az összegyűlt emberek alá.

Tehát a tudás általában mindig képes hatalmat is adni a kezünkbe, ám végső soron hasznosabb nála szerintem.

2019. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"De jó példa maga Tyrion is, hiába halt meg a végén"


Tyrion mikor halt meg? Szerintem te nagyon keversz valamit.

Esetleges emberek akikre gondolhattál: Kisujj,Varys.

2019. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ott valóban kevertem, elnézést.
2019. dec. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annak adnék igazat, aki nem dörgöli a másik orra alá, hogy kompromittáló dolgokat tud róla. Hiába hatalom a tudás, ha a sorozatos Kisujj olyan segghülye, hogy azt sugallja Cerseinek, hogy tud a vérfertőzésről, de minimum elhiszi. Cerseinek pedig hiába van hatalma, amikor életben vagy szabadon hagy egy olyan embert, aki az előbb még fenyegető megjegyzést tett rá és a gyerekeire, habár egy évaddal korábban ezért Nedet lecsukatja és megmérgezte Robertet.

A jelenet saját magát szabotálja. Nagyon kúl, ahogy a sorozat az akar lenni általában, de csak akkor, ha nem gondolunk bele abba, hogy éppen mi zajlott le egy jelenetben.

Szóval a hatalom a bölcsesség és a jó írás.

2019. dec. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*Baelor szentélyének felrobbantása is egy ilyen kúl pillanat. Csak ezen a ponton a sorozat elért arra a pontra, amikor Westeroson senkit sem érdekel már semmi és következménye sincs a tetteknek. Felrobban a westerosi "Vatikán", erre az összes hívő és veréb felszívódik, mintha soha nem léteztek volna. (A sorozatban visszatérő elem, ha meghal valaminek a vezetője, akkor mindenki más, aki eddig követte megszűnik létezni.)

Oldtown pedig, ami a Hét hitének másik központja, teljesen ki van békülve azzal, hogy valaki legyilkolta a Főseptont egy szentélynyi septont és híveket (akiknek a többsége nemes). A déli nemesi házak, akik szintén a Hétben hisznek pedig boldogon állnak az ember mellé, aki felrobbantotta a hitük egyik központját.

2019. dec. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!