Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vaják szinkronját tényleg...

Vaják szinkronját tényleg javította a Netflix?

Figyelt kérdés

Csak ezért nem fogok újra befizetni egy hónapot, hogy aztán az legyen, hogy megint hibásan van fent.

De ha valóban javították, újra megnézném :)


" Elvileg javították. Tudná valaki csekkolni, akinek van Netflixe? "



2020. jan. 13. 07:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak szimplán leírtam mi a helyzet, semmi gond nem volt a stílussal, vagy ilyesmivel. Pl. itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..


a 7-es és 9-es válasz az enyém.

2020. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

S01E05 8:23 "így is sokat összeseTél"

S01E05 8:33 "amit választoTunk"

2020. jan. 14. 20:13
 13/16 anonim válasza:
100%

A rövidített tt-k (és amúgy kk, bb, stb) titka:

A szinkron utómunkáinál alkalmazott gate effekt nagyon gyorsra van állítva, így elveszi a perkusszívabb hangzóink élét, túl hamar zár, ezért egy tének hallatszódik ami orbitális hiba.

Alapvetően ezt az effektet azért alkalmazzák, hogy a stúdióban felvett alapzajok, lapozások, bármi haszontalan anyag ne kerüljön bele a hasznos anyagba. Ez effektíve egy hangerő automatizáció, amelyben be lehet állítani, hogy hány decibelnél milyen gyorsan tekerje le a hangerőt nullára, vagy éppen engedje át a jelet.

Ezért lehetséges az, hogy amikor megvolt a kellő amplitúdó a nyersanyagban akkor át tudott menni a két té, ahol nem, ott csapott a gate és levágta a végeket.

2020. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy Az Ír c. filmben is ugyan ezek vannak. "láTam", "maraT" stb.
2020. jan. 18. 17:42
 15/16 A kérdező kommentje:

Nagyon sok más sorozatnál és filmnél is volt ez a hiba.

Remélem most tanultak belőle! :)

2020. jan. 25. 10:20
 16/16 A kérdező kommentje:

Megvan az új szinkron. Továbbra is vannak benne hibák. Főleg 5. részben, meg a 8. rész 6:26-nál.

Sokat javítottak már.

Nem értem, miért nehéz ellenőriztetni valakivel ezeket?

Egy napi munka sincs, hogy valaki végig hallgassa kép nélkül és tádám, ki is van gyűjtve minden hiba másodpercre pontosan. Akár 1.5x gyorsítással végighallgatva is meghallani ezeket a hibákat. Még úgy is, hogy nem anyanyelvi szinten beszélem az adott nyelvet.

2020. jan. 25. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!