Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért fizet elő bárki az...

Miért fizet elő bárki az ilyen Netflix, HBO GO stb. jellegű szolgáltatásokra, ha Videán gyakorlatilag az összes film elérhető ingyen?

Figyelt kérdés

2020. febr. 2. 21:41
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Meg torrentről is.
2020. febr. 2. 21:44
 2/35 anonim ***** válasza:
15%
Mert túl sok a pénzük. Én amúgy videát se nézek mert tele van vírussal meg hirdetéssel, egyszerűen ami érdekel azt megnézem a moziban, megveszem DVD-n vagy megvárom amíg adja a tévé. Eszembe nem jutna ilyen hülyeségekre mint Netflix és társai előfizetni 10 Ft-ért se.
2020. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%

I) Gyakorlatilag semmibe nem kerül. Legalábbis havonta több pénzt költök pisztáciára vagy 8 más fölösleges luxusra, mint a Netflixre. Főleg ha megosztjátok, mivel egy előfizetést többen használhattok.

II) Jobb szolgáltatást nyújt, mint a Videa:

1) Könnyen kereshető több nyelven. Magukat a filmeket is könnyen keresheted, de akár rendező, színész, stb. neve alapján is gyorsan kereshetsz.

2) Gyors, nem kell várni mint a torrentre

3) Bejelölgethető hogy mit láttál, mi tetszett, mit akarsz megnézni. A filmek megjegyzik hol tartottál, és onnan folytathatóak. Stb.

4) Legális, a film készítői kapnak díjat abból hogy megnézed. Szerintem etikusabb, mint lekalózkodni.

5) Ajánl jó filmeket az alapján, ami tetszett, így sok film van amit a Netflix ajánlása alapján néztem meg

6) Jó minőségben nézhetőek a filmek. Ez engem speciel nem nagyon érdekel, de van aki odavan a 10000000K-ért meg a nem tudom miért.

7) Nincs olyan, hogy egy sorozatnak egy része hiányzik, mert kilőtték a Videáról, stb. Nincs olyan, hogy lelövik az illegális streaming oldalt amit használtál.

8) Nincsenek reklámok, felugró ablakok, vírusok, stb.


Ezek megérnek nekem annyit, amennyibe a Netflix+HBO GO előfizetésem kerül. Sőt, ha elérhető lesz a Disney+, arra is elő fogok fizetni.

2020. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
19%
Te hármas, és megtalálsz a Netflixeden olyan ritkaságokat, amik sehol nem elérhetők? Mert legnagyobb magyar torrenten fent vannak. Vagy megtalálod számtalan alapfilm, klasszikus, eredeti magyar szinkronját? A legnagyobb torrenten ezek is szép számban fent vannak. Hmm? Soroljam még?
2020. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
55%
Mert nem vagyok tolvaj.
2020. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
20%
#5 Ez nagyon szép hozzáállás, csak azt elfelejted hogy a filmkészítők mind dollármilliomosok, pont nem veszed el a kenyeret tőlük azzal ha nem fizetsz elő a hülyeségeikre. Nekem "kicsit" kevesebb pénzem van, mint egy színésznek, rendezőnek vagy cégvezetőnek Hollywoodban, a tévé előfizetés meg a mozijegy meg pont elég kiadás, nem még hogy ilyen streaming marhaságra előfizessek. Arról nem is beszélve, hogy lesz 200 ilyen streaming hamarosan, akkor elő fogsz fizetni mind a 200-ra? A Netflix pl. minek? Semmi nincs rajta csak bugyuta egybites sorozatok meg gagyi vígjátékok. A Disney+ az aminek még értelme lenne, de ott a filmeket mindenki moziban nézi vagy megveszi DVD-n, a sorozatok meg a kutyát nem érdeklik egy-két kivétellel (pl. Klónok háborúja), azt meg megnézem a neten és kész.
2020. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

Senki nem mondta, hogy mind a 200 streaming szolgáltatóra elő kell fizetned. Ha az egyiken semmi nincs ami téged érdekel, az eleve ki van lőve. Én használtam a Netflix, HBO GO, Apple TV+ és Amazon Prime szolgáltatását is, de mindegyiket csak időszakosan, amikor épp olyan sorozatok/filmek kerültek fel, amik érdekeltek (Mivel előfizetés nélkül is láthatod a felkerült tartalmakat). TV előfizetésem meg nincs, moziba nem járok ergo amit ezekre elkölt más, én azt streaming szolgáltatásra költöm, ugyanannyira jövök ki vagy még olcsóbban is. Nyilván az olyanok amik egyáltalán nem érhetőek el egyiknél sem, azoknál marad a torrent. A videa, sorozatbarát és társait a telehányt reklámjaikkal nagy ívben kerülöm.


"A Netflix pl. minek? Semmi nincs rajta csak bugyuta egybites sorozatok meg gagyi vígjátékok."


Látszik, hogy egy másodpercet sem szántál rá, hogy megnézd a Netflix saját tartalmait és vakon elítéled.

You, The Crown, Altered Carbon, Black Mirror, Dark, Mindhunter, The Stranger, Bodyguard. Csak hogy párat említsek, nem beszélve a rengeteg érdekes dokusorozatokról.


Az meg, hogy neked 1 szolgáltatónál max csak 1 sorozat érdekel, egyértelművé teszi, hogy te nem tartozol azok közé, akiknek eleve ezek a streaming szolgáltatások szólnak. A legtöbb ember nem azért fizet elő mert kemény 1 db sorozat fent van rajta ami érdekli. Hanem mert bármikor amikor bekapcsolja valamelyiket, mindig talál rajta valamit amit nézhet a több száz "nem egybites" sorozat között.

2020. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy abban nagy igazság van, hogy kb ha mindenre elő akarsz fizetni, akkor az vagy zsebbenyúlós vagy lehet majomkodni az állandó lemondással, majd újra előfizetéssel.


Én szarok rá nagyívben egyébként, letorrentezek mindent, aztán ha jó, esetleg megveszem eredetiben, de előre semmiért nem fizetek már.

Egyetlen kivétel van, az a Rockstar Games.

Illetve filmeknél lehet még opció az, hogy moziban megnézem.

A stúdiók is full hülyének nézik az embert, ez van.

2020. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
35%

A streaming ellen szól:

- A tévét csak bekapcsolom és nézem. Ingyenes csatornák is vannak, ha nem akarsz előfizetni, legálisan foghatók egy szál antennával. De egy előfizetéssel megkapok egy csomagot sokféle, változatos csatornakínálattal, streamingnél csak egy "csatornára" fizetsz elő majdnem annyiért. Sport például hol van?

- Kevés film van ami érdekel, de azok többsége mind ott figyel a tévé melletti polcon DVDn, néhány (pl a Star Wars 2. része) VHSen. Ezeket egyszer megvettem valamikor, van amelyik 20 éves, de beteszem és megy. Jó, fene tudja meddig, de a Netflixről szinte biztos, hogy hamarabb lekerül a kedvenc filmem, mint hogy a VHS kazettát ne játszaná le a magnó.

- A Netflixhez net kell. A net pedig köztudottan instabil jószág. Az elmúlt 2 évben összesen max 1 órát tett ki az áramszünet, a tévéadás 4 év alatt egyszer ment el, amikor elszakadt a kábel az oszlopon. A net ellenben minden hónapban elmegy legalább 5 percre, bár többnyire éjszaka, de akkor is sokkal instabilabb. Sokkal nagyobb eséllyel megy el a net filmezés közben, mint az áram.

2020. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%

#9


De ezek is csak számodra negatívok (Amivel egyébként semmi probléma nincs).


Sporton nem mindenki néz. Az, hogy számodra kevés olyan film érhető el ami téged érdekel, megint csak a saját preferenciád. Mást lehet pont azok a filmek érdeklik. Netflix, Amazon Prime, Disney+ és HBO GO is (bár utóbbi elvileg csak Androidon) nézhető offline, mert letölthetőek a tartalmak.

2020. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!