Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van ez, hogy a DC...

Miért van ez, hogy a DC uralta évtizedekig a szuperhősfilmeket, majd jött a Marvel és tarolt? Honnan, hogyan? Átmeneti siker, vagy visszatérhet a DC?

Figyelt kérdés

Superman 4 része, a Marvel nem épített fel senkit a saját univerzumából. Elindultak a Batman-filmek, nem voltak annyira látványosak, mint Nolan munkája, de mégis 2008-ig kellett várni a Marvel Batmanjére, Vasemberre. Hiába értékes a mostani DC-univerzum is, a Marvel 11 év alatt hatalmasat alkotott, amit kár vitatni. De valahogy úgy érzem, ennyi volt bennük, a jövőben nem tudják ezt megismételni, míg a DC lehet, hogy feltámad.


Miért van ez a kettősség, vagy nem is tudom, hármasság? Persze az átlagember nem is tudja, mi micsoda, Pókember nála ugyanaz, mint Batman, nálam is az volt, és csak később jöttem rá, hogy két külön univerzumról van szó. De a 2000-es évek Pókemberét jobban utálták Ben Affleck Batmanjétől, szóval a Marvel tényleg mélyről indult.


2020. febr. 3. 22:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
A megrogyantt agyú 20-30 év közti véglények is lila varázskesztyűs embert meg mosómedvepatkányt néznek pénzért.
2020. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11: ez vicces, mert az Avengerst erőltetve néztem, utáltam, az Ultron 1-2 év késéssel néztem, egynek elment, talán azért tetszett, mert mindenki más szidta, aztán amúgy sincs jó filmmemóriám, és a Civil Warra azt hittem, láttam, de kiderült, hogy nem, és minden szuperhősfilmet azért néztem meg 2 hónap alatt, mert egyedül lakom fél éve, és nincs jobb dolgom. Ha maradtam volna az előző helyemen, bele se kezdek/folytatok ebbe a világba. Bár ebben igazad van, ez összefügg a megroggyant agyammal.

Viszont az Infinity-nél az Endgame-nél éreztem, hogy itt valami nagyból maradtam ki, főleg, hogy az Endgame-nél spoilereztem magamnak a kalapácsemelést, viszont annyira naiv gyökér voltam, hogy nem tudtam, Vasember meghalt, azt hittem, csak visszavonult, és képes voltam így nekikezdeni a filmnnek. Sokszor pusztította el a spoiler a filmélményemet, ez egyszer megmentette a naivitásom, hogy nem nyírják ki az aranytojást tojó tyúkjukat. Vagy ugye a Justice League kinyírta Supermant, visszahozták, tehát amúgy sem lenne félnivalóm, ma 10 filmből 9-ben nem hal meg senki, utólag kiderül, hogy csak a szomszéd szobában szőnyeggé változott.

Bár nem tudom, mit akartál mondani, csak azzal van a baj, hogy jó fej a mosómedve, vagy minden filmmel, mert a többi sem jobb, Deadpool vagy épp mindenbe bele lehet kötni, netán csak könyvet olvassunk, vagy az károsítja a környezetet, menjünk színházba, vagy csak fessünk, netán egyik se, csak tornázzunk?

2020. febr. 3. 22:59
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem a szuperhős filmekel van a baj,hanem azok megvalósításáról.
2020. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A Marvel csak és kizárólag Vasembernek köszönheti a hájpját, nagyon betaláltak RDJ-val, az indította be az egész franchiset. Rajta kívül is főleg az eredeti csapat (a jóképű Amerika Kapitány, a kigyúrt Thor meg a szexbomba SJ alakította Özvegy) vitte el a hátán eddig is a filmeket, az újabb hősök mint Dr. Strange, Ant-Man vagy Fekete Párduc már vajmi keveseket érdekeltek, Cpt. Marvelt meg már egyenesen utálta egy jelentős része az embereknek, szóval nekem van egy olyan érzésem hogy RDJ, Evans és Johansson valamint az ő karaktereik kihúzásával a Marvel el is kaszálta magát, fele annyi embert se fognak már érdekelni a filmjeik (őszinte leszek, ez az Eternals meg Shang-Chi meg mittudomén mik amik jönnek engem se izgatnak annyira mint egy Végjáték vagy anno egy Vasember 2). De hát minden csoda 3 napig (jelen esetben kicsit tovább, 11 évig) tart, nem lehet azt várni hogy a Marvel örökké felfele megy majd és minden rekordjára tesz még egy lapáttal. A Star Wars se tartott ki örökké pedig azt egyik szuperhősös sztori se tudja felülmúlni. A DC meg eleve magasra tette a saját lécét Nolan trilógiájával, amire aztán előjöttek egy bűn rossz Batman Vs Superman filmmel, perszer hogy nem fognak annyi embert érdekelni. De azóta a Wonder Womannel meg az Quamannel már ők is kijavították szerintem a saját baklövésüket.
2020. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Azért uralkodik most a Marvel, mert anno a Vasember az telitalálat lett képregény filmek terén, és az emberek kíváncsian várták a folytatást. Utána meg bele is lett kezdve az univerzum építésbe, és ezért tartott/szerzett nagyon sok nézőt.

Btw a képregényeknek (talán valamennyivel) nagyobb kultusza volt régebben, és így sok ember viszont akarta látni szeretett karakterét/karaktereit a mozivásznon is.

A DC az simán feltámad, az lett a probléma náluk, hogy a Warner azt akarta megcsinálni pár év alatt, amit a Disney csinált a Marvel Moziverzummal 10 év alatt... és ugyebár nagyon elcsúsztak rajta. De most, hogy nagyobb hangsúlyt fektettek arra, hogy a film egyedül is megállja a helyét, simán visszajönnek, főleg ha több Joker kaliberű filmet csinálnak. (A mostani Harley Quinn film állítólag jó lett, viszont bukik.. Az oka valószínűleg az, hogy "rossz film folytatása", ráadásul rosszkor is jött ki.)

Mellesleg a siker titka nem a CGI-ban van, az csak plusz pl: a Joker film siker lett, míg emlékeim szerint a Transformers: Utolsó Lovag bukott. Pedig az egyik teli van CGI-al. A Marvel filmek titka a logó. Hiába van jó története a filmnek, hiába van teli csodálatos, életszerű animált elemekkel, hogyha egy saját újonnan kitalált, egyik képregény kiadóhoz sem tartozó karakterről van szó. Most arra gondolok, hogy az emberek mindenféleképpen megfogják nézni az új filmeket, mivel tudják, hogy MARVEL, és kapcsolódik a többihez. Húzzák le bármennyire, megfogja nézni mindenki, mert kíváncsiak lesznek rá, hogy mi +-ot ad a nagy egészhez.


U.I.: A DC is nagyon sok karaktert "koppintott" a Marveltől. De nem lehet másolásnak nevezni ezeket, mert a képregény rajzolók, történet írók stb... 90%-a dolgozott több kiadónál dolgozott. (Stan Lee is volt a DC-nél igen, vagy éppen McFarlane is volt a DC-nél is Marvel-nél is, majd pár emberrel új kiadót alapított.)


Bocsi, ha nem annyira összeszedett, remélem azért hozzájárultam a válaszold meglelésében.

2020. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!