Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti hogyan raknátok sorrendbe...

Simon Petrikov kérdése:

Ti hogyan raknátok sorrendbe a King Kong filmeket egy "tier list"-en?

Figyelt kérdés
Én így: [link]

2020. márc. 14. 12:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Top: 1933-as. Minden idők egyik legjelentősebb filmje, olyannyira megelőzte a korát, hogy a folytatása kivételével évtizedekig nem készült még csak hasonló sem. Pár évvel korábban csak kísérleteztek a hangos mozifilmekkel és a bonyolultabb trükkfelvételekkel, a King Kong pedig egyszerre tökéletesítette mindet: önálló zenei világ, kidolgozott zörejek, egyedi hangok a különféle ősállatoknak, stoptrükk és óriásmakettek egyesítése élőben felvett színészekkel és környezeti hatásokkal. Szinte az összes későbbi látványfilm visszaeredeztethető hozzá és minden fantasy filmest megihletett.


A többit nehezebb sorba raknom, mert mindegyik nagyon tökéletlen. Másodiknak rakom holtversenyben az 1962-est, 2005-öst és 2017-est.

A King Kong vs. Godzilla szintén mérföldkő volt a filmtörténetben, de nem a minősége, hanem a híressége miatt. Jó üzenete, éles szatírája és kiváló zenéje van, de hangulatilag és látványilag is egyenetlen. A salaryman komédia nem az én műfajom.

A 2005-ös feldolgozás is jó lenne, csak túl elnyújtott és a közepén az abszurd dinoszauruszos jelenetek nagyon lehúzzák. Kong meg csak egy nagy gorilla, ami unalmas. Az összes többi filmben egy két lábon járó kitalált majom volt. De azért látszik a filmen, hogy szenvedéllyel csinálták és tisztelték az eredetit.

A Kong: Skull Island egy semmitmondó látványfilm, de legalább nem is állítja be magát másnak. Pörgős, jó az akció, van humora, de tele van felesleges szereplőkkel és elpazarolt színészi tehetséggel.


A '76-os változatot sokan utálják, pedig szerintem nézhető, de meg sem közelíti az eredetit. Az eredetiben Carl Denham nem volt gonosz, csak egy elvakult álmodozó. Ennek a filmnek a főgonosza karikatúraszerűen leegyszerűsített, de legalább a lány és Kong közti kapcsolat kidolgozottabb. A film összességében kevésbé fantáziadús és az az egy árva óriáskígyó szánalmas. A 2005-ösben túlzásba vitték a szörnyes jeleneteket, ebben meg nem volt elég.


A Son of Kong gyenge folytatás. Pozitívum Denham szerepének kitágítása és a karakteresebb animáció, de csak a legvégén szerepel a sziget és a befejezés marha összecsapott.


A King Kong Lives olyan rossz, hogy majdnem leállította a szörnyfilmek gyártását, de a harcjelenetek és a brutalitás egyfajta elborult, agykikapcsolós szinten élvezhetők.


A King Kong Escapes-t nem láttam végig. Amit láttam belőle, az a maga rajzfilmszerű módján szórakoztató, de a nyugati színészek alakítása borzadály és néhány effekt nagyon igénytelen a késő 60-as évekbeli toku effektek szintjéhez mérten is.

2020. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11:


Bár gorillának néz ki benne, a 2005-ös filmben is van saját faja (Megaprimatus kong).

2020. márc. 27. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!